Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van-e valakinek valami JÓL...

Van-e valakinek valami JÓL BEVÁLT módszere a gyors hajnövesztésre?

Figyelt kérdés
A napokban levágattam a hajam de sajnos a fodrász többet vágott le mint azt gondoltam. Sokak arra a bizonyos ricinusolajra esküsznek de vannak akik azt mondják hogy macerás és hogy rengeteg idő múlva látványos.

2016. júl. 14. 19:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
71%
Hát :D nekem egy tippem van, ha vasalod...akkor ne vasald! Csak jobban eltöredeznek a szálak. Egyik ismerősömnek 6 hónap alatt (úgy gondolta kipróbálja, hogy nem vasalja) kb. 20 cm-t nőtt :D
2016. júl. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Elárulom, hogy igen a ricinus macerás de 3 hónap múlva vagy 15-20 cm nő a hajad és igen a hajvasalás is gátolja a növekedést,de B vitaminok tojásos pakolások is segíthetnek vagy koffein (pakolásban persze és ez sem egyszerű) csak utána kell olvasni és keresni
2016. júl. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem vasalom mivel teljesen egyenes a hajam. :D

A ricinus olajjal nem az volt a problema hogy macerás hanem hogy lassabban hat ( legalabbis nekem igy mondta el egy ismeros )

2016. júl. 14. 23:58
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha esetleg több fajta módszert is megismerek pl.: Ricinusolajat és mondjuk olyan kapszulát vagy sampont ami segíthet, és ezeket rendszeresen szedem és használom előfordulhat hogy lassabban nő vagy ha gyorsan akkor már töredezetten?
2016. júl. 15. 00:14
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Az én beváltt módszerem az higy heti 1x a sampon mellé keverek egy kávéskanálnyi szódabikarbónát és azzal mosom meg.Persze jól ki is öblítem.Amióta ezt alkalmazom a hajam nem csak nőtt,de nem is törik.Remélem ez a módszer neked is segíteni fog.

De azért még itt van pár dolog,amire nem árt hogyha figyelsz.



-------->



Így moss hajat rendesen!



Ugyan mindenki mos hajat, nem mindenki csinálja helyesen.


A helyes hajmosás első és legfontosabb lépése, hogy találd meg a neked való sampont. Ha kell, beszélj a fodrászoddal, mielőtt vásárolsz. A jó szakember pontosan tudja, milyen a hajad, mire van szüksége.


Sokan azt tanácsolják, ne moss minden nap hajat, elég hetente egyszer, a köztes időt pedig érdemes például szárazsamponnal átvészelni. Pedig ha helyesen mosol hajat és a megfelelő termékeket használod, nem lehet baj abból sem, ha naponta végzed el a procedúrát.


Hajmosás előtt fésüld át a hajad, utána kellemesen langyos vízzel öblítsd át.


Ezután jöhet a sampon, de ne a fejedre! Nyomj ki egy kis adagot a kezedbe, ott dörzsöld el, és utána vidd fel a fejedre. Ahogy korábban említettük, csak az ujjbegyedet használd.


Csak a fejbőrödet samponozd, nem kell a teljes hajad hosszán végigdörzsölni a flakonból kinyomott szert. A fejtetőről lecsurgó sampon pont elég ahhoz, hogy lemossa a hajszálak teljes hosszáról a szennyeződést.


Ne hagyd rajta a sampont a fejbőrödön azért, hogy "amíg hat", addig lemosakszol. A samponozás ne tartson tovább két-három percnél, utána alapos öblítés kövesse.



A vizes haj


Azt mondják hog nem ártasz a hajadnak azzal, ha vizesen fésülöd ki, ám azt tudnod kell, hogy ilyenkor a haj sokkal inkább nyúlik, így elvékonyodhatnak, töredezhetnek a szálak.



A belső táplálás


A narancsárga,piros zöldségekben rengeteg vitamin van amivel tehetsz a szép,egészséges hajért és bőrért.

Pl:sárgarépa(Javaslom nyersen fogyasztani,vacsora mellé,mert alvásközben regenerálódik a testünk. )



Remélem tudtam segíteni! :)

2016. júl. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat :)
2016. júl. 15. 07:19
 7/12 anonim válasza:

Szia! Ajánlom figyelmedbe ezt a linket: [link]


Ezen kívül ajánlom a magic hair kapszulát, de készülj fel hogy nem olcsó (3 havi adag kedvezményesen kb 16k)

2016. júl. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
egyel mindennap egy pici elesztot :)
2016. júl. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2016. júl. 17. 08:21
 10/12 anonim válasza:

Nekem a kókuszolaj(kókuszzsír) segített...a legjobb ha finomított formában veszel, de az is tökéletes amit az élemiszer bolt polcán találsz.

Kb 4 kanállal használok, felmelegítem hogy folyékony legyen. Ezt összekeverem egy tojással, és mézzel ha azt akarom hogy puhább legyen, de simán az olajat is felviheted. Előre szólók, hogy a tojás rémesen büdös, de van hatása, ugyanis öblítéskor magával ragadja abkoszt, szírt stb, és eltávolítja azt. :) (kb 2 óráig hagyd rajta de lehet több is)

Nekem bevált és azóta szebb, egészségesebb a hajam és gyorsabban nő. Az olajból tehetsz a szemöldöködreés a szempilládra esténként, garantált az eredmény! ;)

2016. júl. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!