Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kozmetikusok! Mennyire undorít...

Kozmetikusok! Mennyire undorítóan ronda a pattanásos bőröm? (képek)

Figyelt kérdés

Igazából nem csak kozmetikusok véleményére vagyok kíváncsi, hanem bárki aki ilyen gonddal küzd.

Mi segített/hogy segített.

Rengeteg kérdés van itt erről és szinte már az összeset elolvastam, de azért mertem képet csatolni, hogy hátha valaki ráismer így a bőrtípusra.


Elég fehér a bőröm és pattanásos...

Ma voltam kozmetikusnál.A bőrgyógyászati krémek nem segítettek.

Tudom, hogy csúnya/ronda a bőröm! Főleg így!

de kb. mikorra gyógyul be és mennyire súlyos a helyzet?

Heges is...

Napozás/szoláriumozás segíthet?Ilyen fejjel merjek elmenni?

mennyire nevezhető súlyosnak?Mitől halványul?

Nagyon utálom!


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Előre is köszönöm a megértő és segítőkész válaszokat!

A rosszindulatú embereknek előre mondanám: Igen,tudom hogy ronda a bőröm de igyekszem tenni érte és mindenre kíváncsi vagyok amitől javulhat.



2014. máj. 25. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen, már enyhül, szép sima a bőröm, egy csomó házi pakolás létezik ami sokaknak jobban hat. kerres a bőrtípusodnak megfelelő pakolást itt találsz: femina.hu :)
2014. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Minden reggel meg este mosd meg az arcod vagy sima vízzel vagy valamilyen pattanás kezelő krémmel ami lemosható. Nekem nagyon sok pattanás van a hátamon és eddig a legjobban a napozás segített nekem. Valahogy a napsugarak segítenek, próbáld meg te is, most úgy is jó idő van. Persze a nap krémet ne hagyjd ki :)
2014. máj. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Próbáld ki a Spiritus Salicylatus nevű hámlasztó cuccost, a Naturland család termékét. Patikában lehet kapni, 400 Ft körül van, sokan dícsérik. Mondjuk eléggé szárít, szóval használj mellé natúr testápolót/arckrémet. Nézz körül az Alverde (DM saját márkája) meg az Alterra (Rossmann saját terméke) krémjei között, én személy szerint nagyon szeretem őket, mert natúrak, és nem bántják a bőrömet, emellett megfizethetők. :)

2014. máj. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek a normális és rendes válaszokat!:)

Ment a zöld!

Kipróbálom a Spiritust:)


Amikor haza érek akkor egyből lemosom az arcomat (hideg vízzel és lanolinos baba szappannal) aztán egy kis idő múlva át tisztítom Balea 3in1 arctisztítóval,átmasszírozom vele a bőrömet és lemosom.Aztán egy kis idő múlva újra felkenem és maszkként rajta hagyom.

Egyébként este aloe-vera spray-t fújok az arcomra és amikor beszívta valamennyire akkor fekszem le.


Valamint még hetente/kéthetente (amikor eszembe jut) felkenek pár percre mézet vagy olíva olajat és azt hagyom rajta.

Van himalája sószappanom is. Azt már nem használom sokszor.


Fertőtlenítésre 100%-os borsmentát használok.(Eredetileg teafaolajat szerettem volna venni újra,de elnéztem a dobozát mivel hasonló)

Vagy egy nagyon picit kenek fel,vagy a vizes bőrre viszem fel óvatosan,keveset mert nagyon erős.


Viszont tisztában vagyok azzal, hogy muszáj lenne hámlasztani is valahogyan:)


Dermofil pasztát is használtam régen...évekkel ezelőtt... de már nem vásárolok.


Valamint szépség tablettákat is szedtem.


Kinéztem még magamnak a contractubex gélt és a Sudocrem-et

Ezekről is jót hallottam:)

2014. máj. 25. 15:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

15:21-es vagyok :)

Lehet, az is baj, hogy ennyi vacakkal terheled a bőröd :(

Emlékszem, mikor tinikoromban megjelentek az első pattik, csak azt a néhányat akartam eltűntetni, elkezdtem használni valamit, attól több pattim lett, aztán még valamit használtam, megint több lett, egyre több és több jelent meg, nagyon csúnya lett a bőröm. Aztán úgy voltam vele, hogy egye meg a fene, úgysem használ semmi, kidobtam őket. Maradtam a meleg víz-natúr szappan-natúr krém triónál, és láss csodát, eltűntek a ragyik.

Akkor még nem ismertem a Spiritust, megmondom őszintén, én soha nem használtam, mert most meg már nincs is rá szükségem, de TÉNYLEG dícsérik, nézz csak utána. Viszont készülj fel rá, hogy csípni fog! Nagyon! De ne ijedj meg tőle. :)

Minimalizáld az arctisztítókat! Az is lehet, hogy összetevőkre is érzékeny vagy... Baba szappan, Balea arctisztító, maszk, sószappan, borsmenta, plusz pakolások, gél, sudocream, ez rengeteg :O

Hagyd őket a francba. Langyos vízzel moss arcot, használj valami természetes szappant, pl. ezt : [link]

esetleg szivaccsal segíts rá a tisztításra. Utána tegyél pár cseppet ebből a Spiritus-ból egy vattakorongra, és kend be vele az arcod. (Ezt ne használd minden nap, 3-4 naponta, mert nagyon szárít.) Végül jöhet valami természetes alapanyagú krémecske. :)

Nézelődj a Krémmánia mevű oldalon, kence-ficék összetevőit lesheted meg, véleményeket olvashatsz.

Remélem, segíteni fog a tanácsom ^^

2014. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem ennél rosszabb volt a bőröm, egyedül a Sotret segített rajta. Kipróbáltam mindenfélét előtte, nulla eredménnyel.

Amúgy a napozás segíthet kicsit, de csak mértékkel és erős fényvédővel. A szoli túl erős, szóval az semmiképp nem jó.

Szerintem nem olyan vészes a helyzet nálad.

2014. máj. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,ez megnyugtató:)


Tudom, hogy rengeteg ez a sok dolog, de megszerettem volna találni a legmegfelelőbbet a bőrömnek de már így fogalmam sincs mi a legjobb.


Azért kezdtem el szépségvitaminokat szedni mert tudtam, hogy a sok kencével semmit sem érek és belsőleg szerettem volna tenni érte (valamivel jobb lett de néha muszáj kitisztítanom az arcomat és akkor ilyen lesz...)


Köszönöm a segítséget! Megpróbálom csökkenteni a termékek használatát!

2014. máj. 25. 16:32
 8/12 A kérdező kommentje:

A Sotrettől félek.Gondoltam arra is, de olvastam róla rosszakat, hogy teljesen felborítja a hormonháztartást,baba vállalás előtt sem ajánlott (természetesen nem vagyok baba várás előtt, de félek, hogy későbbi hatása lehet, így nem kockáztatok)

Voltam bőrgyógyásznál is, ő azt mondta, hogy nekem nem szükséges gyógyszeres kezelés (felírt Differin félt és Zineryt--> nem nagyon használt,nagyon szárított és visszajöttek és mint említettem: nem vagyok annyira kence fan)


viszont tényleg erősnek bizonyul nálam a Sotret használata.Bár az lenne a legjobb:)


Így maradtam néhány szépségvitaminnál amiket kúraszerűen szedtem.Tőlük jobb lett,viszont a pirosság/hegesedés nem nagyon szokott nálam elmúlni.

Végső esetben gondoltam még a gyömölcsös hámlasztásra vagy mikrodermabrázióra vagy a lézeres kezelésre.(AZ utóbbi kettő tényleg végleges eset)


vagy még fényterápia jött nálam szóba.

2014. máj. 25. 16:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy allergiás vagy valamire? Bármmire. Krémre, kajára, sminkre. (Nekem is volt hasonló problémám, mikor egy alapozót használtam. Amint elhagytam, cseréltem, már nincsenek bőrproblémáim.) Vagy belsőleg van valami bajod. Utána kéne nézni, gondolni.
2014. máj. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Természetesen erre is gondoltam már.

Már összeírtam régebben, hogy hová kellene elmennem és mit csináltatnom.

Jó lenne endokrinológushoz elmenni,vérképet csináltatni és allergiatesztet csináltatni.


Van valaminek még speciális neve amivel kideríthetőek az allergiák vagy esetleg belső gondok?

2014. máj. 25. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!