Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért jó a petárda?

Miért jó a petárda?

Figyelt kérdés

36 leszek januárban, de még élőben sem volt soha a kezemben, soha nem is érdekelt.

Mi a jó benne? A tüzijátékot még megértem mert szép is amelett, hogy durran esetleg.

De egy simán durranó petárdának mi értelme van?

Azon kívűl, hogy mások nyugalmát és állatokat rémisztik halálra.

Egyszer dobtak a bejárati ajtónkhoz egy petárdát.

Utána mentem, két taslival megúszta a srác. Faterom nem nagyon tudta magát kultiválni. Ez jópár éve volt persze.


Meg miért nem lehet betartani azt, hogy ,csak szilveszter estéjén lehet használni?

Nem kötekedés a célom, csak a miértre lennék kíváncsi...



2019. dec. 29. 02:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
28%

A jó minőségő petárda nem durran hanem robban. És nem puszta hanghatás van hanem van egy nagyon erős gömb fényhatás is. Amikor felrobban egy lökésszerű fény és hanghatás van egy igazi jó petárdánál. Az erős fény, a lökésszerű fény és hanghatás, a vízhang a robbanás egy olyan élményre képes amire semmilyen tűzijáték sem. Gyerek korom óta rendszeresen petárdázom év közben is. Kültéren másokat nem zavarva.


A másik a szabadság és az arrogáns, intoleráns emberek, hatalom elleni lázadás. Akik annyira duzzognak én azt vettem észre hogy a kutyájukat a járdára szrtó. Mások dolgába előszeretettel vájkáló, nekik mindent lehet, neked meg nem emberekből bővelkedik.


Csak egy példát mondok. A kedves szomszéd önkényesen felfeszítette a kerítést hogy a kutyája átjárhasson. Nem zavarta persze hogy szólunk neki és visszacsináljuk hogy ezt mégse kellene. A kapu összevakarva. A kertből és az építkezési anyagokból ez az eltűnik. Egész szilveszterkor 3db pici petárdát lőttem el otthon, a többit elvittem. Nekiáll sunyin leskelődni. Nekem rontott el kezd anyázni, meg akar rángatni. Persze jó órával később amikor a másik utcában lévő tűzijátékot békésen nézem. Meg mondogatja hogy neki milyen befolyásos ismerősei vannak hatósági körökben. Ha nem lett volna nálam egy rakás méretes házi készítésű petkó a bungeszban, simán téglával fejbe vágtam volna. Ha megdöglik jogos önvédelem, rám támadott.


„Egyszer dobtak a bejárati ajtónkhoz egy petárdát. Utána mentem, két taslival megúszta a srác. Faterom nem nagyon tudta magát kultiválni. Ez jópár éve volt persze.”


Ha előkap egy kést vagy mást akkor azt a taslit te nem úszod meg. Biztosra veszem hogy nem egy kancigány után mentél. Egy darab petárdáért elég drága lett volna. Mert ha valaki bedob sorban tízet egymás után akkor megértem, de egy darabért ilyen balhét csapni? És törvényileg te megtámadtad, és jogos önvédelemből meg is ölhet. Hozzám mondjuk a parkba oda jönnének a petárdáért vagy tűzijátékosáért hogy valaki lekeverjen pár taslit, nálam van vasrúd, balta, az illetőt simán kicsinálnám. És jogos önvédelem mert rám lett támadva. Ha az utcán valakinek lekeversz pár taslit, és védekezésként késsel jól megvagdos, akkor nem fogják érte megbüntetni.

2019. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%
#1: eléggé vakon vagy dolgokkal. Senkit nem szurkálhatsz meg üthetsz, vagy ölhetsz meg, mert pofon vágott, ez nem jogos önvédelem. Ha nálad a parkban vasrúd meg balta van és még támadásra is használod, az nem jogos önvédelem. Úgy használod a szót, mintha valami jolly joker lenne a szabad ölésre. A jogos önvédelem az jogtalan támadás ellen használható (ha éjjel, fegyveresen, felfegyverkezve vagy csoportosan követik el - vagy ugyanezeket a lakásba vagy lakáshoz tartozó bekerített helyen történő behatolásnál követik el). Ha éjjel fegyveresen betörnek hozzád, jogodban áll megvédeni magad az arányosság figyelembevétele nélkül. De az, hogy te közterületen petárdázol meg utána rambót játszol, azért te minden további nélkül büntethető leszel.
2019. dec. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
27%

Egy pofon egy jogi ügyhöz már épp elég. Szóban is lehet sok olyat mondani amiből jogilag ügyet lehet csinálni, pofon sem kell hozzá.


Ha valakihez oda mennek az utcán és elkezdik ütni, jogában áll megvédeni magát. Ha balta, kés, vasrúd van nála akkor avval is. Ha fegyverrel mennek felé akkor meg főleg. Halottam egy hasonló illetőről csak az vasrúddal ment az utcán a tűzíjátékozóknak. Akinek gyengék az idegei, vagy drogos, részeg és nekitámad másoknak, azt ha megszúrják vagy odacsapnak neki baltával, fejbevágják téglával az igen is hogy jogos önvédelem. A könnyű testi sértés megvalósításához egy pofon éppen elég. Ha 8 napon túl gyógyul az meg más súlyos testi sértés. Vérzékeny pl az illető, elég egy 8 napon túl gyógyuló véraláfutás. Ha meg nem bizonyítható utólag hogy az illető petárdázott és ügy lesz, még rágalmazásért is polgári peres eljárást indíthat. Ha elhangzik halálos fenyegetés vagy hasonló, pl kisebbségi ti bü cig.. stb még azért is jön a bünti. Kénnyel le egy tanárnak, rendőrnek, mentősnek vagy közfeledatatot ellátó személynek egy pofont. A bíróságon találja utána magát könnyen érte az illető. Illetve avval a lépéssel már támadást kezdeményez. Meg kéne várnia akit pofoznak hogy mi következik utána? Aki nem narkós, részeg, elmebeteg vagy hülye az nem pofoz meg esete senkit az utcán.

2019. dec. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte érdekes, aztán unalmas.

De mindig jön az újabb generáció akiknek még érdekes.

Ezért nem szűnik ez a dolog.

Ehhez az embereknek fel is kellene nőni,és ha pl egész évben lehetne kapni,és használni,egy idő után már nem lenne érdekes sok ember számára.

Ez a tiltás is csak azt eredményezi,hogy sokan ritkábban,de akkor aztán barom módjára nyomja.

2019. dec. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
71%
Miért nem csodálkozom, hogy az első válaszolónál a petárdázás mellett teljesen természetes egy másik ember megkéselése...
2019. dec. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Első.

1 petárdát se dobáljanak már be hozzám. Nem, hogy tizet. Mert egynél meg csak szólok. De kettőnél már ütök aztán jelentsen fel, és magyarázza meg, hogy miért kapta.


Utolsó. Jogos. Nekem is ugyanez jutott eszembe.


Persze ha te pl egy puszta közepén robbangatsz, másokat nem zavarva, az megint más dolog.

2019. dec. 30. 18:24
 7/28 anonim ***** válasza:
68%
Én csak annyin tűnődöm, hogy az #1 (#3 ugyanaz, gyanús) vajon hány másik profilból szavazta fel magát, meg bosszúból a többieket le, hogy sikerült megfordítania nulláról magát lassan a topkommentelővé (mintha ettől igaza lenne :D).
2019. dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező korrekt.

De 1-2 válaszoló még mindig nem fogta fel hogy a petárda és a tűzijáték nem egy és ugyanaz!!!!!!!

A petárda azért elterjed mert olcsó.Ilyen egyszerű.

5 vagy 2 forintra jön ki egy darabja.

Szerencsére már kevésbé elterjedt mint 10 éve.

De még mindig fellelhető leginkább a c típusú állampolgároknál sajnos....

2019. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
58%

A petárda az maga egy robbantás, robbantgatás élményét nyújtja. Van sokféle pirotechnikai eszköz, de a petárda az egyedi. 10 éve még volt a kis zöld ami 0,3g hatóanyagot tartalmazott. Régen ezért hisztiztek. Ma már milliom másik fajta van. 1, 2, 5gramm tól egészen 100g hatóanyagig kapni. Akit akkoriban zavart 0,3g. Az mit szólna egy mai 40-100 grammos petárdához. Ezeket internetről a karosszékből meglehetvásárolni, házhoz hozzák.


„36 leszek januárban”


„Utána mentem, két taslival megúszta a srác. Faterom nem nagyon tudta magát kultiválni.”


„1 petárdát se dobáljanak már be hozzám. Nem, hogy tizet. Mert egynél meg csak szólok. De kettőnél már ütök aztán jelentsen fel, és magyarázza meg, hogy miért kapta.”


Akkor te ütsz és aki kapja akkor az meg mint egy szobor azt hagyni fogja (36 évesen nem 12).


„jelentsen fel, és magyarázza meg, hogy miért kapta”


Nem feljelent, ahogy te egyet lekeversz jobb esetben neked is lekevernek mindjárt párat. De a legtöbb esetben akik kevésbé békések egy bizonyos lépéstávon belül előkerül a kés. De ha az illetőnél van valami, arra számíts hogy azt felhasználja ellened ahogy te ott elkezded bántalmazni. Jó pár dolog van amivel csúnyán fejbelőhet egy gyerek is több méterről úgy hogy utánna végleg vak maradsz. Ha az illető hasonlóan gondolkodik elég ha csúnyán oda szólsz, még egy kővel is simán bevágja az ablakod. Ha gyerekek nem kettőt fognak bedobni az udvarodba utána hanem huszat. És nekem elhiheted ha 1 db 40grammos házi készítésű petárdát én csak az udvarodba dobnék be, nem lenne kedved még csak ki jönni sem. Ez kb olyan mintha az udvarodba vágna be egy villám. Ez 8x erősebb mint egy villanógránát amit a kommandósok használnak hogy kemény kötésű gengsztereket tegyenek ártalmatlanná. És ha már messziről látnád meg sem fordulna a fejedben hogy akár csak a közelembe gyere. De persze mi nem ilyenekről beszéltünk hanem ha egy gyerek bedob 2db 0,3g-os vacak kis petárdát már ütni fogsz.

2019. dec. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Mint mindent, a petárdát is normálisan kellene használni, és semmiképp sem mattrészegen, tömegben. Nálunk civilizáltabb országokban ez működik is.

Egyébként én abszolút nem vagyok ellene a petárdának, de a kérdezőt teljesen megértem. Mi az, hogy más házába, kertjébe csak úgy behajigáljuk? És ha mondjuk ott van valami gyúlékony anyag, és felgyullad a háza?

2019. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!