Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Megéri high-end kozmetikumokat...

Megéri high-end kozmetikumokat, sminktermékeket vásárolni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt Guerlain-re, MACre, Lancomera, Yves Saint Laurent-ra. Ha valaki vázolná a tapasztalatait, hálás lennék. ;)

2016. szept. 26. 18:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én használtam már high-end és olcsóbb sminkeket is, és arra jutottam, hogy baromira az adott illető preferenciáitól függ. Pl. nekem rúzsban tök jó az olcsóbb is (bár tény, azért jól esik, hogy van vmi kis luxus is a gyűjteményemben), mert nem problémás az ajkam, még a fényesebb, vizesebb rúzsok sem futnak ki a szám vonalán ajakkontúr nélkül sem, nem szárítják a szám még az Essence-esek sem. Illetve engem nem zavar, ha újra kell kennem 1-2 óránként a rúzst (max. az, ha 10percenként, annyira gagyi, de az a drogériában is ritka). De ha vki nem akar bíbelődni az újrakenéssel és érzékenyebb az ajka, annak biztos jobb a minőségi (Guerlain, Clinique tényleg tartós, legalábbis rajtam azok voltak)


Körömlakknál olyanoknak éri meg drágábbat venni - de azt is kutatómunka után, mert drága márka is tud csinálni sz...t -, aki kb. egy vagy max. két színt hord az év minden egyes napján, és a tartósság a legfontosabb neki. Nekem, amíg nem volt géllakkom, addig a körmömön az átlag drogériás lakk a körmöm természete miatt 2-3 napot bírt ki, de az alatt úgyis meguntam, és újrakentem más színnel... arra meg még a Moyra lakk is alkalmas vagy a 200 Ft-os kínai.


Szemfesték - rajtam, ha a szemhéjalap jó, a kínai 200 Ft-os paletták közül is akad olyan, ami tartós és szép intenzív színű tud lenni, vagyis amilyen szintet én várok, azt hozza (ritkán festem ki magam nagggyon erősen színesre). De ha vki biztosra akar menni, elég megnézni egy-két drágább szemhéjpalettáról swatchképet - biztos, hogy alapjáraton sokkal erősebb, mint akár egy L'oreal, ami annyira nem olcsó.


Alapozó, púder, korrektor: ezt meg tudom érteni, ha vki high endet választ, mert azokban nagyobb eséllyel nincsenek veszélyes anyagok (de ezt is előtte érdemes kikutatni, mert a drágaság nem garancia a minőségi összetevőkre). Alapozóból biztos, hogy igazi teljes fedésűt high-end körben érdemes keresni (Estée Lauder pl.), ill. azt is hallom, hogy igaz, hogy drágábbak, de jobb esetben kevesebb is fogy belőlük egy használat során. Csak ugye nem mindenki tud egyszerre ennyit kifizetni egy alapozóra, ami napi használati szinten meg a szavatosságjelző matrica alapján max. félévéig elég, de lehet, hogy még addig se.

Korrektorból pl. a Clinique Even Better nagyon jó volt nekem (bár van a Catrice-nak hasonló, az is tök jó, szóval sztem még így sem éri meg a különbözetet), de próbáltam olyanokat is, amiket a drogériások csípőből vertek.


Én amúgy leginkább púdernél, pirosítónál látom a különbséget. A legtöbb drogériás púder állagú préselt termékem egy idő után göbösödik, meg amúgy is porzik, nem lehet építeni. Most van egy Clinique pirosítóm, és ver minden egyes drogériás pirosítót, amit valaha használtam.

2016. szept. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ! ;)
2016. szept. 27. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!