Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Jó minőségű weboldalt szeretné...

Jó minőségű weboldalt szeretnék létrehozni egy most induló vállalkozásomhoz. Szerintetek hol érdemes domaint regisztrálni?

Figyelt kérdés

Fontos lenne, hogy viszonylag olcsó legyen, és lehetőleg legyen elérhető hozzá valamilyen magyar nyelvű, világos honlapkészítési segédlet is, mert nem vagyok profi honlapkészítő. Csak régóta működő, elismert, korrekt szolgáltatók érdekelnek. Az is érdekelne, hogy milyen formátumban lehet az adott szolgáltatónál honlapot készíteni: wordpress, drupal...stb.

Köszönöm előre is!



2013. márc. 9. 11:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ohh várj, tessék sikerült egy egyik oldalon elérni egy ilyet:

[link]

64 requests ❘ 1.7 MB transferred ❘ 27.81 s (onload: 13.22 s, DOMContentLoaded: 13.10 s)


Csakhogy itt ami lassan töltött be az szintén egy másik tárról behúzott tartalom van, mégpedig ez:

[link]

Mégpedig 12.5s-et várt a szerver válaszára, de közben minden más kevesebb, mint 4 sec alatt betöltött. (Ezek szintén a külső tartalmak max. töltési idejei voltak.)



De valóban ez "baromi közel" van az általad emlegetett 20-30 másodperchez...

2013. márc. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

[link] ;-)


[link] -ra:

php: 0,8mp

DOMC: 3,1mp

Loaded: 4,2mp


[link] -ra:

PHP: 1,9mp

DOMC: 9,2mp

Loaded: 16,7mp

Cacheből is: 7mp


Amit írtál JS nincs benne mivel Ghostery -el blokkolva vannak a külső tényezők.

2013. márc. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Itt a gond nálad lesz akkor már...
2013. márc. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Drone007 ***** válasza:
49%

Teljesen egyetértek Tiborral. Az ingyenes cms-ek (nemcsak wp) betöltési idejei horribilisak. Egyszer volt alkalmam optimalizálni egy joomla oldalt, aminél csak a plugin-ek átírásával 30%-os gyorsulást értünk el, de mivel ez még így is magasan 20mp fölött volt, az egész oldalt újraírtuk, amivel a megjelenítés és működtetési sebessége látványosan javult.


Senkinek nem javaslom, hogy üzleti oldalát egy ingyenes tartalomkezelő rendszer kényére-kedvére bízza, mert abból csak bosszankodás van. Fejlesztő és felhasználói szinten egyaránt.

Én is a saját tartalomkezelőmet építgetem és finomítgatom, és szerintem minden profi ezt teszi. Csak egy olyan rendszert lehet átlátni teljes egészében, amit magad építettél. És csak azt ajánlhatsz tiszta lelkiismerettel egy ügyfélnek, amit tényleg ismersz, bátran bele tudsz nyúlni, és ismered a korlátait és lehetőségeit, és így a minőségét garantálni tudod.

2013. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Videó után nézd meg ezt:

[link]

2013. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Látom, a vita szellemisége megint gyúzedelmeskedett az építő segítőszándék felett. :(

Sokkal okosabb nem lettem, de legalább ti szórakoztatok egy jót.

2013. márc. 12. 19:46
 17/23 anonim ***** válasza:

"Jó minőségű weboldalt szeretnék"

Akkor kérj meg olyat akinek van kellő tapasztalata.

"hol érdemes domaint regisztrálni"

ott ahol a tárhelyet is bérled, mert úgy 1 évre ingyen domaint is szoktak adni,

sőt az se rossz ha tárhelyet is az a cég adja, aki üzemeltetni fogja, így fölös köröket meguszól, mint pl. paypal/cib/otp... tranzakciókhoz szükséges host -ok elérésének engedélyezése.

2013. márc. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

@Drone007: A joomle egy jó példa a gányolt rendszerekre.

Az valóban egy lassú sz*r, viszont azon kívül is még rengeteg más is van.

2013. márc. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Javít: sőt az se rossz ha tárhelyet is az a cég adja, aki ELKÉSZÍTENI fogja
2013. márc. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Drone007 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező olyat kérdeztél, ami vitát generál, hiszen a jó minőségű weboldalakat nem lehet olcsón megúszni.

Az eddigi vitából is leszűrhetted, hogy egy ingyenes tartalomkezelő rendszer nem jó megoldás ha jó minőségű üzleti weboldalt szeretnél. Ilyen igénnyel mindenképpen egy webfejlesztő céget keress meg. Ami ugyanakkor nem olcsó. Viszont ez esetben kompletten kaphatsz domaint, tárhelyet, weboldalt (ezért is ajánlottam az fps.hu -t)

A másik megoldás, hogy lejjebb adsz a minőségből, és próbálkozol egy ingyenes cms rendszerrel. Persze a domain-ért és tárhelyért így is fizetned kell, de erre számtalan cég létezik, akik magas rendelkezésre állással jó tárhelyet tudnak biztosítani és még a domain-t is intézik neked. (tapasztalatom szerint a tarhely.eu vagy az ininet.hu elég megbízható, de sok cég van még a magyar weben) Ez utóbbi webhosting szolgáltatók nem készítenek weboldalt, azt már neked kell intézni (ingyenes cms, vagy megbízol valaki egy weboldal elkészítésére).


Szerintem sok hasznos választ olvashattál.

2013. márc. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!