Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nem nézek ki 22 évesnek,...

Nem nézek ki 22 évesnek, hogyan sminkeljek, hogy "felnőtt számba vegyenek"?

Figyelt kérdés

Az alkatommal nincs probléma, 178 centi vagyok, vékony (nem sovány), tehát első ránézésre már régóta felnőttnek gondolnak. Viszont mostanában többször is ért az a megjegyzés, hogy 18nál nem nézek ki idősebbnek. Elég kislányos arcom van, bár nem tudnám megmondani melyik vonásomtól lesz az. Tudom, hogy a jövőben, úgy 20 év múlva nagyon fogom ezt szeretni, de most igencsak zavaró, hogy nem néznek 22-3 évesnek, itt állok diploma előtt, lassan munkát kellene találnom, arról nem is beszélve, hogy egy idősebb férfival (30 éves) van kialakulóban valami, és nem szeretném ha megszólnák őt, hogy pedofil, csak mert nem néznek engem huszonévesnek.

Alapból nem igazán sminkelem magam, csak a szememet, tussal csinálok egy szolid "cicaszemet", szempillaspirál és a szemöldökömet szoktam megerősíteni ceruzával. Alapozó meg egyéb kencék nem jöhetnek szóba, mert elég érzékeny a bőröm, amit speckó krémmel kell kennem, azt pedig nem akarom lefedni semmivel. De nincsenek egyébként bőrhibáim és nem hiszem, hogy az alapozó rám dobna + éveket. Szóval a kérdésem az volna, hogy milyen sminket tudnátok ajánlani/mutatni, amitől felnőttesebb lehetne az arcom? Nappali sminkekre gondolok, tehát nem plázacicás 1 kiló vakolatos, csillogós, hanem természetes, de mégis komoly hatásúra.


2012. júl. 18. 17:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem a sminkeléssel hanem az öltözködéssel próbálj a fentieken változtatni. Nőiesebb ruhadarabok, üzleties megjelenés stb.


Képet tudnál mellékelni. Csak kiváncsiságból. (priviben is jöhet) :)

2012. júl. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ja igen, képet küldök annak, aki kér. Írj Te is nekem privit, hogy hová küldhetem!
2012. júl. 18. 17:23
 3/18 anonim ***** válasza:

Bár sminktippet kértél, én mást javasolnék.


A sminknél, öltözködésnél sokkal fontosabb a fellépés.

Ha határozottan viselkedsz, odafigyelsz a szemkontaktusra, s a megfelelő beszédstílusra, senki se fog gyereknek tartani, akármilyen kislányos is legyen az arcod.


Tudom, miről beszélek.

28 vagyok, de rendszeresen elkérik a személyimet, viszont az élet többi területén soha nem volt gondom, mindig (felnőtt) emberszámba vettek.


Tárgyalásokra járok és tanítok is.

Általában csak az első félperc "kínos", de utána senki se kételkedik, a külsőmért pedig irigyelnek. Hülye lennék elmaszkolni.

2012. júl. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Tudom, nem a kérdésre válaszolok, de később még örülni fogsz neki, hogy fiatalabbnak néznek!
2012. júl. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is a választ, megpróbálok erre is odafigyelni adott szituációban, bár egyik erényemnek tartom a határozott fellépésemet, ez nyilván egyébként a magasságom miatt is van.


Egyébként legutóbb nővéremmel beszélgettünk, ő mondta, hogy nem nézik annyinak, amennyi és ezt én is megjegyeztem és rám nézett (arcomra) és mondta, hogy tényleg nem. Előtte pedig egy idegen, angol srác szólított le útba igazításért és szóba elegyedtünk, a koromat is megkérdezte és ő mondta akkor, hogy 19 körülinek mondott volna. Szóval ezek olyan szituk, amikor nem nagyon számított a fellépés, viselkedés, maximum az öltözet. Egyébként én nagyon mosolygós vagyok, alapból olyan az arcszerkezetem - ezt egyébként sokszor dicsérték már, hogy milyen jó rám nézni, hogy vidám vagyok, szóval talán ez is "komolytalanítja" az arcomat. Bár erről semmi pénzért nem mondanék le :)

2012. júl. 18. 17:59
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha gondolod küldhetsz priviben képet, ha tudok segítek. 19/L
2012. júl. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem is küldhetsz képet privátban. Amúgy szerintem a belsőd fontosabb, tehát ha felnőttesen viselkedsz, felnőttként viselkedsz, akkor már az vagy, és ne foglalkozz a külsőségekkel!
2012. júl. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Képet nekem is küldhetsz. :)

17 éves vagyok a nővérem 20. Múltkor együtt voltunk fodrásznál. Ahova járunk ott 2 fodrász dolgozik (férfi és nő), a férfi ismerte a nővéremet, mert egy suliba jártak. Épp festik a hajamat, erre beszól a másik fodrász a nővéremnek, " ő a húgod, mert idősebbnek néz ki, mint Te". Na mondom köszi...


Én meg pont azon vagyok, hogy fiatalabbnak nézzenek, mert való igaz, hogy nem 17 évesnek nézek ki. :)


Nem tudom, hogy milyen ruhákat hordasz, de nőiesebb ruhák, szoknyák (nem pics@szoknyára gondolok) "öregítik" az embert. :)

2012. júl. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A 6os és a 7es válaszoló nem ugyanaz? :D Melyikőtöknek küldtem akkor? Illetve írjon, akinek nem... mert mindketten 82%osak vagytok.
2012. júl. 18. 19:27
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem ugyanazok vagyunk, ugyanis én a 7. vagyok és nem kaptam semmit:'d
2012. júl. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!