Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Időjárás vagy naptár szerint...

Időjárás vagy naptár szerint öltözünk? Szeptemberi esős 10 fokban rövid nadrág és félcipő tömegesen? Novemberi 23 fokban meg nagykabát?

Figyelt kérdés

Elég triviális lenne a válasz. Ha nem azt látnám, hogy szeptember elején hirtelen a kánikulából átvált az időjárás 10 fokra esővel és az emberek mini szoknyában, rövid nadrágban és félcipőben járnak (igen az esőben). Most pedig november van és 23 fok és mindenki nagykabátban és hosszú nadrágban izzad. (Most jön a kérdés, miért érdekel ez engem? Azért, mert szeptember elején azok az emberek akiket félcipőben, pólóban láttam szaladgálni az esőben tüsszögtek, köhögtek folyamatosan, szórják szét a jó kis náthájukat, amit akkor szépen el is kaptam, mert annyian szórták szét.)

Csak tényleg kíváncsi vagyok mi motivál valakit arra, hogy 10 fokban, esőben szandálban járjon meg nyári cuccokban? Azért mert előző nap még meleg volt?



2018. nov. 4. 22:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ezt már én is kérdeztem, elsősorban a tavaszi ill kora őszi 10 fokokban figyelhető meg, hogy de csak azért is nyári napot tartanak az öltözködésben.

Aztán aki érintett, az sértődötten bekommentezi ide, hogy mi közünk hozzá. Semmi. De attól még kíváncsiak azok lehetünk. Ilyen alapon a gyk-n a kérdések 90%-át fel se tegyük, mert "mi közünk hozzá".

2018. nov. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm #11-es, úgy tűnik, releváns a kérdés. Nemcsak nekem tűnik fel a dolog.


Másoknak: Nem kell sértődötten reagálni, nem azért kérdeztem, hogy megbántsak vele valakit. A kíváncsiság hajt. Biztos van értelme, mert sokan csinálják. De mi lehet az? Azon túl, hogy lusták az emberek napközben cipelni a meleg ruhát...

Pl.

Divat? Csordaszellem? Mer' mitszónának a emberek, ha a gyorsan jött hidegben má' azonnal meleg kabátot vennék...?


Kedves #3-as: Kérlek ne OFF-old a témát! Továbbá:

"Szedjél vitaminokat, Béres cseppet"

Válaszom: Semmit sem ér, egyik sem, próbáltam, humbug az egész. Legalábbis nekem nem működik.


"ne menj ki az utcára, ha nem tetszik valami."

Válasz: Te meg maradj a barlangodban.


Szerintem aki sértődötten reagál, a saját logikátlanságán bosszankodik, ő sem tudja, így leplezi.

2018. nov. 5. 22:45
 13/22 anonim ***** válasza:
Értelmes, felnőtt ember az időjárás szerint öltözik fel. Az elmúlt hetekben több olyan nap is volt, hogy pólóban keltem útra. Viszont nagyon sok emberen kabátot láttam...
2018. nov. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
35%

"szórják szét a jó kis náthájukat, amit akkor szépen el is kaptam, mert annyian szórták szét"


Fhú, ez már szinte röhejesen mondvacsinált.

Valami nagyon nincs rendben az immunrendszereddel, ha ilyen könnyen megbetegszel. Érdekes módon, se rám, se az ismerőseimre sem jellemző, az őszi betegség.

Lehet, hogy inkább veled van a baj, mert ilyen probléma, amit te indoknak írtál a regényedhez, az emberek körében, globálisan nem létezik. Ez csak egy béna, kitalált ürügy, hogy ezen a témán csámcsoghass. Mert úgy látszik, nincs jobb dolgod.

2018. nov. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt pont fordítva tapasztaltam inkább. Szeptemberben az első hidegebb napok után kb 20 fokban láttam egy családot ahol a nőtagokon ilyen hosszú szőrmés vastag lakk pufikabát volt, és a kb 10 éves gyerek még sállal is be volt bugyolálva, meg még rengeteg ember jött ment télikabátban. Most meg november elején póló rövidgatya (megjegyzem teljesen jogosan), én se bírtam elviselni magamon egy pulóvert se. Egyébként viszont igazad van, engem is rettentően zavar mikor március közepén reggel 3-4 fokok vannak, én télikabátban indulok el, a buszon meg mindenki kis bőrdzsekiben, alatta max egy póló, és úgy néznek rám mint egy ufóra, hiszen március van!!! Mintha akkor a 3-4 fok már 25-30nak számítana, de télen ugyanilyen hőmérsékleten mindenki vastagon beöltözve járkál....
2018. nov. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Szerintem amúgy ahogy találgattál, benne van a divat is. Viszont a mai 20 fokban nem egy emberen láttam kötött sálat, bakancsot. És ha magamból indulok ki, hogy szeptemberben megtetszett egy kabát meg egy téli sál, meg is vettem és alig várom, hogy viseljem, de nem vagyok olyan elvetemült, hogy még hordjam. Szóval lehet ők is így vannak, csak be is vállalják. :)
2018. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
2018. nov. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Kedves #14-es:


"Fhú, ez már szinte röhejesen mondvacsinált."

Szerintem nem az, nézd meg, hány emberből hány ember gondolja úgy, mint én, és ők sem értik.


"Érdekes módon, se rám, se az ismerőseimre sem jellemző, az őszi betegség."

Erről csak annyit, hogy akkor minden munkatársam beteg volt. Pont szeptember elején volt egy nagy járvány, mindig akkor indul el egy nátha járvány, amikor hirtelen lehűl az idő, az emberek pedig nem alkalmazkodnak ehhez gyorsan, nem váltanak megfelelően ruhát. Ez törvényszerű. Figyeljétek meg, nemsokára lehűl és azonnal indul a járvány. Még nincs, de hirtelen lesz majd! Meglátjátok.


"Lehet, hogy inkább veled van a baj, mert ilyen probléma, amit te indoknak írtál a regényedhez, az emberek körében, globálisan nem létezik. Ez csak egy béna, kitalált ürügy, hogy ezen a témán csámcsoghass. Mert úgy látszik, nincs jobb dolgod."

Érdekes, az emberek többsége máshogy gondolja. Olvass bele a kommentekbe.

Lehet nem pont velem van a baj? Hanem azzal aki aggresszíven kommentál? Belegondolsz valaha valamibe is? Keresel a tények között összefüggést, logikát? Szoktál egyáltalán gondolkodni? Ugyanis a majomtól az embert (többek között) ez különbözteti meg...

2018. nov. 6. 22:49
 19/22 anonim ***** válasza:
51%

Én minden reggel kinézek az ablakon, és megnézem, hány fokot mondanak aznapra, lesz-e esetleg eső, és aszerint öltözöm. Most farmerdzsekit hordok sportcipővel, némelyik nagykabátos ember furcsán néz rám.

De most voltam egy hetet külföldön, előtte megnéztem oda milyen időt ígérnek, 6-10 fok volt, úgyhogy bakancsot, bőrdzsekit és sálat is tettem a poggyászomba. Nekem még az se nagykabátos hideg, mert nem vagyok fázós, de azért messze nem 18 fok.

Amúgy ismerős a megfázósdi, még jó, hogy gyalog járok munkába, már attól kivagyok, ha az utcan mellettem köhög valaki. Eddig megúsztam, de kíváncsi vagyok, ki lesz az első, aki betegen jön dolgozni, és végigfertőz mindenkit.

2018. nov. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én is időjárás szerint öltözködöm, ma délután 20 fok felett volt én egy szál spagetti pántos trikóan is szinte izzadtam, felső a derekamra kötve, valaki meg nagykabátban. Ilyen őszi melegekben elég változatos a különböző emberek öltözködése, de ez igazából mindenkinek magánügye, engem nem zavar :)
2018. nov. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!