Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nektek hány cipőtök van egy...

Nektek hány cipőtök van egy szezonra? Elsősorban a keresőképes emberektől kérdezem.

Figyelt kérdés

Nekem amióta élek mindig egy volt. Egy tavaszi-őszi, egy téli, és egy nyári.

Most vettem a meglevő sportcipőm mellé még egyet (8000 ft-os tételekről beszélünk), anyámnak elmondtam, és totál kiakadt, hogy minek, meg hogy szórom a pénzt... nagyon rosszul esett igazából. Ennek kapcsán merült fel bennem a kérdés


2019. márc. 29. 19:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

En max 2-3 parat hordok rendszeresen egy szezonban.

Tavasz-osz 1-1 par mubor es vaszon platformos bokacipo-csizma atmenet (5-15 ezer volt az aruk), es egy rovid szaru Martens (ez draga, de 10 evig hordhato).

Nyar: rendszeresen egy vaszon sportcipot es egy slipont valtogatok, neha becsuszik valamelyik fentebb emlitett vaszon bokacipo, es van 2-3 par balerinam. Szandalt, papucsot nem hordok. Ezek mind max 2-3 ezer forintos cipok.

Tel: egy bor platformcipo, hasonlo a tavasziakhoz, csakis szaraz es jegmentes idore, es egy bor bakancs.

Ritkan hordottak: van 4 par goth bulicsizmam, lakk, csatos mindenfelek, mert ezeket birtokolni KELL. Viszont az eredeti aruk toredekeert ebayeztem oket,igy osszessegeben az sem volt sok, es ha megis megunnam, azokat nagyon konnyen el is tudom adni.

Igazabol sok cipom van, de a legnagyobb resze nagyon olcso volt, es ha dragat veszek, akkor csakis bort, tartosat, es olyat, amit kb minden szettemhez fel tudok venni.

2019. márc. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nő vagyok. Hát, ezt most át kell gondolnom. :)


4 pár csizma (3 hosszú és 1 bokacsizma)

2 edzőcipő (egy utcai egy meg benti, edzéshez)

1 balerina cipő

2 szandál

2 alkalmi magas sarkú


Meg van még pár elfekvőben de azokat rég nem hordom.

2019. márc. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
1 tornacipő, 1 szandál (alkalmakra), 1 bokacsizma L
2019. márc. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Van egy téli bakancsom, egy sima fekete magassarkúm amit kb sose hordok és 2 szinte hasznalhatatlanná hordott tornacipőm. Most akarok majd beruházni egy újra a glamour napokon.

De ha lenne rá pénzem, bizos vennék legalább 2-3 párat, felváltva hordva sokkal tovább bírják.

2019. márc. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
3-5 között, plusz ami extra (alkalmi, edző, túra) igazából szívem szerint ennél többet szeretnék, de sok hely kell nekik stb szóval győz a józan ész.
2019. márc. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ha nem számolom azokat, amik nem hétköznapi használatra valók, akkor 4-5.


Egy pár borzasztóan kevés több szempontból is.

Rugalmatlanná teszi az egész öltözködésedet, plusz maga a cipő is hamarabb tönkre megy, mert nem tud pihenni két viselés között. Egy cipőt érdemes egy napi használat után egy napig pihentetni.


Ha meg hirtelen tönkremegy az az egy pár, ami van, akkor nincs mozgástered, azonnal rohanni kell a boltba és venni amilyet kapsz, ahelyett, hogy tervezetten vásárolnál olyat, amilyet szeretnél.

2019. márc. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Tel: 1 szép hétköznapi csizma, egy leharcolt műhelycsizma, 1 csinos és egy nagyon csinos színházba járós.


Tavasz és ősz : egy magassarkú bokacsizma, két sportcipő


Nyár : 2-3 topánka, 1-2 szandi, két magas sarkú cipő

2019. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Van egy jó pár, fejből nem is tudom mennyi. Az évek során összegyűlt, amióta nem nő a lábam maradandóak a cipők. Kb félévente veszek egy újat, az oka többnyire csak az, hogy tetszik nem az, hogy nincs mit felvennem.


Amúgy orvosok által is ajánlott a szezononkénti minimum 2 lábbeli és azok felváltva hordása. Két viselés között van ideje kiszáradni a cipőnek, így csökkentve a kellemetlen szagok és gomba kialakulásának esélyét. És a cipők élettartamát is növeli ha nem csak egyet hordasz minden áldott nap.

2019. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az újabb válaszokat! :)

Egyébként igen, kb évente, de nagyon max két évente sportcipőből muszáj újat vennem, mert teljesen eljátom a talpát ... mondjuk olcsó darabok csak, az is igaz. Eddig azt gondoltam, hogy velem, mármintaz én járásommal van a baj, de akkor ez így lehet igazából normális is.

2019. márc. 31. 04:38
 20/21 anonim ***** válasza:
9 pár adidas ebből van 3 ami vastagabb bőr, az őszre és tavaszra is jó, nyárra meleg. 2 rendesen téli cipő, 4 elegáns bőr cipő, ezek amiket hordok is. Férfi vagyok.
2019. márc. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!