Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon fájt a gyantázás "ott...

Nagyon fájt a gyantázás "ott lent", és nem is használt rendesen. Kozmezikushoz meg nem szeretnék menni. Az epilálás hatásosabb? Vagy előnyősebb gyantát kéne csak vennem?

Figyelt kérdés

Hali!:)

15 éves lány vagyok nemrég gyantáztam ott lent magam, és ahogy vártam is nagyon fájt.Csak a tetejét csináltam meg, be is pirult, és lese szedte rendesen.Maradtak ilyen apró kis rövid szálak a tetején és már így is elhasználtam egy csomagot:S Béna vagyok tudom, de kozmetikusra nincs pénzem, anyukám meg főleg nem fizetné...x)és zavar hogy borotválás után meg másnap borostás is lesz, és be is pirosodik...Az epilálás jobban fáj a mint a Gyanta?Az is megvághat?Nem tudjátok melyik gyanta termék a leghatásosabb ami még meg is fizethető?


2009. ápr. 19. 09:48
1 2
 11/16 timido ***** válasza:
100%
Én az epilálás mellett vagyok, és a szemöldökcsipesz :D az epilálás után, a kimaradt szálakat kiszedem szemöldökcsipesszel, amit már szinte meg sem érzek, mert az epilálás úgy elérzéstelenített már :D
2009. ápr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Én csipesszel szedtem ki az egészet:P:P:P
2009. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
46%

És egy 15 éves gyereknek miért kell teljesen csupasznak lennie??? Alighogy megszőrösödtél, máris kiírtod? Miért nem elég a bikinivonalnál kiigazítani? Netán szexuális életet élsz és azért tartod cikinek?

Amúgy az epilátor is piszkosul fáj. Én azzal szoktam csinálni. Az 1. nagyon fájt, azóta kicsit jobb. Viszont ha mindig csupasz akarok lenni, heti 2x epilálnom kell, ami csomó időt vesz igénybe. Mivel gyökerestől KITÉPI a szőrszálakat, így nem vághat meg. Nem pengékkel működik. 4000-5000 Ft-ért már kapsz epilátort (philips) és évekig használhatod. Anyagilag jobban megéri, mint a gyanta.

2009. ápr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: Igen, írta, hogy a barátja jobban szereti, ha csupasz. És én is jobban szeretem, ha nem kell a lány után köpködni, meg elég kellemetlen tud lenni a farkamnak, amikor a szőrök bántják a végét... Borosta meg szúr is. Au.
2009. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Na ja :) nem tudom hogy csináltam de a gyantával is maradtak rövidebb szálak amikor téptem ki.És általában a lányoknak a szőrük elkezd növekedni 11-12 éves koruktól(legalább is a mai világban) de ez egyéntől is függ.Egyszerűen jobban szeretem ha csupasz és kész.Szerintem kortól független ha már kinőtt egézségesen, hogy ki, hogy szereti jobban látni. :)
2009. ápr. 19. 11:07
 16/16 anonim ***** válasza:

szerintem magadnak ne csináld gyantával.

menj el kozmetikushoz, és ha már többször jártál nála, akkor tudni fogod az apró trükköket, pl. hogy ki legyen feszítve a bőröd, stb. de akkor is nehéz ott magunkat gyantázni, mert én pl. amíg kozmetikussal csináltattam, volt, hogy én feszítettem ki a bőr a gyantacsík előtt, ő meg mögötte, tehát 1 ember még kevés is lehet hozzá. de ha mindenképpen gyantázni szeretnéd a későbbiekben is, akkor cukorgyantával csináld, Tescoban is vehetsz ilyen X-Epil a márkája, mert ezt a fajta gyantamaradékot le tudod mosni vízzel. de én inkább az epilátort javaslom a későbbiekre, én is már egy ideje azzal csinálom, mert úgy mindig szép lehetsz, míg a gyantánál meg kell várni, míg kissé jobban kinőnek a szálak, meg hát, hetente járni gyantáztatni elég költséges is lenne. az epilátor jóval olcsóbb, az egész rövid szálakat is kiszedi. de mindenképp először 6-8-10 alkalommal érdemes gyantáztatni, egyrészt, hogy megszokd a szőrtépést, másrészt meg akkor nem lesz már olyan fájdalmas az epilálás, ha egy kicsit lágyabb a szőr.

2009. júl. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!