Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Injekció vagy tabletta?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Injekció vagy tabletta?

Figyelt kérdés

Barátnőm most kezdett el fogamzásgátló tablettát szedni. Még az elején jár, az első levél 7. vagy 8. szeménél. Utánaolvastam bizonyos mellékhatásoknak (főként a pecsételő vérzés ami "idegesíti"). Eléggé feszült hogy hol van vérzése, hol nincs. A legszebb az egészben hogy engem okol mert "az én sz@r tablettám miatt van rosszul" holott az első együttlét után már mondta hogy ő bizony tablettát fog szedni. Nem érdekes.

Szóba került az injekció is, így utánaolvasva a gesztagén injekció "jónak" tűnik. Azonban míg egyeseknek abszolút nincs vérzése, másoknak akár 11 napos pecsételő vérzése is lehet. Főként olyan nők/lányok véleménye érdekelne akik már próbálták mindkét fogamzásgátló módszert. Tablettánál meddig tarthat ez a pecsételős vérzés? Ha már belekezdett az első levélbe akkor végigszedi de hogy utána mi lesz azt még nem tudjuk. Ebben kérnék tőletek segítséget. Köszönöm!

22F



2013. dec. 22. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Én csak a tablettát próbáltam, nálam az első két hétben volt pecsételő vérzése, utána semmi bajom.


Javaslom a barátnődnek, hogy menjen vissza a nőgyógyászhoz, aki felírta, és mondja el a problémáját.

Továbbá ne téged okoljon, a "te sz*r tablettáid miatt", mert ez nem éppen korrekt. Csak miattad szedi? Mert ahogy leírtad: nem.

2013. dec. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"hogy engem okol"


És te kibékülnél azzal, ha egyáltalán nem szedne fogamzásgátlót és neked kellene ismét gumit húzni? Ha igen, mondd ezt meg neki!

Azzal járna hosszútávon a legjobban.


Az injekciót felejtsd el! A legrosszabb, amit feltaláltak.

Olvasgass egy kicsit:

[link]

2013. dec. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én tablettát szedek, elején én is pecsételtem, ez ezzel jár....ott van a tájékoztatóban is, az első 2-3 levél alatt simán előfordulhat.

Mondja el a dokijának, bár én is elmondtam és azt mondta, ez a gyógyszer mellékhatása, ami, mint mondtam ott van a tájékoztatóban.

Elég fura, hogy emiatt téged okol.

2013. dec. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első két együttlétnél húztam gumit, egyik alkalommal sem tudtam elélvezni (nekem ő volt az első, igyekeztem teljesíteni, talán kicsit rá is görcsöltem). Nem szóltam egy szót sem (2 órás volt mindkét szex plusz előjáték). Aztán 3. együttlétnél mondta hogy irritálja a gumi, irat gyógyszert. Addig pedig megszakításos módszer (tudjuk hogy felelőtlenség). Ennek már 3 hónapja, nem volt probléma - hál'istennek -. Azóta már nem vagyok olyan esetlen, és ismerem annyira hogy tudom mi/mennyi kell neki. Talán már gumival is eltudnék menni benne, de ha őt továbbra is irritálja a gumi akkor patthelyzet. (bár így jobban belegondolva, lehet csak azért mondta az irritációt mert látta hogy "szarul esett" az hogy nem tudtam elélvezni)
2013. dec. 22. 11:47
 5/8 anonim ***** válasza:

"lehet csak azért mondta az irritációt mert látta hogy "szarul esett" az hogy nem tudtam elélvezni"


Esélyes. A kifakadása alapján pedig duplán.

Nem tudtad élvezni, ő meg a megszakítást "nem tudta" a veszélye miatt... most simán érezheti úgy, hogy "csak miattad szenved".


Kommunikáció! Beszéljétek meg!

De ne úgy, hogy a fejéhez vágod, hogy: "Nem én kértelek rá, te akartad!" Mert ha tényleg azért vágott bele, mert neked akart jót, akkor még szarabbul fog neki esni.


Egyébként lehet még, hogy megszűnnek a mellékhatások, de ha "muszájból" szedi, akkor pszichésen is beképzelhet magának a meglévőkhöz még párat.


De az injekciót tényleg felejtsd el. Az nagyon maximum csak azoknak való, akik bevállalják, hogy lehet, hogy soha az életbe nem lesz gyerekük utána.

2013. dec. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az együttlétek nagyon jók, élvezi. Nem aggódik mert tudja hogy kiveszem (tudom, ettől függetlenül még lehetne terhes). Egyszer valóban megjegyeztem neki hogy így nem annyira jó mint ha beletudnék élvezni, de ekkor már javában tervben volt a tabletta, szóval nem érzem magamat hibásnak emiatt.

Hát így jobban utánaolvasva tényleg nem is olyan "hiper-szuper" ez az injekció. Ma mindenképp megbeszélem vele hogy mi legyen.

2013. dec. 22. 12:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Injekciót az ellenségemnek sem..
2013. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy az 1. levélnél TELJESEN NORMÁLIS az akár 1 hónapig tartó pecsételő vérzés is! Mit vártok 7-8 szem után, most úgy őszintén? Ez nem szőlőcukorka, hogy 1-2 perc alatt felszívódik és akkor felmegy a cukrod, ez meg kell szoknia a szervezetének, ami akár 3 hónapig is eltarthat!
2013. dec. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!