Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok az új Harry...

Mit gondoltok az új Harry Potter sorozatról?

Figyelt kérdés

Nekem amúgy sem nagyon tetszik az ötlet (nem igaz, annyi mást lehetne még a wizarding world-ből csinálni) de, hogy a joy lehozta, hogy Dumbledore fekete lesz az nálam kiverte a biztosítékot. Nem vagyok rasszista de ez borzasztó! J.K Rowling nem így írta meg.

Teljesen kiakadtam. Ti? Mit gondoltok erről?



2023. ápr. 14. 20:28
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

#20 Pont ez a lényege a házimanóknak a történetben: a legtöbb varázslónak teljesen normális, hogy dolgoztatják őket. Vannak persze különbségek a gazdák között. Malfoyék valószínűleg különösen embertelenül bántak Dobbyval, hisz ők nyíltak a varázslók, azon belül pedig az aranyvérűek felsőbbrendűségét hirdették.

És van Hermione, akit megbotránkoztat az egész manótartás rendszere, amikor megtudja, hogy a Roxfort konyháján is házimanók dolgoznak. Talán a mugli származása miatt, hisz ő nem ebbe a varázslóvilágba nőtt bele. A 4. kötetben létrehozza az egyszemélyes MAJOM mozgalmát, erővel próbálva felszabadítani a manókat. Amíg rá nem döbben, hogy a manók többségének nincs szabadságtudata és eszük ágában sincs felszabadulni. :D

(Ebből a szempontból kifejezetten különc Dobby.)


Pont kellően "diverz" egyébként a Harry Potter történt: Lee Jordan, Dean Thomas, Lavender Brown (?) Kingsley Shackebolt, Cho Chang, Parvati és Padma Patil csak akik név szerint vannak említve. Ráadásul az angliai varázslóiskolákon kívül vannak a világ minden táján hasonlók. Az Uagadou-ban valószínűleg más az etnikai összetétel :)

[link]

2023. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!