Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Valóban ciki kövérnek lenni?

Amira21 kérdése:

Valóban ciki kövérnek lenni?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom, hogy jajj mit vegyek fel kövér vagyok meg ilyenek. Én is picit husis vagyok!

Nem vagyok megelégedve magammal de én teszek is ellene és már pár kiló le is ment. Ugyanolyan életet élek mint mások, nem húzódok vissza mert kövérebb vagyok.

Tudom milyen ruhát "vehetek" fel, ami passzol az alakomhoz.

Ez gáz? Ciki?

Nem a "Norbis" választ várom, hogy a kövérek bátrak. Nem fogok a 4 fal közé bezárkózni mert van pár kiló felesleg.

Ez a felfogás gáz??


2014. júl. 30. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz. Én azt mondom, hogy: Légy erős, és fogyj le. Vagy légy erősebb, és fogadd el magad. És te elfogadtad magad :)

Bár azért hozzátenném, hogy a média erős befolyás alatt tart mindenkit, ezért gondolja mindenki, hogy kövérnek lenni ciki.

2014. júl. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amég nem okoz egészségügyi problémákat, addig nincs vele baj. Én is husi vagyok, az alakomnak megfelelően öltözök, eddig nem volt problémám belőle.
2014. júl. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Az a ciki,hogy az emberek ez alapján ítélkeznek.Ha 40 kg vagy ,akkor anorexiás vagy.Ha 80,akkor dagadt és undorító.Nem tudja persze senki mi van a háttérben.Simán lehet alkati kérdés vagy betegség vagy valamilyen gyógyszer a háttérben.Gusztustalan dolognak tartom,főleg ha valaki csak simán telt vagy husibb,de egészségügyileg teljesen rendben van és a testsúlya is még a normál kategóriában van,csak nem úgy néz ki ,mint a szupermodellek. Csináld amit szeretnél,jó dolog,hogy egészségesen élsz,de ne azért tedd,hogy vékonyabb legyél,hanem,hogy jól érezd magad.Ne másnak akarj megfelelni,hanem saját magadnak.
2014. júl. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az.Én csak akkor tartom annak,amikor valaki már van vagy 100 kiló és még mindig a mekis szarokon meg gyors kajákon él és még a gyerekeinek is ezt adja,holott a saját testén tapasztalja,hogy milyen egészségtelen..

17/l

2014. júl. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért van egy kis különbség a picit husis meg a kövér között. A legjobb amit tehet az ember, az persze ha megpróbál lefogyni, de lássuk be ezt nem mindenki akarja és nem mindenkinek sikerül. Ettől függetlenül senki ne zárkózzon a négy fal közé. Öltözzön úgy, hogy a lehetőségekből kihozza a legjobbat, és legyen egészséges önkritikája, ne vegyen fel olyasmit ami nem illik az alakjához. De ugyanezt mondanám egy soványnak is.
2014. júl. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden fajnak vannak nagyobb és kisebb példányai is, így az emberek között is van mindenféle formájú és tömegű egyén. Az általad leírt aggodalmaskodás inkább kamaszokra jellemző, a felnőttek egymásra sem igen mutogatnak, és már ismerik a határaikat, egészséges esetben képesek voltak megbarátkozni magukkal, és elfogadni, hogy sosem lesznek 65 kilónál kevesebbek pl. Meg hát annyiféle furábbnál furább emberrel találkozol, ha végigutazol a városon, hogy semmi nem lep meg a végére, és nem kezdesz el azon gondolkodni, hogy "hú, de borzasztóan nézett ki az öreg néni a neon haspólóban".


Szerintem viszont mégiscsak zavar egy kicsit az alakod, még ha teszel is ellene, illetve úgy tűnik, tele vagy kétségekkel, különben nem foglalkoznál ennyit a témával. De minél többször rágod át magad rajta, annál közelebb kerülsz ahhoz, hogy valóban elfogadd magad, függetlenül attól, hogy hogy nézel ki. Mert több vagy egy testnél, egy darab húsnál.

2014. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért a "kövérség" nem pár kiló felesleg. Pl. egy 170 centis 70 kilós nő nem kövér, de egy 100 kilós már igen. Ciki, de nem azért, mert beszólogatnak az utcán, vagy a média mást hirdet... Aki kövér, az gyenge és buta, mert tudatosan tönkreteszi magát. Ez ciki. Aki kövér, az alig talál magának ruhát, nem fér el a buszon egy ülésen, bűzlik, és 2 lépcsőfok után kifullad. Ez ciki. Aki kockáztatja a saját egészségét, csak mert nem képes mértéket tartani, és lusta a mozgáshoz (ebbe beletartoznak a kövérek és a kórosan soványak is!), az gáz. Az, hogy sokan beletörődnek, sokan elviselik, és páran lesz**ják, még nem jelenti azt, hogy ez normális életmód. Igen, vannak BETEG emberek, akik szerint a kövérség szép, vannak gyengék, akik azt hazudják, hogy így boldogok, de ez csak álomvilág. Több tíz kilónyi büdös rengő háj NEM szép, NEM egészséges, és NEM normális. Aki így akar élni, hát tegye, az ő döntése, de ne csodálkozzon rajta, ha kinevetik és csúfolják, mert ha az ember szándékosan eltorzítja a saját testét, az igenis CIKI.
2014. júl. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában nem gáz, főleg, ha teszel ellene. Inkább az a gáz, amikor rengeteg kövér nő nem öltözik az alakjához megfelelően.... Múltkor láttam egy kövér csajt "Stay active" feliratos pólóban... meg egy másikat átlátszó cicagatyában rövid pólóval... amit még a tökéletes alakúaknak se nagyon kéne...

Na de kicsit elkanyarodtam a témától. Nem gáz.

2014. júl. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. júl. 30. 23:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a ciki.


Én elég sok csokit ettem eddig, mert attól jó kedvem lett. Növeli a szerotonin szintet. Most helyette vettem egy evezőgépet. Leraktam egy laptopot a földre, elindítottam youtube-on kajakos videókat és ott güriztem, mintha eveznék a tavon és azt képzeltem, hogy evezőtúrán vagyok. Ha ezt valaki látta volna, röhögött volna rajtam. Ez olyan mint triatlonos videóra szobabiciklizni, de ez felpörget mert olyan mintha versenyeznék velük :D

A lényeg, hogy mozgok. A sport is növeli a szerotonin szintet, levezeti az idegességemet, jókedvem lesz tőle, és így nem olyan unalmas. Tévét is néztem már közben.

Jobb mintha csokival tömném a fejem. Kevesebbet is eszem kicsivel. Így a hasam fogy és a kezem tiszta izomláz.

Vennék egy elliptikus trénert is, csak drágállom.

2014. júl. 31. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!