Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért jó a petárda?

Miért jó a petárda?

Figyelt kérdés

36 leszek januárban, de még élőben sem volt soha a kezemben, soha nem is érdekelt.

Mi a jó benne? A tüzijátékot még megértem mert szép is amelett, hogy durran esetleg.

De egy simán durranó petárdának mi értelme van?

Azon kívűl, hogy mások nyugalmát és állatokat rémisztik halálra.

Egyszer dobtak a bejárati ajtónkhoz egy petárdát.

Utána mentem, két taslival megúszta a srác. Faterom nem nagyon tudta magát kultiválni. Ez jópár éve volt persze.


Meg miért nem lehet betartani azt, hogy ,csak szilveszter estéjén lehet használni?

Nem kötekedés a célom, csak a miértre lennék kíváncsi...



2019. dec. 29. 02:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
48%

# 10 Petárda=veszélyes illegális kínai és egyéb silány minőségű robbanó zajt okozó szr ami használata közben nagyobb valószínűséggel robban fel a kezedben.


Tűzijáték=Legális jobb minőségben gyártott több kategóriába sorolható és nem fogja lerobbantani a kezedet.


Légyszíves tanuljátok már meg mi a különbség a két dolog között.

Sajnos még a médiában is összemossák a két kifejezést.

2019. dec. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Légyszíves tanuld már meg, hogy nem okoskodunk bele más válaszába, pláne ha még csak nem is teljesen igaz, amit írunk.

Egyetlen szót sem írtam tüzijátékról (kioktatni sem kell, tudom a különbséget, bàrmilyen meglepő), mivel a kérdező is a PETÁRDÁT említette.

Az első komment más szempontból valóban erősen kifogásolható, de abban éppenséggel nem, hogy a minőségi petárda az nem, nem kínai vacak (nem is a Wishről kell venni egy dollárért nyilván), és NORMÁLISAN használva (ezt is leírtam, de elegánsan elsiklottál felette) semmivel sem veszélyesebb, mint a legális tüzijáték.

2019. dec. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

# 12 Látom te nagyon magadra vetted amit írtam ami nem is neked lett címezve.

Senki nem okoskodik csak már egyre irritálóbb hogy sokan összemossák az olcsó gagyi petárdákat a tűzijátékkal.

2019. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Petárdát egyáltalán nem veszünk még akkor se ha minőségi kanócos mert ha a rendőr olyan kedvében van akkor megbsz pár ezer forintra!

Igen tudom hogy van kanócos/drótos petárda de még egyszer leírom hogy MINDEN FORMÁBAN ILLEGÁLIS.

2019. dec. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Amúgy felpontoztam a válaszodat szóval nem akarok kötekedni!

Remélem e felett nem siklottál el.

2019. dec. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Annyira nem szólt nekem az írásod, hogy én írtam a 10-es választ 😂😂

Egyébként tisztában vagyok vele, hogy illegális nálunk, nem is tartok, használok, ha itthon szilveszterezek. De ettől még fenntartom a jó minőségű petárda vs házilag tákolt/wishes szar közti különbséget.

De örülök, hogy ezúttal viszonylag kulturàltan lehetett itt vitatkozni egy ilyen parázs témában.

BÚÉK!

2019. dec. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

# 16 Csak a válaszom fenti része vonatkozott rád a többi amire hivatkoztál (kicsit bicska nyitogató hangnemben) az nem.

De ennek ellenére én is örülök hogy viszonylag kulturáltan lehet beszélgetni egy ilyen témáról.De azért élőben kíváncsi lennék hogy fogalmaznál.

BUÉK!

2019. dec. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Nekem volt szerencsém még legálisan használni. Hogy mi a jó benne? Szerintem az hogy pukkan de mégsem okoz tüzet. A rakétákkal több probléma van de legalább nem lehet bedobni a nyitott ablakon vagy redőny alá ijesztgetni.
2020. jan. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

#9

23 volt az illető, negyed magával.

Kb vagy 6 petárda után mentem rendet tenni.

Abba meg ne menjünk bele, hogy engem megver valaki. Tudom mik a képességeim.

Szemen lő, meg beveri az ablako?

Nos ez nem amerika. Ez egy falu, ahol kb mindenki ismer mindenkit.

3x szóltam mielőtt ment a nyakleves.


Kicsit vegyél vissza a Rambo filmekből...

2020. jan. 1. 03:47
 20/28 anonim ***** válasza:

Volt ilyen környezettel dolgom, ezért utána érdeklődtem hogy milyen jogaim vannak. Lehet lepontozni de ha valakit te megtámadsz az utcán az törvényesen meg is ölhet avval amivel csak akar! És még csak bíróságra sem viszik érte, a törvény és a hatóság is védeni fogja akit te megtámadtál! És emberileg is sokan azt fogják mondani hogy egy hülyével kevesebb.


19 es 10 évvel fiatalabb egy gyengébb ismerőssel aki még szinte gyerek persze hogy keménykedsz, főleg ha nála két fejjel nagyobb vagy. És tudod hogy nem kap elő egy kést. A környékben csak mert rosszul szólt oda a fazon a másiknak, kifigyelték hol lakik aztán „puff” bevágták az ablakát. A kocsmánál egy hasonló pofozkodásnál elő került a kés majd bele a fazon szívébe. Pár hörgés után összeesett majd meghalt. Bíróságra sem vitték érte mivel nem ő kezdeményezte. A TV ben azt mondták az állampolgárok majd meggondolják hogy kezdeményezzenek e verekedést. A egyik ütni kezdett a másik kést rántott és belevágta a szívébe. A munkásszállón nálunk az egyik gyereknek lekevertek egy pofont az ahogy felkapta a konyhakést a kemény nagy darab gyerek a 2 méteres zárt kerítésen azt sem tudta hogy másszon át. Az életéért futott, utána 3 rendőrautó jött ki. Az ilyen arcok a náluk gyengébbel kemények, de a saját súlycsoportodnál, vagy egy keményebb arcnál mind becsicskultok ahogy keményebbre fordul a helyzet. 50 éves szobatársam meg mondta ő már nem verekszik. A párnája alatt ott volt egy 9 milis. Ezt ő körbe is mutogatta, mindenki tudta hol a helye.


„Abba meg ne menjünk bele, hogy engem megver valaki. Tudom mik a képességeim.”


Nem arról volt szó hogy megvernek. Hanem elő kerül mondjuk egy kés ahogy te egy bizonyos közelségbe érsz. Egy felnőtt 30 éves már nem verekszik, előkap egy kést és a nyakadnál párszor megvág. Ádámcsutkán vág párszor úgy hogy megfulladsz. A felnőtt embereknél aki ismeri a hozzád hasonló agresszorokat így megy. Az ilyen fazonok ha nyúlok a zsebemhez már 2 métert hátrálnak, aztán hírtelen szelíd hangnemre váltanak. Ha én rám támadnak nálam természetes hogy mondjuk eltöröm az illető ádámcsutkányit vagy a szemét kivályom. Szikével késsel a nyaki ütőerét megcélzom. És evvel nem csak hogy magamat védem, hanem még szívességet is teszek a társadalomnak. És én nem azért mondom mert legénykedem, hanem élettapasztalat után úgy hogy nem egy ilyen állattal találkoztam már. Mind a jámbor emberekkel, gyengébekkel keménykedik, ahol odavágnak nekik ott egyik sem mer kötekedni.

2020. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!