Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mit "jelképeznek" manapság a...

Mit "jelképeznek" manapság a tetoválások? Egyáltalán, mit jelképezhez a tetoválás, minr olyan?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésbe írta valaki a szülőnek, akinek a 15 éves gyereke tetováltatott magára a tudta nélkül.

Erre volt a válasz, hogy ma már nem azt jelképezi a tetoválás, mint 20-30 éve.


Nekem a tetoválás mindig is a bőr szükségtelen lyuggatása, és a lyukakba a bőrnek nem szükséges anyagok, festék bejuttatása. Vissza nem fordítható változás okozása, valamiféle homályos esztétikai hatás elérése miatt.

Falvédő a bőrön, csak megváltoztathatatlanul.



2016. jan. 18. 17:03
 1/5 A kérdező kommentje:
bocs, jelképezhet, mint
2016. jan. 18. 17:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2 tetoválásom van (tervben van a 3.), de egyiket sem "valamiféle homályos esztétikai hatás elérése miatt" csináltattam, hanem mert a mintáknak személyes jelentésük van az életemben. Olyan dolgokat jelképeznek, amik megváltoztatták az életemet, és segítettek azzá válnom, aki valójában vagyok.
2016. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Amit én nem értek, hogy miért jobb, hogyan jobb attól, hogy ez a dolog, ami megváltoztatta valakinek az életét, a bőrébe bele van égetve. Hiszen -ahogy írtam, a bőr károsítása mellett-, a tetoválás csak a bőr felszínén van. Az élet változása, változtatása meg mélyen belül, a szívben vagy az agyban, de egyáltalán nem a felszínen.

Vagy esetleg ha látható, akkor a külvilág felé lehet fontos közlés, kommunikáció?

Nem tudom.

2016. jan. 19. 15:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Én elsősorban a külvilág felé akarom kommunikálni (az egyik tetkóm például a combomon van, annyira magasan, hogy csak akkor látszik, ha direkt olyan rövidnadrágot veszek nyáron, hogy látszódjon benne). Persze, a tetoválás persze csak a bőröm felszínén (vagyis alatta) van, de az, hogy örökre ott marad, és konkrétan a bőröm ALATT van, nekem fontos. Mármint, jó érzés, hogy mindig velem van és lesz az a dolog, és emlékeztet rá, hogy ki is vagyok/voltam/lehetek.

2016. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó; szóval a külvilág felé irányuló közlés.


Akkor hadd kérdezzem meg, hogy miért gondolod, hogy mindenkinek, aki téged lát ott ahol a tetoválás van, tudnia kell, ami oda van tetoválva? Tanulhat belőle, vagy azt akarod, hogy rólad tudjon meg valamit, amit máshogyan nem tudsz vagy mersz közölni, vagy miért?


Tényleg szeretném elképzelni, hogy mi lehet az oka.


Én magam csak egy okot tudok elképzelni; ha orvosi oka lenne. Pl. hogy ne élesszenek újra, vagy hogy pl. pacemaker van belül, ha nem vagyok eszméletemnél mondani, akkor tudják; ilyesmi. Információ, arra az esetre, ha nem tudom mondani én magam.

2016. jan. 19. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!