Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nektek is jön már az őszi...

Nektek is jön már az őszi hajhullás? Mit tesztek ellene?

Figyelt kérdés

azt veszem észre, hogy itt-ott csak úgy minden ok nélkül kihullanak a hajszálaim. Nem húzom, meg semmi. Eddig nem tűnt fel, hogy ilyen lett volna, legalább gumizni vagy fésülködni kellett hogy kijöjjön (legalábbis ennyi). Kicsit aggaszt, hogy egyre több hajam hullik ki.. de azt olvastam, hogy ilyenkor ősszel ez megszokott. eddig nem igazán érdekelt a hajam, de mióta meg akarom növeszteni, eléggé odafigyelek rá.. szóval ez is feltűnik. Amúgy szedek multivitamint. Elkerülhetetlen? mit csináljak? Egyébként is vékonyszálú, szóval jobban meglátszik ha megritkul.


+ sokféle hosszúságú hajszálam van, de általában a leghosszabbak hullanak ki. Jelent ez valamit?



2012. szept. 27. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Ősszel kicsit több hullik állítólag, de ne aggódj, valószínűleg nem hullik ki több, mint amennyi a természetes, ha egészséges vagy. Multivitamin mellé szedj még B-vitamin komplexet, ha bizonytalan vagy, az a "hajvitamin", ami az ilyen revalid meg biovanne és hasonló kapszulákban is van.

Mindenkinek sokféle hosszúságú haja van, a rövidebbet nehezebben veszed észre, ha kihullik, és az az, ami nem tud egyből kihullani, hanem beleakad a hosszabb hajszálakba, és aztán hajmosásnál vagy fésülködésnél jön ki.

Egyébként a haj minden időben normális, hogy ok nálkül hullik, de a kihullottak helyén új hajszál nő, folyamatosan cserélődik, nincs ezzel baj. Ez a hajnövesztésedet nem fogja befolyásolni.

2012. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi :) akkor lehet nézek mellé valami b vitamint is
2012. szept. 27. 17:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 2x annyi jön ki most, mint máskor. Én is multivitamint szedek, már csak pár szem van, ha elfogy veszek hajvitamint. Nem aggódok rajta különösebben, amúgy is rengeteg hajam van. Ha ennél jobban is hullani kezd esetleg megpróbálkozom valami hajszesszel vagy ilyesmivel.
2012. szept. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal több jön ki, mint egyébként szokott. 3x vagy 4x annyi. Múltkor hajmosásnál elkezdtem számolni, hogy hány hajszál jött ki, 80-nál untam meg és még egyszer annyi még volt. De folyamatosan jön ki, fésülködésnél is, meg mindenhol az én hajam van. Eléggé aggasztó. Amit most teszek, hát én is szedek B vitamin komplexet (gyógyszertárban vettem 800 forintért egy 100 db-os dobozt), megint nekiálltam a vas tablettának (amiben cink is van), mert nyáron leálltam vele, holott vashiányos vagyok, illetőleg vettem egy hajhullás elleni sampont. Gerovital a márka, a krémmánia.hu-n nagyon elégedettek voltak vele az emberek. Én eddig 4x használtam, nem akarom elkiabálni, de az biztos, hogy már nem 200 szál jön ki a hajmosásnál :) illetőleg majd teszek 1x-1x ricinusos pakolást, csak nekem az nagyon macera, ezért nem nagyon építek rá.
2012. szept. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi! a ricinustól hullik a hajam sajna.. én bánfi sampont vettem.. az elején mintha használt is volta. Lehet, hogy nélküle még ennél is több hullana ki, nem tudom.. :/ aztán a napokban irány a gyógyszertár meg eléggé rákezdett :/ most mostam hajat, és sokkal több kijött mint szokott
2012. szept. 27. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:
attól is függ milyen gyakran mosod a hajad. nekem hosszú a hajam és nekem is hullik,de a fodrászom megnyugtatott hogy csak azért tűnik soknak mert hosszú, lehet neked is azért.
2012. szept. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én már jó ideje csak természetes sampont használok, amit a rossmanban veszek, és mellette növényi porokkal próbálom rendbe hozni a hajam. Nekem az amla+shikakai keveréke jött be. Ezekből fele-fele arányban csinálok pakolást, amit 2-3 órára a hajamon hagyok, majd kimosom. Utána egy ideig nekem teljesen megállt a hajhullásom. Csak arra kell figyelni, hogy ezt a pakolást nem szabad festett hajra tenni! Az utolsó festés után min. 3 hónapot kell várni ezzel a pakolással.

Ha érdekel, itt lehet a porokat beszerezni:

[link]

[link]

2012. okt. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha itt vent a keresőmezőbe beírod, hogy hajhullás, akkor meglátod, hogy mostanában nem kevés ugyanilyen kérdést tettek fel. Nem vagy egyedül a problémával, ez időszakos, el fog múlni. Max. szedjél valami haj-bőr-köröm vitaminkomplexet, hogy rásegíts a regenerálódásra, de ez magától el fog múlni.
2012. okt. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!