Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fiatalok. Ki hogy áll a...

Fiatalok. Ki hogy áll a tetoválásokkal?

Figyelt kérdés
Tetszenek a tetoválások és a tetovált emberek? Valami előítéletetek van velük szemben? Szeretnél majd egyszer, ha igen milyet? Csak kíváncsi vagyok :-)

2012. aug. 5. 10:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Igen, nekem tetszenek, bár 20 évesen nem tudom mennyire számítok fiatalnak.

De például a kedves 8. válaszolót, a 15 éves lányt se tudom megérteni, hogy mit ér egy hüvelykujjra tetovált szmájlival...

2012. aug. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Nyugi utolsó, fiatal vagy még te is :D Én 19 vagyok.


Azzal én sem tudom mi a célja :) De ha neki ez kell :D Akkor már amennyibe az van nagyobbat is csináltathatna.

2012. aug. 5. 16:46
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nagyon tetszenek.Az hogy a tetovált emberekről mit gondolok az a tetoválásától függ (minta vagy , hogy mi van írva). Lehet , hogy majd nekem is lesz , vannak ötleteim is

Pl: Kalap vagy cilinder rózsa dísszel ( a kedvenc zenekarom miatt de ha úyvan akkor tőlük egy idzet vagy dalszöveg részlet). Vagy pedig macskaszemek (mert nemrég betegségben elpusztult a macsekom és így emlékeznék rá.És a szemek alá lenne írva a neve is).Ezeket vállra vagy lapockára.Vagy esetleg egy csipkeszalagot a bokámra elől megkötve masnira.És ami még szóba jöhetne az egy fehér sportcipő mert 8. évemet fogom kezdeni táncon ( ECDS azaz Zoltán Erika tánciskolájában) és 1 éve versenycsoport lettünk és eddig van 6 vagy 7 aranyérmünk országosokról , fesztiválról és területi bajnokságról , valamint két ezüstérmük az egyik egy országosról a másik pedig Európa Bajnokságról.Szóval nagyon tetszenek és amíg valakinek meg nem látom ,hogy éppen mit is ábrázol , addig nincs előítéletem. 14L

2012. aug. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Lány vagyok,van egy pár tetkóm és még lesz is.Még nem volt olyan pasi aki ezek miatt utasított volna el,sőt tetszik is a legtöbbnek.

Imádom őket,számomra mind jelent valamit ami a testemen van.

Nem érdekel más mit gondol,az én testem,én döntöm el milyen legyen,ha valakinek nem tetszik egyszerűen elfordíthatja a fejét.

22

2012. aug. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
50%

Válasszuk külön a dolgokat:


1: Tetszik sok tetoválás, DE nem azért, mert a bőrre vartak valamit, hanem mert szép a minta! Ergo nem a tetoválás tetszik, hanem a "kép".


2: Minek... ez a sok idézet, életigazság, szeretem a pizzát, szeretek motorozni stb. oké, de minek magadra rajzolni? "Soha ne add fel" Ha nem tetoválod magadra, akkor feladod? Vagy elfelejted? 1000 millió baromi jó idézet van, kiválasztani pont egyet...


3. Szerintem nincs olyan ruhám amit évekig hordtam volna. Megunom, más tetszik, új kell. A tetkó is ilyen. Meg is őrülnék, ha minden nap ugyanazt kéne látnom. És a tetkóval az a gond, hogy egy fix kép, vagy felirat. És állandóan ott van. Én megőrülnék egy idő után, hogy nem tudom "levenni".


4. Előítélet? Sokan hangoztatják, hogy "üzletemberek, felső vezetők, 6 diplomások, politikusok, ügyvédek, orvosok is tetováltatnak". Ja... csak én még nem láttam egyet sem. Lehet, hogy van 2-3 ügyvéd az országban akinek van tetkója. Lehet, hogy egy-két politikusnak is van... De ez kb. olyan, mint amikor a dohányosok mondják, hogy olyan is lesz tüdőrákos aki nem bagózik. Ja... 1000-ből egy. A többi meg mind dohányzott. És a tetkóknál is az van, hogy ha lemegyek egy konditerembe, és kicsit hallgatod azokat akik varrva vannak, akkor a 99%-a elég sekélyes. Mondom, biztos van aki nem, oké, de a többség ilyen. És miért? Azért, mert ez a csordaszellem, meg az, hogy nem tud mivel kitűnni... olyan, mint a nagy vastag fux, az eszement szteroidokkal felpumpált izmok, a 600-as öreg sz@r merci a szuzuki áráért stb. Külsőségek, amik azért fontosak, mert mással nem tud kitűnni az ember. Ez ugyanolyan dolog, hogy a legtöbb jól szituált kulturált ember, normális nevet ad a gyerekének. Míg Kolompár Dzsenifer, meg Horváth Leokádia érdekes módon nincs az egyetemeken.


5. Azt is látom, hogy pl. azok a férfiak akiknek szépen ki van dolgozva a teste (nem behízott szteroid huszárokról beszélek) azoknál nem annyira dívik a tetoválás. Én is így vagyok ezzel, elcseszné egy "folt" a testem arányait, nem tetszene. Pl. akik legtöbbször tele vannak varrva férfiak, azok sehogy nem néznének ki a tetkók nélkül, életükben nem sportoltak stb. Hangsúlyozom, most nagy mintákról beszélek, nem arról, hogy egy olimpikon magára varratja az ötkarikát.


15 éve néha-néha eszembe jut, hogy tetováltassak. De ha belegondolok, hogy mi jutott eszembe 18-20-24-26-30 évesen... háááát... adott időben lett volna jelentése, de ma már...


Sokszor mondják, hogy a bőrük egy napló, meg lenyomat, meg emlék, meg tudom is én. Én gondoltam egy időben, hogy mint sportoló a bokámra varratok körbe egy normál EKG jelet egy futóval, meg valami idézetet... és ez milyen jó, mert sportoló vagyok, szeretek futni, stb. Aztán rájöttem, hogy minek??? De tényleg...


Van aki a gyereke nevét, képét, születési dátumát varrja. Kinek? Minek? Mit bizonyít? Magának, hogy neki fontos a gyereke? Még jó... vagy elfelejtené egyébként a születési dátumot? Nem értem...


Én úgy gondolom, hogy legtöbbször az élet más területein lévő hiányosságok pótlására van a tetkó. Én legalábbis akiket ismerek-látok, mind ilyenek. És ne lovagoljunk azon, hogy vannak akik nem ilyenek. Vannak persze... de ez a többség. A különbözni akarás egyszerű formája, mert fizetek, ott lesz, és már "különbözök" is...


Írják sokan sok helyen, hogy "van jelentése, meg a többség hitből, meggyőződésből tetováltat, és van mögötte valami!"

Baromság... Nézd meg a tetoválószalonok portfólióját. 50% nonfiguratív, a maradék nagyrésze pillangó, démon, oszladozó hulla, koponya, meg egy rakás idézet.

Egyik egyedibb, mint egy másik... több ilyen szalonban voltam, mindenhol van 100 mappa, és 10 mappa koponya, 20 nonfi, 30 pillangó... Az egyedi és átgondolt kérések meg elférnek egy fél mappában.

2012. aug. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:

"Igazából már most csináltathatnék, de hiába vagyok 19, itthon csak meg kell beszélni a dolgot :D "


Csináld úgy mint a tesóm. Megcsináltatta a tetoválást, hazajött, és megkérdezte: -Anya, lehet tetoválásom?

Remélem érted a lényeget :D

2012. aug. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Én imádom őket. Lennék is tetováló, csak nem rajzolok elég jól. Nekem a közeljövőben lesz, amint lesz pénzem megcsináltatom az elsőt, a kedvenc számom címe a lábfejemre. És még sokat tervezek későbbre, a macskámról, meg Hello Kittyt, meg még egy csomó mindent. És mire én oda jutok, hogy normális állást keressek, már senkit nem fognak érdekelni a tekók, mivel addigra a mostani fiatalok lesznek a dolgozó emberek, vagyis már nem lesz előítélet a tekókkal és a piercingekkel szemben. 16l
2012. aug. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
61%

Egy koponya nem bír jelentőséggel?

Igenis bír,a halálnak nagy jelentősége van és ha ránézel eszedbe jut mennyire múlandó az élet és ki kell élvezned minden percét.

Gondolom van akinek a pillangó szabadságot jelképez,vagy bármi mást,vagy csak egyszerűen tetszik neki.(Nekem ezzel sincs bajom)

Azért tetováltatok,mert szerintem ha igazán jól csinálják,ezt művészetnek nevezhetjük és örülök,hogy a testemen viselhetem őket.

Nincsenek hiányosságaim,mert ha belül nem oké valami,azon egy tetoválás sem fog segíteni.Nem akarok kitűnni,sőt néha zavar ha sokáig bámulják a testem,de már hozzászoktam.

Ha valaki mégis azért csináltatja,hogy különbözzön,abban sem látok semmi rosszat,hisz nincs abban kivetni való ha különbözni akar.Nem szalagsorról jöttünk,így kell elfogadni az embereket,hogy mind más és más.Nekem nincs bajom azzal aki tök átlagos vagy látok 20hasonló lányt/fiút egy nap,hisz az Ő dolguk.Más:Megunni?Ez olyan mintha azt írtad volna,hogy azt arcodat unod meg.:DD

Azt se tudod lecserélni,mégsem unod.Nem unom a hajszínem,a tetkóim,az arcom,a kezem ami mindig ugyanaz:D Ezek a részeim,hozzám tartoznak ÉN VAGYOK.

Miért kell idézeteket?Mert ha azt tetováltatom a csuklómra,hogy "Maradj erős"pl ,akárhányszor ránézek eszembe jut az ok,a gondolatsor ami miatt felütettem.Hogy igenis magamra számíthatok leginkább és ki kell állnom magamért minden helyzetben.Nem felejtem el,de jó ha ott van és ösztönöz,látom minden nap és beivódik a gondolataimba,az életem része lesz és ha az életem része,akkor az én részem.Miért ne biztathatnám saját magam:D

Nagyon nem értek egyet azokkal amiket írtál,ami nem baj...de muszáj volt reagálnom.

22/L

2012. aug. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Ez jó volt, kedves utolsó.


Jó a meglátásod, szerintem. Egyetértek, csak én nemtudok ilyen szépen fogalmazni :)

2012. aug. 7. 16:28
 20/27 anonim ***** válasza:
Köszönöm!Aranyos tőled! :)
2012. aug. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!