Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyire lehet sikeres egy...

Mennyire lehet sikeres egy online Roxforthoz hasonlító játék?

Figyelt kérdés

Oké, webnode stb... Mielőtt elkezdenétek negatív kommentekkel ostromolni, csak mondom hogy nem vettem saját domaint.


[link]


Íme a link.

!!!Szeretném kihangsúlyozni, hogy az oldal még fejlesztés alatt van!!!

Van pár opció rajta, amivel lehet játszani, de hogy a diákok és a tanárok tudjanak egy helyen beszélgetni, úgy gondoltam hogy csinálnék egy facebook csoportot az oldalnak.

Valakinek valami meglátása erről?

Igyekeztem minden egyes dolgot minél részletesebben kidolgozni.



2023. aug. 3. 23:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%

A Nagyteremig jutottam a kijelölt úton. Ha megengedsz pár észrevételt.


1. Érdemes lenne a szövegeket jobban tördelni, több bekezdésre tagolni. Ugyan bekezdéseket gondolatok mentén szokás tördelni és valójában egy bekezdés itt is egy nagy átfogó gondolatot ölel fel, mégis elég zavaró, hogy 15-20 soron át tart egyetlen paragrafus.


2. Ha már van sorrend a menüpontok között, érdemes lenne pl a Főoldal alá egy "tovább a Házirendre" gombot, a Házirendnél a "Tovább a bejárathoz", ott meg egy "Tovább a Nagyterembe" gombot elhelyezni. Csak úgy a szöveg aljára, és így az embernek valóban olyan érzése lesz, hogy halad valamiféle könyvben vagy útvonalon. Oké, látom, a fenti menük is ebben a sorrendben vannak elhelyezve, de ha már úgyis lefelé görget az ember az olvasáshoz, job bélményt ad, ha nem kell visszagörgetnie és kiválasztania a megfelelő menüpontot, csak simán sodortatni akarja magát a sztorival.


3. Ez már viszont erősen stilisztikai kritika: ha létre akarsz hozni valami egyedit, a nyilvánvaló koppintás ellenére sem kéne kb minden második mondatban felhozni az ihlet forrását. Persze, említsd meg, hogy pl a Roxfort írországi testvériskolája vagytok, de gyakorlatilag minden leírásban a Roxfort elrendezésére hivatkozik a szöveg. És ez elég kellemetlen.

Sokáig meséltem asztali szerepjátékot és a mai napig játszom és foglalkozom a témával. Az ember ritkán találja fel a spanyol viaszt, mindig merít valahonnan. Ha megnézte a Múmiát, ír egy sivatagos, felfedezős sztorit. ha karácsony van, ír egy "mentsük meg a télapót" típusú kalandot. Ha megnézte a Van Helsinget, akkor vámpírok, vámpírvadászok és farkasemberek összecsapását mutatja be.

DE SOSEM szabad úgy hivatkozni egy-egy leírásra, hogy "tudod, mint ahogy ott láttad, na, ez ugyanaz, csak nem négy hanem három van".

Egy ponton a szöveg azt is kifejezi, hogy az olvasó biztos meglepődik, hogy nem 4 ház van. Miért lepődne meg? Nem a Roxfortban jár, nyugodtan különbözhet egyik hely amásiktól, sőt, az lenne fura, ha mindnehol ugyanaz lenne!

Szóval nem kell lehivatkozni, hogy itt nem Teszlek Süveg van, nem kell lehivatkozni, hogy eza z iskola IS a UK-ban van. Elég annyit mondani, hogy a házakba osztást egy gömb végzi, vagy hogy az iskola a UK-ban található. Igen, sok más iskola is van még ott, de miért is kellene ezt kiemelni?


Ez persze azt eredményezi, hogy aleírásoknak önállóbbaknak, leíróbbnak kell lenniük, tekintve, hogy nem tudhatja le az író folyton azzal, hogy "na, láttad a Roxfortot? Na, ez is olyan, csak kicsit más." Hanem bizony le kell írni.

Ez egyébként azt is elősegíti, hogy egyre töb különbséget hozz létre a Roxforthoz képest és végül önálló alkotássá váljon. Pl nem csak a sakk létezik társasként, rengeteg másik társast is meg lehet csinálni úgy, hogy a karakterek mozogjanak. Mert tulajdonképpen csak ettől varázslósakk a varázslósakk, mindne más aspektusában sima sakk:D Nem kell nagyra gondolni, simán lehet csocsó is:D


4. Őőőő lehet, hogy ez az én szegénységi bizonyítványom, de azt a legelején értésemre adták, hogy e-mailben kell kontaktálni a kedves igazgató urat a házbeosztási kérdőívért.

A Nagyteremben ez ki is lett emelve, hogy "azt már tudod hogy kell kontaktálni".

De.... mi a diri mailcíme?:D Mert enélkül nehéz.

Mondjuk ha lehet, én pl egy beágyazott mailküldő rendszert alkalmaznék, azaz ott a szöveg alatt lenne egy felület ahol írhatsz, megadod a mailcímed, a leveled egyből a dirinél landol aki tud a mailcímedre válaszolni. Deee igazábl maga akérdőív is lehetne egy beágyazott Google kérdőív-szerű, ami így automatikusan ki is dobja az eredményt, azaz a házat. De legalábbis már lehet egyből kitöltött kérdőívvel jelentkezni a dirinél, megspórol egy kört, amikor Adamus kiküldi a kérdőívet.


gy hirtelen ennyi. Amúgy mókás ez a valami, bár elképzelni sem tudom mikből áll egy oktatás vagy lecke vagy vizsga:D Nem fogok vele játszani, de ha megkegyelmezel rajtam, elküldhetnéd privátban az egyik ilyen vizsgát hogy hogy is néz ki:)

2023. aug. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
35%
Fú bmeg mennyit írtam:D
2023. aug. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
60%
Jajj ne, már megint te vagy? Ez egyáltalán mi?
2023. aug. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Nem gond, ha sokat írtál :D

Épp ellenkezőleg. Köszönöm, hogy időt szántál rá. Nos, lehet kissé nagy hangsúlyt adtam a párhuzamoknak a Roxfort és az Exveritan között, csak szerettem volna, ha a "játékos" aki nagy Harry Potter fan, ne nagyon távolodjon el attól a világtól, de persze teljesen jogos amit írtál és orvosolni is fogom. Nem rossz ötlet az sem hogy az oldalak aljára linket tegyek ami elvezeti a látogatókat egyik oldalról a másikra, viszont így ha használja a menüt, akkor látni fogja hogy mi minden található meg ott. Pont ezért is van, hogy a bagolyházba magától találjon oda menüben. Amúgy írtad hogy "honnan tudják, hogy hol kell írni az igazgatónak", nos az elején van leírva hogy a bagolyházon keresztül. Tudom, hogy minden véleményre írok egy érvet, csak próbálom elmagyarázni a meglátásomat, de ettől függetlenül javítani fogok a dolgokon. Tudom hogy az email-ezés elég nehézkes, épp ezért szeretnék eg fb csoportot, ahol mindenki ott lehet és beszélgethet.

Amúgy vizsga anyagot nem nagyon tudok küldeni, ne haragudj :D Mint ahogy írtam, még kidolgozás alatt van a dolog, úgysem mostanában fog elkezdődni a játék... már ha elkezdődik valaha. Nem tudom, hogy lesz e rá igény, illetve hol lehet reklámozni, de ha arra vagy kíváncsi, hogy melyik házba milyen diákok kerülnek, akkor a Nagyterem > Házak menüben találod mégegyszer köszi, hogy ránéztél. Remélem azért belenéze egy kicsit tüszetesebben és több véleményt is kapok, de ebből is sokat tanultam, nagyon köszi!

Igen, ez is elég hosszú lett. :D

2023. aug. 4. 01:42
 5/26 A kérdező kommentje:
3-as: Jaj, ne! Ezt én is kérdezhetném. Minek vagy itt? Ha megnyitod akkor látni fogod hogy mi ez. De inkább görgettél volna tovább. Ha feltünési viszketekséged van, nagyon kérlek ne itt éld ki magad.
2023. aug. 4. 01:44
 6/26 anonim ***** válasza:
24%
#5 Inkább nőj fel, senkit nem érdekelnek az ilyen hülyeségek.
2023. aug. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
50%

6, tévedsz. Az, hogy téged nem érdekel, nem jelenti azt, hogy mást sem.


Hm, Bagolyház, true:D Az megvolt, hogy ott lehet levelezni, de afölött elsiklottam, hogy a dirinek is ott kell írni:D


A Potterverzumtól való eltávolodás.

Nézd, ez szerintem úgy működik, hogy emberünk elolvassa akönyveket, megnézi a filmeket és ott tart, hogy "mégmégmég tartalmaaaat":D Erre alakultak ki pl a Merengőn olvasható végtelen mennyiségű fanfictionök is.

Ugyanakkor (szerintem) az elég "kezdetleges módja" annak, hogy tartalmat gyártsunk, hogy újra és újra ugyanazokat vesszük elő. Miért?

Mert a befogadó valójában a "sense of wondert" keresi. A felfedezés, az új megismerésének a gyönyörét. És ugyan vannak dolgok amiket ki tud elégíteni, ha elolvassa ahogy Hermione és Draco századjára is összejön, deeee a valódi felfedeznivaló akkor jön létre, ha csupán annyit tud, hogy ez az iskola is a Potterverzumban van, mégis más.Ez egy új elem a Potterverzumban. Ha viszont folyton emlékeztetve van, hogy valójában csak egy kópia, akkor elveszik a felfedezés varázsa, hiszen ismert terepen van. Ezért is kell minél több újdonságot, egyediséget belevinni ebbe a tartalomba és nem a meglévőkre visszacsatolgatni vagy simán lemásolni azokat.

Pl miért kellene midnekinek sakkoznia? Miért ne lehetne ez az épület sok emeletes - csak épp a föld alatt? (mondjuk ennek okot kell adni miért egy atombunker az iskola:D). Miért kell mindneképp Nagyterem lebegő gyertyákkal és bazihossú asztalokkal? Miért nem mondjuk 3 platform ami a házak pontjainak arányában mindig emelkednek vagy sülyednek egymáshoz képest, és a platformokon körkörös asztalok vannak, épp elég, hogy mindneki elférjen? És esetleg az egész egy üvegházban ahol (mágikusan létrehozott) nap vagy Hold és csillagok világítják be a teret (természetesen mindig megfelelő mennyiségű fényt adva).

A bagoly az ikonikus, nem érdemes lecserélni, de miér tne lehetne holló is közte? Írország, a kelta kultúrának sokkal szervesebb része a hollóküldés, mint a bagolyküldés.

Továbbmegyek, akár a házakat is le lehetne cserélni klánokra. Helyi kelta klánok nem öröklődés, hanem a személyiség általi besorolás által veszik maguk közé a fiatalokat és aki elvégzi az iskolát, ő továbbra is a helyi klán tagja. Most ezzel mondjuk baromira elrugaszkodtam, de ezzel már a helyi mágiavilág társadalmi struktúráját is megalapoztuk:D És akkor nyilvn az egyik klánból jönnek a bankárok a másikból az iparosok stb...:D Nem akarom felülírni amit már kitaláltál, csak rá akarok mutatni, hogy igazán messzire is el lehet kanyarodni ÉS közbne még mindig ki lehet jelenteni, hogy ez mind a Potterverzum része. És így akad benne mit felfedezni bőven. Konkrétan már könyvet is lehet alapozni erre a struktúrára, mert a kelta kultúrának már íze-szaga van, és akkor vmi klánok közti konfliktus ami az iskolában a gyerekek közt is megmutatkozik. Csakhogy hiába egyik klán tagja az apád, ha a gömb a másik klánba oszt be. Hisz nem öröklődés, hanem személyiség alapú beosztás történik.


Namindegy, elkalandoztam:D Sense of Wonder, célozd meg ezt. Nézz Retroshock videókat, ott Kenny beszél erről a fajta felfedezési vágyról és a szerepjátékban bizony ez nagoyn is jelen van.

MÁrpedig ez szerpejáték ami itt ezen az oldalon történik.


Az oldal szerkezetébe meg pl be lehetne rejteni Kalandjáték-Kockázat jellegű "lapozgatós" útvonalat. Oké, az is jogos, hogy így az ember felfedezi a menüpontokat, teljesen jogos amúgy, de pl bizonyos kihívások vagy vizsgák vagy mi a szösz meg mehetne így, hogy döntéseket kell hozni merre mész és bizony néhány döntés rossz.

2023. aug. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
31%
Figyelem, követem. :-)
2023. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
51%

"Mivel az oldal sajnos webes felület és nincs chat, viszont a Nagyterem menüben találsz egy facebook csoport linket, ahol társaloghatsz diáktársaiddal. Ettől függetlenül a házi feladatokat a tanároknak emailben kell elküldened, Mindent megpróbálunk megtenni annak érdekében, hogy hiteles, élvezhető és átélhető legyen számodra a játék és minél jobban elmerülhess ebben a varázslatos világban."


Ez nagyon ilyen magyarázom a bizonyítványom dolog.


Te így alkottad meg, nem kell ezt túlragozni.


Helyette


a Nagyterem menüben találsz egy facebook csoport linket, ahol társaloghatsz diáktársaiddal, A házi feladatokat a tanároknak emailben kell elküldened.


És ennyi.


Ezt azlrt írom mert lehet hogy én vagyok figyelemhiányos, vagy nem tudom, de ez a szöveg túl hosszú ilyen kevés tartalomhoz. Az ember elunja mire elolvassa. Amikor már kezd érdekes lenni akkor lehet több szöveg, de mikor csak be alarsz vonzani egy új tagot akkor próbálj meg tömörebben fogalmazni.

2023. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Ja, adom amit 9es írt, jó meglátás.

Kár, hogy vannak it tpáran akik mindenkit lehúznak aki érdemben akar hozzászólni a témához... Az adott illetőnek lehetne annyi gerince, hogy leírja miért teszi ezt..

2023. aug. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!