Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Akik divatórákat vesztek...

Akik divatórákat vesztek (Daniel Wellington, Fossil, Michael Kors, stb.) tisztában vagytok vele, hogy csak a márkát fizetitek meg?

Figyelt kérdés
Ezek az órák úgy állnak elő, hogy a gyártó beszerez egy tíz-húszdolláros japán szerkezetet, csináltat egy kínai tokot, ráírja, hogy Daniel Wellington vagy akármi, lekrómozza a tokot és elkér érte 30-50 ezer forintot. A tényleges értéke az órának ennek töredéke. Természetesen mindenki arra költi a pénzét, amire akarja, de szerintem az emberek ezekkel nincsenek tisztában, mikor órát vesznek... a márkaforgalmazók, a Casio vagy Seiko maga állítja elő az óráit. Azt sem értem, hogy ha a minimál van divatban, akkor az miért ezt a DW órát jelenti, mikor ezt már rengetegszer feltalálták korábban (elég csak a Nomosra gondolni, de rengeteg régi óra van, ami ilyen design-nal rendelkezik...)
2021. nov. 5. 11:33
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
87%
Szar életed lehet, ha ezen aggódsz. De megnyugtatlak, még Magyarországon is sokan meg tudják venni a "lehúzós" divatórákat anélkül, hogy kenyeren meg vizen kelljen élnie hó végén.
2022. jan. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
79%

Ami szerinted lehúzás az más szerint meg nem az.

Nekem nem jelent gondot kiadni egy hónapban 30-40 ezret egy divat órára, ha éppen ahhoz van kedvem. Ennél sokkal többet költök ruházatra / kozmetikumra (kb. havi 40-50 ezer).

És mint írtam fentebb, 7 éve nem volt gond a régebbi óráimmal, a MK-t kellett egyszer elvinnem óráshoz elemcserére. Ha leosztom éves szinten, hogy mennyibe került és azóta mennyit használom, bőven megérte. Lehetek bárki szemében emiatt igénytelen, de sokkal igénytelenebbnek tartanám a megjelenésemet egy olyan órával mint amit pl. a casio képvisel dizájnban, hiába szuper óraszerkezet,a szép érzékemet abszolút zavarja. Másnak lehet megfelel, felőlem azt hord mindenki amit akar, magammal szemben viszont vannak a külső megjelenésem felé elvárások.

2022. jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

"Szar életed lehet, ha ezen aggódsz."


Nem aggódom. Zavarnak az ilyen órák, meg kicsit sajnálom azokat, akik megveszik őket.


"De megnyugtatlak, még Magyarországon is sokan meg tudják venni a "lehúzós" divatórákat anélkül, hogy kenyeren meg vizen kelljen élnie hó végén.""


Tudom, de ettől még lehúzás. Nem kell sajnálni egy jó órára a pénzt (bár egy határ fölött én pl. már nem költenék órára, bármennyire is csodálom a magas óraipart), de ezek nem jó órák. Nekem van egy zafírüveges Orientem, tokkal-vonóval volt 62.000 (most már több lenne, mert az Orient is emelte az árait sajnos). Automata, zafírüveges, titántokos. Több, mint megéri az árát. Tegyél mellé egy Michael Kors-t vagy egy Diesel-t :D

2022. jan. 12. 00:28
 34/41 A kérdező kommentje:
#32: Ez nem igénytelenség, csak felszínesség. Igénytelenség az mondjuk, hogy nem jó a helyesírásod.
2022. jan. 12. 00:29
 35/41 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, az emberek nem kérnek a leereszkedő sajnálatodból. Fogd már fel, hogy nem mindenki ugyanazokat a dolgokat tartja fontosnak mint te.
2022. jan. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim válasza:
69%
Mi meg sajnálunk téged, amiért ennyire nincs életed, hogy azzal foglalkozol, ki milyen árréssel vásárol magának divatórát.
2022. jan. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

"Kérdező, az emberek nem kérnek a leereszkedő sajnálatodból. Fogd már fel, hogy nem mindenki ugyanazokat a dolgokat tartja fontosnak mint te."


Felfogom. Minek írsz ide? Én feltettem egy kérdést, nem kötelező rá válaszolni. Csak az egód izmozik, meg a másik válaszolónak is. Nekem attól még lehet véleményem erről a dologról, és feltehetek róla egy kérdést. Nem kell mindjárt pszichoanalizálni, hogy biztos nincs életem meg hogy csóró vagyok, azért zavar.

2022. jan. 12. 13:37
 38/41 anonim ***** válasza:
63%
Feltettél egy kérdést. Válaszoltunk többen, hogy tudják mit vesznek, nekik ez tetszik. Te kötöd az ebet a karóhoz, hogy így meg úgy át vannak verve az emberek, meg egyéb konteók. Nem írtam sehol hogy csóró vagy, te "pszichoanalizáltál" másokat, mert képtelen vagy elfogadni a kézenfekvő választ, hogy ezeknek az embereknek EZ TETSZIK. Akkor is, ha téged ez kiborít valamilyen okból.
2022. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
74%

"Csak az egód izmozik, meg a másik válaszolónak is. Nekem attól még lehet véleményem erről a dologról, és feltehetek róla egy kérdést."


Te meg fogd fel, hogyha van arról véleményed, hogy valaki felszínes akkor vica versa nekünk is lehet véleményünk arról, hogy felesleges dolgokba kötsz bele.

Ahogy a válaszolók nagy részét nézem, mindenki tisztában van vele, hogy milyen óraszerkezetet - dizájnt vesz magának, milyen áron. Amit csinálsz az kb. olyan, mintha random szupermarketben megállnál mellettem és elkezdenél arról prédikálni, hogy miért az 500 forinttal drágább felvágottat veszem meg, ha van olcsóbbért saját márkás. Ez a más zsebében turkálás sokkal prolibb, mint egy kvarcóra. :)

2022. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
Nem turkálok senki zsebében. A kérdés nem a pénzről szól. Hanem a pénzes proliságról. Nincs azzal bajom, ha valaki 300.000-ért meg egy meg több millióért vesz órát. De azok órák, nem órautánzatok :D
2022. jan. 17. 22:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!