Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mik azok az anyagok, amik...

Mik azok az anyagok, amik szilikonmentes hajápolásnál elkerülendőek?

Figyelt kérdés
Átszeretnék térni a szilikonmentes hajápolásra, és olvastam hogy szulfátok se jók, ha vannak egy samponba, vagy más hajápolószerben, de nem tudom, hogy ezeket hogyan írják le az összetevőkben? Ha valaki tudna nekem linket küldeni, vagy valami, hogy miket kell elkerülni, azt megköszönném! :) Még az is érdekelne, hogy milyen tapasztalaitok vannak a szilikonmentességgel? Már vagy 3 éve mindenféle sampont meg hasonlót használtam, amit épp a reklámokban nyomtak, és félek, hogy teljesen tönkre menne a hajam szilikonok nélkül. Megéri áttérni?

2014. jún. 30. 17:15
 1/1 anonim ***** válasza:

A szulfátok közül az SLS-t, SLES-t mindenképp kerüld, mert ezek nagyon erős tisztítószerek és ha nincs szilikonréteg a hajadon akkor nagyon kiszárítja. Én Alterrás samponnal mosok hajat, ebben is van szulfát (Sodium Coco Sulfate), de nem olyan erős. Kb 5-6 hónapja használom ezt a sampont. Mivel nekem elég vékonyszálú a hajam, érezhető volt a váltás, mert vagy 10 centit le kellett vágni belőle.

Hogy megéri-e vagy nem, jó kérdés. Ha a szilikonmentességre áttérsz, akkor utána nagyon vigyázni kell a hajadra. Valamilyen olajos pakolást heti egyszer mindenképp ajánlok és jobb ha balzsamot is mindig használsz. Vizesen ha lehet, ne fésüld, mert olyankor a legsérülékenyebb.

2014. jún. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!