Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Voltak rossz tapasztalatai...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltak rossz tapasztalatai valakinek Symicia szedése alatt, és abbahagyása után?

Figyelt kérdés

Én is a Symicia nevű fogamzásgátlót szedem, immár 1 éve. Eldöntöttem, hogy abba szeretném hagyni. Rengeteg rosszat olvastam már más fogamzásgátló tablettákról, hogy abbahagyásuk után rengeteg volt a panasz, és nagyon sokára, állt vissza a szervezete a rendes kerékvágásba. Jövőre babát tervezünk (addig gumival védekeznénk), és ha valóban olyan nagyon sokára áll helyre a menstruációm, akkor inkább már idén abbahagynám a fogamzásgátló szedését, mert nem szeretnék csalódni, hogy készen állunk a picurira, de a rendszertelen menstuációm miatt még hónapokat kelljen várnunk.

Olyan is felvetődött, hogy idén még szedem, de jövőre már nem, és akkor szedném épp 2 éve. Ez már olyan hosszú idő, hogy nagyon nehezen ürülne ki a szervezetemből? Olvastam olyat, hogy addig tart a kiürülés ameddig az ember szedte a bogyókat. Mi a véleményetek?

Mik a tapasztalatok, tanácsok?



2013. febr. 1. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél más. Van aki azért teherbe esik mellette 5 év szedés után, mert csinál egy antibiotikum kúrát, vagy kihagyott egy szemet. Mások éveket várnak utána. Senki nem fogja tudni, hogy te melyik kategóriába tartozol sajnos.

A fogamzásgátló hormongyógyszer. Lehet/van mellékhatása.

2013. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak rossz volt. Depressziós lettem tőle, (csak hozzáteszem, hogy a leg-kedvrontóbb gyógyszer, 2 orvosom is ezt mondta, és nem ajánlják) szex tán barnás folyásom volt, és sokat fájt a mellem. Azóta másikat szedek, amitől semmilyen mellékhatásom nincsen szerencsére. Azonban találkoztam olyannal, itt gyakorin, akinek semmi baja tőle, szóval ez nő függő!
2013. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem minden okés volt az abbahagyása után. Rendszeresem megjön.
2013. febr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!!
2013. febr. 7. 10:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem minden rendben volt vele szedés alatt.
2013. márc. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én 12 évig szedtem, pár hónapja hagytam abba. Lelkileg totál kiegyensúlyozott voltam, míg szedtem. Akkor is megéltem örömöt-bánatot mondjuk egy -10 és +10 skálán. Nagyon türelmes voltam, nem nagyon zökkentett ki semmi sem. Kicsit olyan volt, mintha le lettem volna szedálva. Libidóm magas volt, a melleim totál érzéketlenek, könnyű volt fogyni mellette.

Most épp az ellenkezője,pszichológushoz járok, mert annyira meg vagyok zuhanva, depresszió kb. összes tünetét produkálom. Nehezen megy az alvás, nincs kedvem a szexhez. A mellbimbóim már attól fájnak, ha valami finom anyag éppen csak hozzájuk ér. 4 hét alatt mínusz 7 kiló. Semmihez nincs kedvem, totál értelmetlen lett minden. Egész nap csak sírnék, nem tudok koncentrálni semmire, csak vagyok. Alvás sem megy, hangulatom -50 és +5 között max.

A "vicces" az egészben, hogy a tájékoztató szerint pont fordítva kellene lennie.

Eddig egy másik emberrel találkoztam, aki így járt, szóval ez valőszínűleg a "kisebbség" lesz.

febr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!