Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyire lehet sikeres egy...

Mennyire lehet sikeres egy online Roxforthoz hasonlító játék?

Figyelt kérdés

Oké, webnode stb... Mielőtt elkezdenétek negatív kommentekkel ostromolni, csak mondom hogy nem vettem saját domaint.


[link]


Íme a link.

!!!Szeretném kihangsúlyozni, hogy az oldal még fejlesztés alatt van!!!

Van pár opció rajta, amivel lehet játszani, de hogy a diákok és a tanárok tudjanak egy helyen beszélgetni, úgy gondoltam hogy csinálnék egy facebook csoportot az oldalnak.

Valakinek valami meglátása erről?

Igyekeztem minden egyes dolgot minél részletesebben kidolgozni.



2023. aug. 3. 23:34
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

#7-es: Igazán jó a meglátásod, valóban fel lehetne dobni ilyen dolgokkal. Hozzá kell tennem (nem tudom, hogy írsz e) írhatnál te is valamilyen fantasy-t, vagy bármilyen könyvet, mert a leírásod alapján van hozzá érzéked. Köszönöm szépen a válaszodat! A szöveges részét mindenképpem át fogom írni, mert teljesen jogos és kézenfekvőbb, amit írtál. Ami a házakat illeti... hát, nem ígérek semmit :D Nem tudom, hogy lesz e más újítás, de az biztos, hogy minimalizálni fogom a sok Roxforttal való párhuzamok, különbségek kiemelését és igyekszem egyedivé tenni az iskolát. Korábban is kaptam építőkritikát, ami elgondolkodtam és aszerint is módosïtottam itt-ott. Szóval az ilyen kritikákra vagyok kíváncsi, mint a tiéd is, mert főleg másoknak szól az oldal és így mások igényei szerint alakíthatom az iskolát. Ilyen fajta válaszokat vártam, nem pedig a fikázásra, mint például amikor szegény elmeroggyant rákattint a kérdésre, csak azért, hogy újra leírja, hogy szar meg hülyeség az egész, bármifele indok nélkül. Jóval korábban már tényleg volt egy ilyen kérdésem. Most annak reményében írtam ki, hátha értelmes emberekhez is eljut. Most szerencsém volt és nem írtam ki hiába.


#9-es: El kell ismernem, teljesen jogos, amit írsz. Egyszerűbb, mégis figyelemfelkeltő a szöveg. Megfogadom a tanácsodat! Nagyon köszi, hogy írtál!


#10-es: Véleményem szerint csak unatkozó hülyegyerek, akik nem tudják érvekkel alátámasztani a véleményüket. Ha valami nem tetszik nekik, csak lepontoznak és kész. Ez már csak ilyen sajnos.



Akárhogy is, időm lesz bőven a módosításokra, fejlesztésekre, mert nem egyhamar fogok embereket toborozni. Félő, hogy egyáltalán nem lesz rá jelentkező. Tulajdonképpen arról sincs fogalmam, hogy hol reklámozhatnám.

Törölni semmiképp sem szeretném, mert - lehet nem látszik - sokat dolgoztam vele.

2023. aug. 6. 14:27
 12/26 anonim ***** válasza:

7es vagyok, kössz a bókot:D Szeretek szerepjátszani, de már rég nem mesélek, pedig kéne..:S

Azt el kell majd határoznod, hogy pontosan ki is a célcsoport. Gyanítom HP rajongó kamaszoknál, egyébként sztem elsősorban lányoknál jön majd ez be. Ez annyiból szívás, hogy amúgy pont a lányok kevésbé vonódnak be szerepjátékba. No, nem azt mondom, sokan vannak, sőt, az online szerepjáték inkább az ő világuk... namindegy, meglátjuk.

Reklámfelületnek amúgy a Merengőt tudom elképzelni, tekintve, hogy ott sok HP fanfiction van. Ha majd elkészül a munkád teljesen és készen áll az emberekre, lehet érdemes dobnod egy mailt a Merengő üzemeltetőinek. Gyanítom pénzbe kerül, mint minden reklámfelület, bár az erős tartalom-hasonlóság miatt talán ki tudtok egyezni abban, hogy egymást reklámozzátok:)

Nomeg a célcsoport miatt egyértelműen Tik-Tok. Mondjuk mivel az egy videós platform, így az oda való tartalomgyártás külön kihívás lesz.


Egyébként ismered az úgy nevezett lapozgatós kalandkönyveket? Kalandjáték-Kockázat, ilyesmi. Szerintem azt a formátumot is be lehetne valamiképpen építeni az oldaladba, mint valamiféle kaland, vizsga, sztori, ilyesmi. Ez mondjuk magával vonzza azt is, hogy a regisztrált felhasnzálóknak profiluk legyen saját értékekkel. Nyilván pl hoy hanyadikos, de az is, hogy mekkora varázserejű vagy ilyesmi. Ehhez persze kell majd elég tartalom is, hogy növelhessék az XP-jüket. De a kalandjáték-kockázat-szerű kalandok során megszerezhető tárgyak vagy tapasztalat vagy ilyesmi is tárolódhatna a profilukon.


Namindegy, csak fosom a brainstormot:D Persze mivel megvalósítani nem nekem kell, íg ykönnyű:D

2023. aug. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Nem probléma nekem, ha ennyit írsz, ellenkezőleg :) Rengeteg ihletet merítettem a veleményedből/ötleteidből. Van még mit fejlesztenem, de sok minden érdekesebb lesz, mint ahogy jelenleg látható. Részletesebb és kidolgozottabb oldal lesz, mire elindul valamikor.


Egy kérdés fogalmazódott csak mer a fejemben a válaszod alapján:

Miből gondoltad, hogy főleg lányok a célközönség? Az, hogy fiatalabbaknak lett kitalálva az talált. Nyilván felnőtt (túlnyomó részben) nem igen "játszana" egy ilyen kaliberű oldalon.


(Egy kis offtopic: Én fiúként szívesen játszanék ilyennel. Bárhogy is legyen megoldva a kivitelezés, a lényeg, hogy élvezetes legyen. Ja és már 20 éves elmúltam, mégis vevő lennék rá. Szóval, ha tudomásod van ilyen "szerepjátêkos" online Roxfortról nagyon örülnék ha megosztanád velem. Már rengeteget találtam, de az összes már rég megszűnt. Ekkor fogant meg bennem az Exveritan ötlete. Meglegyen ugyanaz a világ, mégis egyedibb legyen azáltal, hogy nem a sokadik Roxfortot csinálom meg, hanem egy kis újdonságot viszek bele, amit felfedezhetnek a HP fanok. Na de ennyit erről.)


Nos, a Merengőt megfontolom, viszont nem tudom hogy van e bármi esélye is a reklámozás ilyen formájának. A Tik-tok viszont egyáltalán nem rossz ötlet. Szoktam videókat gyártani, szerkeszteni mert nagyon szeretem csinálni. Azt hiszem össze tudnék hozni egy reklám videót, videó bejátszásokkal is, nem csak unalmas képekkel és leírásokkal. Más kérdés, hogy hány emberhez jut el. :)

Köszi a választ!

2023. aug. 6. 23:04
 14/26 anonim ***** válasza:

Csak azért mondtam, hogy főleg lányok, mert én még fiúról nem hallottam aki Merengőn olvasgatott volna HP tartalmat, lányból viszont annál többet:D Nomeg ha megnézem az általam ismert HP fanokat, akkor a többségük lány. A fiúk inkábbb Gyűrűk Ura, vagy Star Wars felé mennek, de persze ismerik a HP-t is csak.. az elfek és fénykardok izgibbek:D

De igazad van, kár előre leírni, meg igazából elsősorban a korosztály számít, nem a nem.

2023. aug. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom. Elképzelhető, hogy több lány van, mint fiú, aki HP fan, de sok fiú is szereti.

Én pl. a Star Wars-t ki nem állhatom, a Gyűrűk uráért sem rajongom.

2023. aug. 7. 08:34
 16/26 anonim ***** válasza:
Ejj, nagy hiba;D
2023. aug. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

:D :D


Viszont sajna online Roxfortot sehol nem találok. Oké van/volt egy népszerű oldal a Lumos Roxfort, de szerintem már nem üzemel, az emailemre sem válaszolnak. Ha valaki tud ilyesmiről az légyszi írja meg! Köszi! :))

2023. aug. 7. 11:53
 18/26 A kérdező kommentje:

Csináltam neki egy kis reklám videót, ahogy korábban írtátok. Sajnos ennél többet már nem nagyon tudok tenni.


[link]

2023. aug. 11. 15:40
 19/26 anonim ***** válasza:
ez tiktakkos, hót zicher hogy nem kattintok rá :D
2023. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Miért, mi bajod a Tok-Tokkal?
2023. aug. 11. 18:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!