Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nagyon ciki ha nem sminkelem...

Nagyon ciki ha nem sminkelem magam?

Figyelt kérdés
Most fogok 9.-be menni Szeptemberben és az érdekelne hogy mennyire gáz ha valakin nem sminkel ? A 8.-os osztályomban már mindenki agyon sminkelte magát és azt a 2-3 lányt aki nem sminkelt mindig cikizték. Ez ilyen lesz gimibe is ha nem sminkelek ?

2014. jún. 23. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

ugyanmár. nekem még fősulin is volt olyan csoporttársam, aki nem sminkelte magát.

attól, hogy mások agyonfestik magukat, nem kell követned őket, ha nem akarod. :)

különben is, a fiúk a természetes szépet szeretik.

2014. jún. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2014. jún. 23. 17:47
 3/12 Fényember válasza:
46%

Nyugi...én egészen kilencedikes koromig egyáltalán nem sminkeltem magamat...aztán először csak szempilla spirál..utána már alapozó....nekem nagyon sok önbizalmat adott...és így szebbnek is érzem magam...meg mostanság valamiféle "igényességre"is utal ha valaki ad magára ilyen téren..akár csak szempilla spirállal..de nem..egyáltalán nem gáz :)

15/L

2014. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Nem gáz én se sminkelem magam, és most megyek 10.-be

16/L

2014. jún. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Egyáltalán nem gáz. Én se sminkeltem még 9.-ben, vagyis a tavaszán kezdtem el, szépen fokozatosan. Nem mondom, hogy nem megyek ki nélküle az utcára, mert simán, de szeretem, ha ki vagyok sminkelve (alapozó, púder, spirál, szemöldök- ceruzával kiegészítem a szép ívesre szedett szemöldököm, általában tus is, bár sokszor vagyok lusta) viszont egyáltalán nem ítélem el azokat, akik nem sminkelnek.


Kilencedikesekkel tapasztalatom (5. évem lesz a gimiben, hatosztályosba jöttem), hogy nagyon felnőttek akarnak lenni egy olyan közösségben, ahol ők a legkisebbek, majdnem :) Szívesebben nézem a kicsi csupi arcokat, mint a sok túl erős próbálkozást a sminkelésnél. Az a sok rosszul kiválasztott alapozó és egyenetlen cicaszem, amit első nap látni... És minden évben egyre több.

2014. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem gáz, nekem sok olyan osztálytársam van, akik nem sminkelik magukat, és senki nem cikizi őket. gondolom azért, mert ez már nem az általános, középiskolában azért már kezdenek felnőni az emberek :) viszont a szempillaspirált azért nem ártana kipróbálnod, esetleg egyszer ha egy barátnődnél vagy, akkor nézd meg, hogy hogyan néznél ki vele, hátha megtetszik :)
2014. jún. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ciki!

Lehet,hogy az első hónapokban/első évben sokan fogják magukat sminkelni mert új társaság és odateszik magukat (ez nálunk is így volt)...viszont később lehet leállnak vele.

Én most leszek 12.-es és nálunk már az a divat, hogy hogyan legyünk a mindennapokban szépek akár smink nélkül vagy kevés sminkkel.Persze van pár cicababa akiken mindig van rengeteg...de az osztályom 75%-a kb nem is sminkeli magát,max csak szempillaspirál néha.

Ha van valami esemény akkor sminkelnek.

Én ebben a tanévben szintén nem sminkeltem magam sokat.Csak a bőrömet raktam rendbe mivel kicsit problémás,de itthon ápolom.

Ha szép a bőröd akkor legyél rá büszke mert mondjuk én is szeretnék nagyon szép bababőrt és úgy kimenni az utcára:) de sajnos korrektort kell használom ha hasonlót szeretnék...

Néha azért rakhatsz egy minimális sminket de tisztelendő,hogy te nem sminkeled agyon magad!:)

Egyáltalán nem gáz.Bár egészen más ha a társaság más...mondjuk ha az osztálytársaid 80%-a cicababa szeretne lenni akkor lehet kiközösítenek de ne foglalkozz velük...

viszont ha rendesek lesznek akkor nem szólnak be:)

Szerencsére nálam ez nem volt probléma.

2014. jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem ciki:)
2014. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nem ciki, mondjuk mi.

de egy 14 éves kicsit másképp gondolkozik :) ha épp a sminkelés a menő (mert a TVben, sztárokon stb ezt látja mindenki) és nincs tiltva, akkor bizony a lányok nagy része sminkelni fog - előállhat az a szokásos viselkedés, hogy keresnek egy olyat, aki náluk valamiben "kevesebb", és kicikizik. mindezt persze a saját alacsony egojuk növelése érdekében, de ez már mély pszichológia :)


nálunk a gimiben, 9.ben már 10 évvel ezelőtt is, az _összes_ lány sminkelt - pedig ez egy elit gimi, ahol még csak nem is nézték jó szemmel... aki kezdetben nem, később a többiek hatására ők is elkezdtek, igaz nálunk a cikizés nem ment. mondjuk nem full smink füstös szemekre kell gondolni, és nem is mindennap, de alkalomadtán, egy kis szempillaspirál, szájfényt, sztem mindenki használt. a lányok kb fele használt alapozót is, igaz, azt már csak a gimi vége felé.


én azt mondom, nem érdemes elvek miatt hátrányba hoznod magad. ha bizony a lányok 95%-a sminkel, miért ne tehetnéd te is? egyébként is, később rá fogsz jönni, hogy milyen jó, hogy megtanultál fiatalon sminkelni, és nem 18 évesen, az első randid vagy valami komoly esemény előtt állsz a tükör előtt, hogy akkor mi mire való, a végeredmény meg persze az lesz, hogy bohócnak fested ki magad.


egy kis smink, nem árthat, persze nem a full sminkre gondolok, egyébként meg a fiúk a természetességet szeretik, ez nem igaz, a fiúk a természetes HATÁSÚ sminket szeretik, mert azt nem veszik észre, csak azt, h a lány bőre tökéletes. meg sokan szeretik ha egy lány kiemeli a szemeit stb.

2014. jún. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Aurora117 ***** válasza:
ha minden nap sminkeled magad az árt az önbizalmadnak, hisz az csak egy festett álarc. És 15 évesen még korai mindennap sminkelned magad. Aki ennyi idősen napi rendszerességgle kimázolja magát, az gáz, és sokkal hamarabb tönkremegy a bőre. Ilyen kor még mindenkinek gyerekesebb az arca, amin nagyon bénán mutat a smink.Tehát nem ciki.
2014. jún. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!