Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Akik divatórákat vesztek...

Akik divatórákat vesztek (Daniel Wellington, Fossil, Michael Kors, stb.) tisztában vagytok vele, hogy csak a márkát fizetitek meg?

Figyelt kérdés
Ezek az órák úgy állnak elő, hogy a gyártó beszerez egy tíz-húszdolláros japán szerkezetet, csináltat egy kínai tokot, ráírja, hogy Daniel Wellington vagy akármi, lekrómozza a tokot és elkér érte 30-50 ezer forintot. A tényleges értéke az órának ennek töredéke. Természetesen mindenki arra költi a pénzét, amire akarja, de szerintem az emberek ezekkel nincsenek tisztában, mikor órát vesznek... a márkaforgalmazók, a Casio vagy Seiko maga állítja elő az óráit. Azt sem értem, hogy ha a minimál van divatban, akkor az miért ezt a DW órát jelenti, mikor ezt már rengetegszer feltalálták korábban (elég csak a Nomosra gondolni, de rengeteg régi óra van, ami ilyen design-nal rendelkezik...)
2021. nov. 5. 11:33
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod kérdező. Ezek a cégeknek semmi közük az óragyártáshoz. Kínai gyárakból veszik az órákat készen. És sok párszáz forintos kínai szerkezettel van szerelve amúgy egy japán szerkezet is 2-3 ezer forint svájci kvarcok meg 5-8 ezerért vannak de az sem fér bele hogy 40-50 ezres retail árért cserébe a szerkezet legyen normális.
2021. nov. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Miért, én nem ugyanezt írtam?
2021. nov. 6. 14:52
 13/41 anonim ***** válasza:

12

", hogy a gyártó beszerez egy tíz-húszdolláros japán szerkezetet, csináltat egy kínai tokot, ráírja, "

De nem szerez be semmit nem ír rá semmit. Készen megveszi. Amit te írtál azt sugallja, hogy van valahol egy üzemük, meg van egy tervező csapat aki megtervezi mit akar és összeszerelik, közben meg felcsapják valamelyik random kínai gyár katalógusát, ráböknek néhány órára hogy azt akarják a saját márkajelzésekkel és egyenesen a disztribútorokhöz megy a cucc.

2021. nov. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Ok, tehát még olyanabb a helyzet, mint ahogy én gondoltam. Ennek fényében végképp nem értem, hogy miért ér egy önértékén 7 dolláros óra valakinek 60.000 forintot, de nekem mindegy.
2021. nov. 6. 15:47
 15/41 anonim ***** válasza:
57%

14

Én sem, konkrétan megkapod alin ebayen ugyanarról a gyártósorról legördülő órát 10-15 dollárért. 3 dollár felárért még egy egyedi logót is rányomják és akkor 13 dollárból meg van az MVMT, Daniel Klein/Michael Kors órád. De amúgy ezek a divatmárkák minden téren ilyenek. Ezért nem kedvelem ruhában sem őket. Azért fizessek 30-40 ezer felárat mert az most Gucci. Hagyjuk már. Kínai sz.r az is.

2021. nov. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 Sunshinedoll ***** válasza:
Én tudom :)
2021. nov. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
90%

Én black fridaykor vettem két éve a DW órámat, 18 ezer forintba került és teljesen jól működik. Van MK és Skagen órám is, nekem nőként ezek csak ékszerként funkcionálnak, úgyhogy nem igazán érdekel az óraszerkezet. A MK órám és a Skagenem már 6-7 évesek, semmi gond nem volt velük eddig.

Nyilván férfiként mások lennének a preferenciáim, de mivel nekem divat kiegészítők, így teljes mértékben megfelelnek számomra.

2022. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
5%

17

Igen csak hát ezekkel is sokat elárulsz magadról, pl azt hogy mennyire igénytelen vagy.

2022. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
96%

18


Csak sajnálni tudlak, hogy itt éled ki a frusztrációdat.

2022. jan. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
93%

#18

Ha valakinek valami nem fontos, akkor egyből igénytelen? :D

2022. jan. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!