Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kinek milyen tapasztalatai...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek milyen tapasztalatai vannak a CYPROMIX fogamzásgátló tablettával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban szeretném elkezdeni szedni...még nem szedtem soha tabit. Remélem beválik majd!
2011. okt. 16. 15:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem majdnem kib@szta a májamat. Ezért nem szedhettem tovább. Gielbert-kórt diagnosztizáltak nálam, lehet csak amiatt történt ez.

Mondjuk valakinek meg a pajzsmirigyét cs*szte szét, egyik ismerősömnek, szóval én eddig semmi jót nem tudok mondani róla, de ez nem jelenti azt, hogy Nálad nem válik be.

2011. okt. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 nielindi ***** válasza:
81%

ez elsősorban nem fogamzásgátló, leginkább nagyon problémás bőrre irják fel, 'mellékhatása' a fogamzásgátlás.továbbá nem lehet hosszabb ideig szedni.

ezt akarod feliratni magadnak vagy már feirta az orvos??

2011. okt. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%
3 éve azt szedem és semmi bajom tőle. Nem volt túl ragyás a bőröm mikor elkezdtem, de attól a kevés pattanástól is megszabadított. Nem híztam meg és más szervemnek sincs semmi baja. Évente járok vérvételre, eddig semmit se találtak ami miatt ne szedhetném. Egy barátnőm is ezt szedi és neki sincs baja tőle.
2011. okt. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Ezt a típusú tablettát csak és kizárólag akkor szabad szedni, ha vkinek hormonproblémái vannak (erős szőrösödés, nagyon durva pattanások). Csak fogamzásgátlásra használni TILOS!!!! Épeszű orvos nem is írja fel.

És ha vkinek szüksége van rá, akkor is max. fél évig szabadna szedni.


A harmadiknak pedig üzenem, hogy a gyönyörű mellékhatásai nem biztos, hogy szedéskor fognak előjönni, hanem majd utána.

Mikor abbahagyás után ötször annyi ragyája lesz, mint előtte, és esetleg az egész ciklusát szétcseszi.

2011. okt. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ezt írta fel a nőgyógyász, igen fogamzásgátlásként! Nem vett vért csak megvizsgált...nem túl biztatóak a válaszok..:( Nem pattanásos a bőröm, inkább szép, normál...
2011. okt. 17. 10:51
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Akkor keress másik orvost, és olyan tablettát írass fel, ami fogamzásgátló, és nem hormongyógyszer.
2011. okt. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szerintem csomóan hülyeségek írtatok, ez fogamzásgátló, hiszen nőgyógyász írta fel, erre a célra és a betegtájékoztató is azt bizonyítja, h az! Több ismerősöm legalább 1-2 éve szedi és bevált nekik, a célnak tökéletesen megfelel! Biztos forrásból várom a válaszokat, de baromságokat ne írjatok, köszi!!!
2011. nov. 7. 10:37
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Komolyan nem érted meg azt, amit írok?

Senki nem mondta, hogy nincsen fogamzásgátlón hatása.

Azt mondtam, hogy elsősorban nem arra való. Hanem bizonyos hormonális problémák kezelésére. Olyanokéra, amelyeket túl magas tesztoszteront szint okoz. Szőrösödés, zsíros bőr.


Mivel baromi erős, nyilván nem leszel mellette terhes. De attól még súlyos bajaid lehetnek belőle, ha úgy szeded, hogy nincs semmi hormonális bajod. Akkor majd évek után a tabletta okoz.


Tessék, ha nekem nem hiszed el:

Betegtájékoztató:

"A Cypromix mindezeken túl az aknés, zsíros bőrű vagy enyhe hirsutismusban szenvedő lányoknak és nőknek ajánlott, ezért elsődlegesen nem orális fogamzásgátlás céljából alkalmazandó."

Kiemelném a NEM ELSŐSORBAN FOGAMZÁSGÁTLÁS CÉLJÁBÓL részt.ű


De itt van orvos véleménye is (nőgyógyászé természetesen):

"Ön a kb. az ötszázadik kedves Edit, akinek leírom, hogy a Cypromix nem fogamzásgátló, hanem hormongyógyszer, aminek a szedése maximum félévig tarthat. "


"A Cypromix-et én nem intézném el egy "ez van"-nal, mert ez nem fogamzásgátló, annak ellenére hogy jó fogamzásgátló hatása van. Baromi erős hormonkészítmény, ami szerencsétlen esetben ártani is tud. "


"A Cypromix

1. nem fogamzásgátló, hanem hormongyógyszer,

2. nem kisdózisú, hanem kifejezetten nagy,

3. fél éven túl a szedése csak igen indokolt esetben megengedhető, "


"A Cypromix erős hormongyógyszer, aminek a számtalan mellékhatása mellett van fogamzásgátló hatása is. Ha valóban nagyon csúnya a bőre, akkor egy fél évig próbálkozzék vele, de tovább nem szedhető."


"Ön még csak nem is fogamzásgátlót szed, hanem egy bivalyerős hormongyógyszert, melynek igen sok késői és kellemetlen mellékhatása lehet normális szedés esetén is. Higgye el nekem, hogy nem a terhesség a legrosszabb ezek közül. "


De ha esetleg egy orvosnak nem hiszel, tessék, itt egy másik válasza:

"Először is tudnia kell, hogy a Cipromix nem fogamzásgátló tabletta, hanem fogamzásgátló hatással rendelkező bőrgyógyászati gyógyszer. Kizárólag fogamzásgátlás céljából NEM SZABAD ADNI, és csak addig szabad adni, amíg a bőrgyógyászati problémák meg nem szűnnek. "


Én elmondtam, innentől kezdve magasról teszek rá, hogy hogyan cseszed szét az egészséged. Én figyelmeztettelek a legeslegjobb szándékkal, erre te lehordasz, hogy baromságot állítok.


Mellékesen nem vagyok laikus.

De egészségedre akkor.

2011. nov. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Jah és még egy:

Részlet az Országos Gyógyszerészeti Intézet gyógyszer előiratából:

"4.1 Terápiás javallatok


A Cypromix acne, seborrhea vagy a hirsutismus enyhébb formáinak kezelésére javallt olyan érett korú nőknél, akiknél a hormonterápiát szükségesnek tartják."


Nem hiszem, hogy ilyen javallattal írták fel. Vagy ha igen, akkor

"Ajánlott a kezelést 3 4 ciklussal az indikációban szereplő állapot(ok) teljes rendeződése után abbahagyni, és a Cypromix tablettával végzett kezelést nem szabad csupán orális fogamzásgátlás céljából folytatni."

2011. nov. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

Szia!

Senki nem irt neked hülyesegeket! Ez a gyogyszer valoban nem fogamzasgatlo! Ez hormonalis betegsegek kezelesere szolgal, es a fogamzasgatlo benne egy MELLEKHATAS!!! Es speciel ilyen betegsegre szedem, es mikor felirta a doki, elöre szolt, hogy ez a gyogyszer meggatolja a fogamzast! Keress ra a neten, van betegtajekoztato is feltöltve sok helyre, olvasd el, ha nem hiszed... Benne van, hogy kizarolag fogamzas gatlasra hasznalni TILOS!!!!!!!

Elöttem szolokhoz annyit, hogy igen, letezik mellekhatas, ami rossz... de ez nem midnenkinel alakul ki. Nekem speciel nagyon jo ez a gyogyszer....

2012. máj. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!