Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Düne könyv is olyan gyermete...

A Düne könyv is olyan gyermeteg kardozós komédia, mint a moziváltozat?

Figyelt kérdés

márc. 13. 23:51
A kérdező szavazást indított:
Ja ebben ennyi van, nem több
Nem, az sokkal jobb, mélyebb munka mint a film
14 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
nem. az egy túlragozott dögunalom.
márc. 14. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

A Dűne filmet már többen feldolgozták. Nekem ez az új nem tetszett. Nézd meg a 2000-es évek elején készített 6 részes változatot.

A könyvet nem olvastam.

márc. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Gagyi és unalmas mint a film.
márc. 14. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Először a könyvet olvastam, utána láttam a filmeket. Sokkal jobban tetszett a könyv, mint bármelyik feldolgozása. A filmben nem lehet olyan mélységben körüljárni a háttérfolyamatokat, az összefüggéseket, a gazdasági, politikai folyamatokat. A látvány, a CGI kevéssel izgat, a fejemben megelevenedik olvasáskor a történet. Szóval a könyv számomra a nyerő eddig.
márc. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Kezdjük ott, hogy a motiváltozat sem gyermeteg kardozós komédia.
márc. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

A könyvben a gondolat a fontos. Persze a történet sem rossz, de a legfontosabb részei a szereplők rövidebb-hosszabb gondolatai. Én olvastam az egész sorozatot. Az első pár rész volt a legjobb, de utána már magába szippantott ez a világ és jó volt mindig olvasni egy kicsit, akkor is, ha a későbbi részek már nem voltak olyan átütőek, mint az elején.

A film szerintem egyáltalán nem rossz. Annak lehet az, aki nem ismeri a történetet. A régebbi filmekhez képest az új változat fényévekkel jobb. A régieknek annyira gagyi volt a megvalósítása, a képi világa, hogy egyszerűen nevetséges volt.

márc. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Ahhoz képest hogy milyen pocsék irányba viszi a filmgyártást a woke, nem lett rossz a mostani film.

A könyv alapvetően jó, bár tény hogy sok benne a rágógumis dagályos rész.

márc. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
36%
Szerintem dög unalmas a könyv is. Ugyanaz a kategória mint a Gyűrűk ura, a könyv még unalmasabb mint maga a 3 film. + filmben csak végig mennek, a könyvekben is ugyanez, semmitmondó párbeszédekkel, ami nem viszi előre egyáltalán a sztorit, oldalakt simán kihgagyva is tudod követni
márc. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
én is félbehagytam a könyvet, de ettől még nem azt mondom, hogy értéktelen, hanem hogy számomra érdektelen. legalábbis a körítés, amin keresztül a gondolatokat közölni próbálja.
márc. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#6:

Mivel a későbbi könyveket már nem Frank Herbert írta, hanem a fia, aki volt olyan hülye, hogy az apja nevén még írt egy rakás hülyeséget ehhez a világhoz, hogy tovább vigye a hagyatékot. Nem kellett volna neki.


"A régieknek annyira gagyi volt a megvalósítása, a képi világa, hogy egyszerűen nevetséges volt."


A '80-as években, amikor a David Lynch-féle készült, szerinted hol volt még a CGI technológia? Ez olyan, mintha egy '30-as évekbeli veterán autót is csak azért szaroznál le, mert "régi és hülyén néz ki".

Gondolkozz már.

ápr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!