Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire árt az alapozó a...

Mennyire árt az alapozó a bőrnek? Függ a minőségétől? Milyet márkát ajánlotok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze függ a minőségtől is. Mondjuk lehet egy alapozó, 5000 ft-os is, hiába mondják róla hogy engedi szellőzni a bőrt, én ebben nem hiszek, hiszen csak rákened az arcodra stb... Régen azt hittem hogy az alapozó miatt jönnek ki a pattanásaim, de mikor sokáig nem használtam, akkor is voltak úgyhogy sztem az is tévhit hogy az alapozó eltömíti a pórusokat. Jó nyilván, ha éjjel, nappal az lenne az ember lányán, konkrétan biztos hogy elkezdene ettől pattanásodni.
2012. jan. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon érzékeny bőröm van. Alapozókat is meg kell válogatnom. Eddig legjobban az Yves Roches termékei jöttek be. Ezek közepesen drágák, akkor veszem mikor akció van. Ilyenkor 2-4 ezer forint között van, de sokáig elég. Ja alternatívaként ott a színezett hidratálókrémjük, azt is szeretem.
2012. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Bőrtípustól is függ és minőségtől is. Nem feltétlen a legdrágább a legjobb, hisz megvehetsz egy alapozót ami 10 ezer forint, de mondjuk zsíros, és a zsíros bőrödet még zsírosabbá teszi amitől több pattanást okozhat. Szóval mindenképp a bőrtípusodat kell először figyelembe venni, és nagyon alaposan utánanézni, hogy melyik alapozók a te bőrtípusodnak valók. Érdemes tapasztalatokat olvasni az alapozókról (pl. www.kremmania.hu), mert lehet, hogy jónak tűnik, de 50 véleményből csak 5 jót írnak róla. És én ajánlom, hogy inkább egy jó minőségű primerbe fektess be, mert ezek hidratálnak is, valamint kitöltik (de nem tömítik el) a pórusaidat, és sokkal egyenletesebben tudod utána felvinni az alapozót, simább lesz az összhatás, és nem is közvetlenül a bőröddel érintkezik, hanem a primerrel, így nem szárít annyira (ami nagyon sok alapozóra jellemző, a drágákra is, és még az olajos alapúakra is), és így még kevesebb az esélye, hogy az alapozó tömíti el a pórusokat, ez által okozva pattanásokat. De amúgy én is ajánlom a színezett hidratálókrémeket, ezek rendszeres használatra sokkal alkalmasabbak, mint az alapozó, kivéve ha nagyon sok a bőrhibád. Ha kevesebb, akkor a színezett krémmel és egy kevés korrektorral bőven elég sminkelned. Igaz kérted, de én nem szeretnék márkát ajánlani, hiszen amint mondtam, főleg a bőrtípusod a mérvadó választásnál. Én használtam MAC alapozót is, amitől folyamatosan fénylett az arcom, hiába ódákat zengenek róla és mellesleg drága is, és Vichyt is, ami gyógyszertárban kapható készítmény, ettől pedig folyamatosan hámlott az arcom rendszeres hidratálás mellett is.
2012. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Én azt vallom, hogy ha alapozó van a bőrömön, akkor az utca szennye(por, kipufogó gázok, stb) Nem közvetlenül a bőrömet érik, mert ott van az alapozó. Nyilván az nagyon fontos, hogy a bőrtípusodnak megfelelőt válassz, de ezt már előttem leírták. Egyébként, meg ha minden este lemosod, semmi kárt nem tesz a bőrben.
2012. jan. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Loreal, Mac stb :)alapozónál tényleg a drágább jobb, mert az olcsóbbak nem jók, nem fednek, illetve narancssárga színűek
2012. jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!