Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a cukorgyantáról? Tényleg hatásosabb-e mint a sima gyanta? Házilag elkészíthető-e vagy érdemesebb boltban vásárolni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 18. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Néztem videókat a youtube-on, ahol csinálnak, és nagyon egyszerűnek tűnt, csupa jó dolgokat olvastam róla.

Szóval gondoltam, én is kipróbálom.

Írták, hogy veszélyes lehet, mert megéget, de azt hittem, hogy engem majd nem fog :)

Hát kudarc lett az egész "házi barkácsolás". Kétszer futottam neki, mindkétszer az történt, hogy hiába vettem le a tűzről, amikor jó volt a színe, akkor is tovább melegedett és besötétült. (persze meg is égettem magam, a cukor, ami ráragad valahová, levakarhatatlan...)

Szóval beöntöttem a gyantát egy kis üvegbe, vártam, hogy kihűljön.

Na itt jött a következő probléma, mert nem tudtam sehogy se megállapítani, hogy mikor hűlt ki.

Kiöntöttem egy picit az üveg tetejére, mert gondoltam, az gyorsabban kihűl. De az a legnagyobb baj, hogyha hozzáérsz, úgy érzed, hogy nem meleg, viszont amikor szétkened, kiderül, hogy a belseje tűzforró.


Elég frissek az élményeim, itt ülök, cukros a ruhám, a konyha, néhány edény és az eredmény?

A gyantát egy kb. 1 centi sugarú körön próbáltam ki, szörnyen megégette a bőrömet, annyira, hogy lejött a bőr is. Szóval én a saját bőrömet gyantáztam, hurrá :)


Nem hiszem, hogy újra megpróbálom, pedig olyan jó ötletnek tűnt :(

2010. ápr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én most néztem egy videót,ezt.

[link]

Pont úgy csináltam,mint a csajszi és elsőre sikerült.Nem is égetett meg,mert azt csináltam,amit a csajszi mondott és már csak langyos volt,mikor a tenyerembe vettem.Max. fél óra pepecselés volt az egész és már gyantáztam is.Le is szedte szépen a szőrt,mindenhol.Úgyhogy nagyon jó. :) Olcsóbb,akármikor megcsinálhatod.Előre is,mert az üvegben eláll.Ha már gyurmázod és nagyon tapad,akkor picit bevizezed a tenyered és úgy gyurmázod,aztán már érzed,hogy mikor nem fényes annyira és gyantázhatsz is.És ha megint nagyon tapad,megint vizezed a kezed... és így tovább.

2012. dec. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!