Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Az embereknek miért olyan...

Az embereknek miért olyan könnyű döntés egy tetoválás?

Figyelt kérdés

Van 2 tetoválás, amiket szeretnék magamra varratni. Az egyiket én rajzoltam, a másik adott, csak át kell alakítani kicsit.

Kb. 2 éve agyalok rajta, az is megvan, hogy hova kerülnek a testemen, és elég komoly jelentőségük is van számomra.

Mégis tartok kicsit a véglegességétől. Máskor azt gondolom, hogy mások olyan könnyen varratnak magukra teljesen értelmetlen dolgokat, akkor én is meg tudom csinálni. Máskor egyszerűen nem értem, hogy nem képesek az emberek végiggondolni, hogy egy életen át viselni fogják.

Ti mennyit gondolkodtatok rajta? Hogy született meg végül a végső döntés?

24/L



2013. jún. 26. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Ne zavarjon téged mások meggondolatlansága (butasága), a lényeg, hogy Te észnél vagy. Értelmes ember egy végleges testmódosítást nagyon átgondol, akár évekig is, közben jöhetnek újabb ötletei is. Én is hónapokig, évekig rajzolgattam. Amelyik tervem már 3 éve ugyanúgy bezsongat nagy eséllyel nem unható meg úgy, mint egy 5 perc alatt katalógusból kiválasztott "csakúgy" sablon minta. Te csinálod jól, ne érdekeljenek mások :)

Megtörtént eset a legutóbbi tetoválásomnál: párocska (látványosan kevés értelműek) volt bent, a srác egy nagyobb mintáját fejeztették be. De erre a lány gondolt egyet, hát nehogymár neki ne legyen, ott hirtelenjében akkor kell neki pillangócska. Kész, p..sarendszám felvarrva. Ésakkor megint jött a srác, akkor csakazértis ő is akar mégegyet, egy férfi számára szerintem nevetséges rajzfilmfigurát, ráadásul bicepszre. Neten nézegette 3 percig a képeket, kiválasztott 2őt és ENGEM kért meg hogy válasszak. Én lenézésemet kicsit sem rejtegetve ráböktem az egyikre hangsúlyozva, hogy ez egy kicsit kevésbé b*zis talán... engem is bosszantott ott a párocska leírhatatlan primitívsége, de látatlanban, ismeretlenben előre jót mulatok magamban hogy megszivatta saját magát :)

24 L

2013. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Én is pont ezen gondolkozom mostanában. Kb. fél éve döntöttük el a testvéremmel, hogy szeretnénk közös tetoválást. Már megvan a minta is, az is, hogy hová szeretnénk. Szívem szerint én már most megcsináltatnám, de hallgatok az eszemre (na meg édesanyámra, neki már három tetoválása van) és még várok. Inkább csak egy évvel később legyen tetkóm, minthogy elhamarkodjam és egy életelen át bánjam; főleg, hogy elég feltűnő helyre szeretném, és elég feltűnő maga a minta is.

Valahogy irigylek másokat, hogy ilyen könnyen veszik ezt a dolgot. Ismerek egy lányt, aki nemrég magára tetováltatott egy jókora kék pillangót; csak 18 éves. Egy másik, 19 éves lány ismerősömnek már 3 tetoválása van, az egyik egy képregényfigura ami majdnem a fél hátát belepi. Egyiken sem gondolkozott túl sokat, csak úgy elment egy random emberhez hirtelen hogy megcsináltassa őket. Az ő döntése, de szerintem 20-30 év múlva bánja majd, hogy baromi nagy Deadpool feszül a hátán. (@_@)

Szóval biztos ami biztos, én még várok. :)

24/l

2013. jún. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 SzilKa ***** válasza:
100%

Van, aki jobban fel a megvaltoztathatatlantol, van, aki kevesbe.

Az esetek tobbsegeben az elso tetovalast szoktak hosszabb ideig tervezgetni, fontolgatni, utana mar jobban rakap az ember es egyre rovidebb ido alatt dont egy ujabb mintarol (persze kivetelek mindig vannak).


Az en hitvallasom az, hogy a legfontosabb egy profi tetovalomuvesz kivalasztasa, aki megcsinalja gyonyoruen es profin az akarmilyen mintat.

A tobbi nem olyan lenyeges, s az sem baj, ha egy tetovalas nem bir valami oriasi jelentoseggel, hanem csak egyszeruen muveszien szep es ezaltal disziti a testet.

A profi tetko sosem ciki, a bena sufni tetko viszont mindig gaz, akarmilyen mely tartalma lenne amugy.


Egy tetovalo

2013. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Azt javaslom, először rakass fel egy hennát. Az 2-3 hétig van csak fent. Sokkal könnyebb a döntés, nekem is ez segített.
2013. júl. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Szeirntem azért mindenki átgondolja, de aki már komolyabban van tetoválva, nem görcsöl rajta ennyit. De nem is próbál erőszakosan jelentést keríteni minden 2 centis mintához. A tetoválás szerintem díszítési forma, én olyan dolgokat tetováltatok magamra, amiket szeretek: könyvekből, mesékből, játékokból, de mindet nagyban és színesben, mert ez vagyok én, de különösebb jelentése egyiknek sincs, egyszerűen tetszenek, és boldog vagyok velük. Örökké ott marad, ja, így sosem fogok unalmasan kinézni :)
2013. júl. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, láttam már sok hülyét, akik elmennek egy akármilyen tetováló szalonba, ráböknek valamire a katalógusban, aztán ontják a képeket facebookra...

Múltkor egy csaj egy francia bulldog fejével a csípőjén feszített...

Nekem egy kezelés miatt eléggé szétment a bőröm, úgyhogy most én is gondolkozom rajta, hogy majd tetováltatok magamra valamit. De az biztos, hogy előtte nagyon megtervezem, hogy pontosan mit, hogy később se legyen púp a hátamon. Meg csakis olyan helyre, amit mondjuk 50 évesen el tudok takarni, tehát karra, lábra stb. egyszerű ruhában i látható helyre nem. Csípő, hát...

2013. aug. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!