Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy lehetne felöltözni télen...

Hogy lehetne felöltözni télen megfelelően a nagyon ingadozó hőmérséklethez?

Figyelt kérdés

Tudom hogy még nincs tél, de ha lesz szükségem valami új ruhadarabra akkor azt be is kell szereznem addig. :D


A problémám hogy télen nagyon ingadozó hőmérsékletben kell léteznem:

- otthonról gyalog megyek a vonathoz, illetve a vonattól a munkahelyemre, ez hosszú séta és gyakran késik a vonat, fontos hogy nagyon melegen felöltözzek

- a vonat általában túlfűtött, mindig melegem van a téli ruhákban

- munkahelyen a folyosón és néhány szobában nagyon hideg van és huzat (16-18 fok kb)

- néhány szoba viszont jól fűtött, plusz a fázós kollégák hősugárzót is használnak, így nem ritka hogy 26-27 fok van a megbeszéléseken

- munka közben van hogy át kell menni a másik épületbe, ami kinti séta a téli hidegben (utána pedig túlfűtött az épület)

- hazafele bemegyek boltba, ahol tippre ilyen 26 fokra fűtenek, majd haza a reggelivel megegyező úton, tehát kinti séta, télen sötét este, amikor már nagyon hideg van



Ehhez hogy kellene öltöznöm? Rövidujjú felsőket hordok és van benti vékony cipőm, de pl a hősugárzós megbeszéléseken így is patakzik rólam a víz - amivel meg azt érem el hogy utána kint meg fázok vizesen, akárhogy öltözök fel. Gondoltam a benti rövidnadrágra, de nem nagyon kivitelezhető napi 10x átöltöznöm. (Plusz a boltban, tömegközlekedésen, másik épületben ez nem opció)


Tudok meleghez öltözni, tudok hideghez öltözni, de ehhez mégis hogyan kellene? Tippek?


2023. szept. 8. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Réteges öltözködés, ez a kulcsszó. Blúz, vagy póló, alá lehet húzni trikót, ha szükséges. Fölé vékony felső, arra egy kicsit vastagabb, és a kabát. Kitapasztalod, hogy mikor hány réteg jó neked. Ennek megfelelően vetsz le, vagy húzol fel napközben ruhadarabokat.
2023. szept. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

Eddig oké, ezt csinálom is, de mint írtam “Rövidujjú felsőket hordok és van benti vékony cipőm, de pl a hősugárzós megbeszéléseken így is patakzik rólam a víz”

2023. szept. 8. 10:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nadrágcsere nélkül nem tudom ezt elképzelni, mert amiben én nem fázok odakint, ha hideg van, abban tuti megsülök 25 fokban. De az meg megoldhatatlanul praktikátlan dolog, nem olyan, mint fel-le cibálni egy kardigánt... :/
2023. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Vigyél bikinit a megbeszélésre, annak biztos mindenki örülni fog. Viccet félretéve, ha 27 fokban, polóban és vékony cipőben "patakzik rólad a víz", akkor keress fel egy orvost, mert a hiba az Ön készülékében van. Vagy vigyél egy db váltópólót, amibe átöltözöl a nap végén.
2023. szept. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4

Hát szerintem annak kéne orvos aki télen 27 fokra fűt és még úgy is pulcsiban/dzsekiben didereg. 😅

2023. szept. 8. 11:52
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is annak kéne orvos ako 25-7 fokra fut.

Ezt reteges oltozkodessel, munkahelyi valtoruhaval tudom csak elkepzelni.

Vsgy vekonyabb gatya es ala egy harisnya amit bent leveszel

2023. szept. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem erre a legegyszerűbb megoldás a munkahelyváltás.
2023. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6

Az a baj hogy nem túl életszerű napjában sokszor nadrágot váltogatni a budiban nyomorogva 😅

2023. szept. 12. 07:25
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Nincs megoldás a helyzetedre. Kenyelmetlenseggel fog jarni es ezt el kellnfogadnod. Vsgy felmondas vsgy atoktozes vagy fagyoskodas vsgy megsules. Valassz
2023. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
27 fok egészségtelen. És munkavégzés szempontjából sem jó, ugyanis dekoncentrált és enervált lesz tőle az ember. Ezzel kellene inkább valamit kezdeni.
2023. szept. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!