Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a jobb? Ha meghagyom, vagy...

Mi a jobb? Ha meghagyom, vagy kinyomom a pattanásokat?

Figyelt kérdés

Arcbőröm tele van mitesszerekkel,ezért telyesen egyenletlen a bőrőm felszíne, legtöbbször ezekből alakulnak ki a pattanások.(Egyébként használok GARNIER tonikot,és arclemosót,de a mittesszerekre,meg a tág pórusokra nem nagyon hat..)

Eredményesebb ha kinyomom a mittesszereket és (csak) a kigyült pattanásokat?Vagy így még csak rosszabbítok a helyzeten?



2008. jún. 8. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt magadnak kell eldöntened. Mivel én is miteszerrel küszködök annyi értelme van, hogy kinyomod, de napról-napra visszanő. Sok be is gyullad. Azért annyi értelme van a kinyomásnak, hogy ne keletkezzen annyira nagy lyuk miatta.
2008. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelően kezeled akció után, akkor inkább nyomd ki. A megfelelő kezelés tonikos vagy hasonló fertőtlenítést jelent és tiszta kezeket. Ha egy pattamás mégis nagyon elgennyesedik, akkor inkább hagyd.

Meg kell jegyezni, hogy elfertőződött pattanásból akár bakteriális agyi fertőzések is származhatnak, úgyhogy ezért a tisztaság szerfelett fontos. De nem ez a legvalószínűbb forgatókönyv, szóval szerintem mindenképp nyomkodj...

2008. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mihelyt meglátok egy pattanást az arcomon, legyen az miteszer, begyulladt v gríz, én mindig kinyomom. Én nem bírom elviselni ha ezek látszanak. Nincs tőle semmi bajom.
2008. jún. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mikor serdultem, nekem is voltak ilyen problemaim. Szerintem ne draga tonikokkal mosogasd, hanem sima alkoholos vattaval ( erre a celra megteszi barmilyen legolcsobb vodka :) ) Fertotlenit, osszehuz es szarit. Legalabb napi egyszer- ketszer torold at, utana kremezd egyszeru gyogyszertari hidratalokremmel. Ezzel megakadalyozod hogy a mittesszerek elfertozodjenek.


Hogy ne is jojjenek ki, szedjel komplex B vitamint rendszeresen, vagy ha mindenre elszant vagy, akkor elesztobol tegyel neha pakolast az arcodra. ( budos mint a rossebb, de hasznal :)

2008. jún. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok kozmetikus, de annyit tudok, hogy a miteszereket ki kell nyomni, azonban vannak olyan pattanások, amelyek nagyon mélyre hatolnak a börben, és még kivezető nyílásuk sincs. Nos ezeket nem szabad kinyomni, mert ahogy nyomod, nem kifelé megy, hanem befelé, és csak ártasz.

A helyes arctisztítás:

Reggel használj arctisztító tejet, aztán tocikot, majd könnyű, zsíros bőrre ajánlott nappali krémet. Este pedig jöhet az arctisztító tej, tonic, majd az éjszakai krém. Hetente 1-2x ajánlatos arcradírozást is végezni.

De semmilyen alkoholt ne használj, mert csak szárítanak. Mivel ilyenkor a bőr kiszárad, a tested ezt azonnal érzékeli, és beindul a faggyútermelés, és csak még zsírosabb lesz az arc.

Sok sikert!

Petranova

2008. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!