Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy használjak rozmaring...

Hogy használjak rozmaring olajat a hajamra, ha rá van írva, hogy szemkárosodást okoz?

Figyelt kérdés
2023. júl. 12. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Én hajmosáskor a samponba cseppettentem belőle és úgy hagytam a hajamon 2-3 percig majd leöblítettem
2023. júl. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*cseppentettem 🤭 bocsi
2023. júl. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is úgy használtam, csak érdekesnek találom hogy hajra ajánlják, és közben meg szemkárosodást okozhat, bár nem szokott a sampon se a szemembe menni. Sokkal kevesebb hajam hullott ki hajmosás után.
2023. júl. 12. 21:46
 4/6 anonim ***** válasza:

De alapból sok ilyen olajon alapból azt írja, hogy bőrre kerülés esetén alaposan mossa le. :D De közben meg sokszor azt is írja (nyilván attól függ milyen olaj pontosan), hogy amúgy masszázsra, meg ilyesmire lehet használni, illetve fürdővízbe is lehet rakni. :D Anno pont néztem ilyen illóolajokat, és tényleg, a legtöbbjén ilyesmiket írt. Szóval hogy ha a bőrre kerül, alaposan mossa le, de közben írta, hogy amúgy lehet ilyesmire is használni.


Pl. a citrom illóolaj. Pont most rákerestem egyre, hogy írjak konkrét példát. Szóval ezt írja a használati utasításnál: "Alkalmazható zsíros, pattanásos bőrre."

Aztán pedig lejjebb azt írja, hogy "BŐRREL (vagy hajjal) VALÓ ÉRINTKEZÉS ESETÉN: azonnal vegyen le minden szennyezett ruhadarabot. A bőrt öblítse le vízzel [vagy zuhanyozzon]."


Szóval ezek az ajánlások így azért érdekesek, hogy azért lehet használni bőrre és ilyesmikre, de aztán meg ott írja, hogy sürgősen mossa le. De amúgy szerintem itt leginkább arról van szó, hogy most hígítottan vagy hígítatlanul használod. Szerintem főleg akkor lehetnek problémák, ha egyáltalán nem hígítod.


De amúgy az ilyet én se szeretem. Nem szeretek olyan dolgokat használni az arcomra, hajamra, ami szembe kerülve bajt okozhat. Nyilván én se csöpögtetek be semmit sem szándékosan a szemembe, de balesetek előfordulnak. De amúgy szerintem a lényeg, hogyha valami ilyesmi a szemedbe kerül, akkor próbáld kimosni, és ha van irritáció, ami nem múlik el hamar, akkor menj orvoshoz. Szerintem amúgy sokszor az ilyen is csak irritációt okoz, szerintem azért több kell a tényleges szemkárosodáshoz, főleg ha hígítva ment csak a szemedbe.

2023. júl. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Felhígítottam, mint írtam, samponba csepegtettem én is, és rajta hagytam olyan 3 percig.
2023. júl. 13. 12:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha illóolajat vettél, azt tényleg nem ajánlott bőrre kenni. Jobb lenne ha magadnak készítenél rozmaring főzetet, vagy ha nem akarsz vele foglalkozni akkor rendes növényi olajat vegyél.
2023. júl. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!