Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szerintetek mikor ciki és...

Szerintetek mikor ciki és mikor nem ciki sminkelni ill. sminkben megjelenni?

Figyelt kérdés

Én szeretem magam sminkelni, persze alkalomnak megfelelően. Munkába is, de amikor csak úgy elmegyek valahova, akár sétálni, vagy vásárolni egy nagyobb bevásárlóközpontba, egy minimális smink van rajtam. (Alapozó, szemceruza, spirál és szájfény/rúzs). (Neves alkalmakkor persze más sminkszerek is előkerülnek).

Egyik nap viszont eszembe jutott, hogy amikor tini voltam (akkor egyáltalán nem festettem magam vagy csak nagyon ritkán) és egyik alkalommal osztálykiránduláson voltunk, 3 csaj (az osztály plázacicái)egyik este a szálláson úgy jött le az ebédlőbe hogy ki voltak sminkelve. Akkor egy másik lány hőbörgött nekem hogy osztálykirándulásra minek kellett kifesteniük magukat? Az igazat megvallva kissé erős volt a szemsminkjük, ilyen vastagon körbe volt keretezve feketével (alul felül tussal).

Na meg egyik sznob osztálytársnőmet (akit amúgy szinte senki sem kedvelt de azért lógtak vele), kritizálta egy másik, kissé nagyszájú osztálytársnőm, hogy szerinte nem valami intelligens mert csak a plázázás kedvéért kiló sminkben jelent meg (csak azt nem értem miért nem a szemükbe mondják ezeket a kritikákat).


Szóval mikor ciki ha egyáltalán smink van egy lányon? Vagy ez a mennyiségtől függ?


21/L



2016. ápr. 5. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem pl. kiráz a hideg, ha valaki sportoláshoz kifesti magát, kocogáshoz, futáshoz, vagy ha lemegy az edzőterembe. Szerintem oda végképp semmi szükség sminkre.
2016. ápr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
én suliba is minimálisan sminkelem magam, ha megyek valahova akkor is, de itthon, kisebb szűk baráti körben sem, edzéshez sem, néha még a családi ebédre sem, mert minden nap van rajtam legalább bb krém és szempilla spirál és ezek az egyetlen alkalmak mikor végre lemoshatom. (én például "muszájból" sminkelek, mert problémás a bőrőm, de azért szeretem csinálni)
2016. ápr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na jó....Amikor sportolok, futni megyek vagy edzeni, olyankor én se sminkelek, hisz úgyis leizzadnám az nem szép látvány.

Családi ebédre sem és akkor se ha otthon vagyok.

Nyáron a 30-40 fokban tényleg nagyon minimálisan nehogy leolvadjon rólam.

Strandra sem.


Reméltem a séta vagy a bevásárlás nem tartozik a ciki helyzetek közé. :) (Vagy valaki tud újat mondani).

2016. ápr. 5. 19:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sport, strand,otthonüléshez felesleges, azon kívül csak a mennyiség számít, ha valaki sétálni, boltba, barátokkal lógni feldob egy kis spirált meg mondjuk egy kis bézs szempúdert hajrá, mindenkinek szíve joga szépnek kinézni, főleg ha nem ízléstelenül vakolja magát ezért.
2016. ápr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Alap, hogy alapozok. :D


Én nem voltam "pitsa", inkább "nerd", de én is sminkeltem, kiránduláson is, bár ez nálam kimerült az alapozó, púder, szempillaspirál hármasában. Senki nem nézett hülyének, mikor a reggelizőasztalnál a kanálban festettem a pillámat.


Ha valaki sminkel rendszeresen, egy idő után ráérez, hogy mi áll jól neki. Nekem pl. alul-felül ki van húzva a szemem - nem a vízvonalam, ezt muszáj hozzátennem, az nekem sok lenne - , de mivel a szemem is sötét, a szemöldököm is, nem ugrik le az arcomról, csak nagyobbnak tűnik a szemem. Egy nagyon világosszemű, hajú, bőrű lánynak ez már sok lenne.


Úgy vagyok vele, hogy mindenki csinálja azt, amit akar. Nekem sem tetszik a kontúrozás, mert mindig látszik, a vakolás sem, de emiatt nem fogok senkit kiröhögni. Na meg nekem alapból enyhén száraz bőröm van, pattanásom nem volt soha, tehát soha nem használtam erős fedésű alapozót. Lehet, hogy ha problémás bőröm lenne, én is vakolnék.


Itthon szoktam szobabicajozni, de ha eljárnék valahova, akkor sem sminkelnék. Max. behúznám a szemöldököm. Strandra sem járok már, de ha járnék, sminkelnék, mert soha nem mentem be a vízbe.

2016. ápr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem hogy el kell donteni hogy most valaki akar vagy nem akar sminkelni , en pl. tökre furcsálltam hogy valaki a munkahelyen egyik nap kikenve jön be másnap meg 0 sminkkel , nekem ha megyek valahova mindig van egy szolid alap sminkem ha meg valami eseményre akkor kicsit többet.
2016. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!