Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szilikonos vagy inkább sziliko...

Szilikonos vagy inkább szilikonmentes hajápolók?

Figyelt kérdés

Már 2x ombréztattam a hajam, és most fogok menni mégegyszer. Így most be akarok szerezni hajápolókat, hogy ne legyen száraz, töredezett a hajam. Már vettem szilikonmentes sampon és balzsamot is ami tényleg jó a hajamnak, viszont hajápoló, hővédő is szilikonmentes legyen? Vagy pont hogy jót tesz a hajnak?

És miért nem jók pl a szilikonos samponok? Káros a szervezetre?



2015. ápr. 19. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

jó kérdés, mert ugye a hővédőben a szilikon az, ami megvédi a hajadat.

[link]

ez elvileg szilionmentes hővédő, hogy tényleg jó-e, azt nem tudom. : D

én amúgy szilikonos dolgokat használok. pár éve próbálkoztam a szilikonmentessel, de borzasztó állapotba került a hajam. nekem kell a szilikon, mert az legalább védi a hajamat a töréstől.

állítólag lerakódik a hajon, ezért gyengíti, de gyakorlatilag minden egyes hajmosásnál lejön ez a réteg, és pont, hogy véd, mert bevonatot képez, ami miatt jobban ellenáll a külső behatásoknak. egyedül a caonatur sampon és balzsam vált be szilikonmentesből.

szerintem a szilikonmentes dolgok csak marketingfogás eredményei. de ez csak az én véleményem.

2015. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Azért nem jó a szilikonos, mert a szilikon rárakódik a hajszálakra, bevonatot képez, így egy idő után nem fognak használni a hajápolók, mert nem érnek el a hajadhoz, lepergeti őket ez a réteg.
2015. ápr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
a szilikon porózus anyag, átjut rajta minden...
2015. ápr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp szilikonmentes!!!

Nekem a majdnem derékig érő hajam bánta meg, hogy nem törődtem vele, milyen samponnal mosom. Sokáig úgy voltam vele, hogy Garnier, Pantene stb. ezek biztos jók, mert márkásak stb. A hajam mégis töredezett, fénytelen volt, hiába kentem rá egy csomó vackot. Le kellett vágatnom.

Aztán áttértem a szilikonmentes hajápolókra. Eleinte valóban jobban kócolódik a haj, mert ahogy a szilikon réteg lejön róla, nincs ami "csúszóssá" tegye. Viszont így levegőhöz jut a hajad, mert pont az a baj a szilikonnal, hogy teljesen bevonja a hajszálakat, ezáltal nem tudnak lélegezni, ezért törnek. Viszont ahogy eltelt pár hónap, észrevettem a változást, a hajam sokkal egészségesebb lett, kevésbé töredezett, és most már maguk a hajszálaim fényesek, nem a műanyag réteg rajta :) Mostanra ismét derékig érő hajam van, de össze sem lehet hasonlítani a régivel. Viszont ennek csak akkor van értelme, ha minden hajápolódat lecseréled szilikonmentesre, mert a szilikon amit lemosol pl. egy mentes samponnal ugyanúgy rárakódik egy sima balzsamból.

Ja és szerezz be egy vaddisznószőr hajkefét fésüléshez ;)

2015. máj. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

a haj nem lélegzik, mivel nem élő anyag, és a szilikon, mint írtam, porózus, átjut rajta minden, a levegő, a hatóanyagok.

ettől függetlenül kinek a szilikonos, kinek a szilikonmentes ápolás jön be. de ne írjunk már tudománytalan butaságokat...

2015. máj. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Szilikontól nem kell félni én is mentes dolgokat használok a bőrömre, a samponom is az de sajnos csak a szilikon néz ki jól a hajamon..amúgy a haj nem él..a szilikon porózus ahogy írták és kijön a hajból ha nem jönne akkor felesleges lenne kenni állandóan..
2019. márc. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szilikonos sampont viszont nem ajánlom mert azt a fejbőrödön hadználod amit már irritálhat és eltömíthet a szilikon..
2019. márc. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!