Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen színű hajfestéket...

Milyen színű hajfestéket válasszak?

Figyelt kérdés
Jelenleg 5.52es (opálos mahagóni) hajfestékkel van festve a hajam. Az eredeti hajszínem szőkés, 7es színmélységűnek mondanám. Szeretném visszanyerni az eredeti hajszínem. Nem sokat tudok a hajvilágosításról, ezért elkezdtem utánajárni. Azt olvastam, hogy a hajamban lévő vörös pigmenteket zöld pigmentekkel tudom "kiütni", ezért valamilyen hamvas színt kell választanom, ha jól értem. Hajradír után pedig az eredeti hajszínemnél 1 árnyalattal világosabbal kell befesteni. Az lenne a kérdésem, hogy 8.1es hajfesték megfelelő lenne? 6 vagy 12%os oxi kell mellé? Illetve a derékig érő hajamhoz milyen mennyiségben kellene venni?

2016. jan. 21. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Először radírozd le a hajad és a színeredménytől függően válassz oxit.De 12-eset felejtsd el szerintem,szét...szi a hajad.(tapasztalat)Ha viszonylg sötét lett a hajad radírozás után akkor 9-est adhatsz a 8.1-hez de lehet hogy a 6 is elég lesz.
2016. jan. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem.:) És szerinted zöld mixtont is kellene a festékhez keverni, hogy tompítsa a vörös árnyalatot?
2016. jan. 22. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Először szőkíteni kell a hajadat a kívánt színmélység szőkített alapjára, azaz kb narancssárgára, ezt követően vízzel keverj ki egy kis zöldet oxi nélkül, hagyd rajta kb 5 percig, öblítsd le és fesd be natúr 7-tel lehetőleg 3 vagy annál kisebb százalékú oxival. Érdemes nem otthon magadnak csinálni, hanem fodrászhoz menni, mert csúnya baleset lehet belőle.
2016. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!