Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Felnőtt, amatőr írók online...

Felnőtt, amatőr írók online publikálás - Merengő, Wattpad, egyéb alternatíva...?

Figyelt kérdés
Fenti kérdés lényegében. Mostanában elkezdtem dolgozni egy történeten, amit szeretnék valahova online feltölteni, és olvasói visszajelzést kérni. A probléma, hogy jelenleg nem annyira ismerem a magyar írós online közösségeket. A Merengő, és Wattpad inkább a tini írók platformjának tűnnek, ami oké, csak hát félek, hogy nagyon kilógnék onnan így 30 felett. :D Van itt valaki tizenévesnél idősebb, aki online tesz közé szösszeneteket? Mi a véleményetek? :)

2023. aug. 31. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A Merengő 2007-ben volt nagyban tini, azóta felnőttek az emberek. Én 22 évesen a fiatalabbak közé tartozom az oldalon.


Egyébként az égvilágon semmi akadálya, hogy az összes ilyen oldalra feltöltsd, amit írsz, potenciálisan annyival több emberhez juthat el. Csak legyen mindenhol ugyanaz a felhasználóneved, hogy senki ne higgye, hogy saját magadtól lopsz.

2023. aug. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem lógnál ki, mindkét helyen vannak bőven 30 felettiek, és általában nagyon örülnek egymásnak.

Szeretettel várunk a csoportban is! Vannak anyukák, apukák is közöttünk, és nagyon jó a hangulat! [link]

2023. aug. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2023. aug. 31. 12:23
 4/13 anonim ***** válasza:

Én az idősebb generációhoz tartozom (viva 1960-as évek), és nekem a legjobban az AO3 (archiveofourown) jött be. Igaz, hogy főleg fanfiction oldal, de nem jelenti azt, hogy saját történetet ne lehetne közzé tenni, és magyarul. Nagyon jó a kezelő felülete, kevés angol tudással is jól kezelhető, rengeteg hasznos funkcióval, sok címkével, korhatár besorolással stb.


A felületre feltölthető kép, gif, videó. Az előbbiek megosztó oldal segítségével, ami ad egy kódot a képnek, vagy a gifnek - így megjeleníti a történetben-, a videó csak linkelhető. Nincs reklám, a fanfic írók saját közössége kezeli.


Én 2016 óta használom, és maximálisan elégedett vagyok vele!

(Megmondom őszíntén, én a wattpadot csak reklám felületnek használom.)

A lényege az egésznek úgyis az, hogy bárhova töltöd fel történeted, HIRDETNED KELL, különben nem fognak az olvasóid rád találni.


HA érdekelne, az AO3 GYIK elérhető magyarul is:

[link]

2023. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az AO3-vel az a baj, hogy original sztorit csak ímmel-ámmal fogadnak el az oldalon, és magyar ember oda nem nagyon jár olvasni, szóval töredékmennyiség, ami megnyitást összeszedsz, hát még olvasást és visszajelzést.


Én is szeretem az oldalt, csak ott olvasok, de magyar dolgokra, ami ráadásul még csak nem is fanfic, rá se keresek.

2023. aug. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5: Elfogadják, azzal nincsen gond, hiszen csak jelölni kell, mivel nem fanfiction, nem fandomot kell beírni, hanem azt, hogy original work - nincs azzal semmi baj. Picit több figyelmet kell erre fordítani, és kész.

Tehát ahol azt kéri, hogy Fandoms: oda beírod: Original Work - és ennyi az egész! A többi sávot is értelemszerűen kell kitölteni.


A megnyitás, olvasás, visszajelzés pedig azon múlik, hogy az ÍRÓ HIRDETI-E A MŰVÉT, mert ha nem, akkor lehet a legnépszerűbb oldalon is fent lenni, nem fognak maguktól rátalálni az olvasók.

2023. aug. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy van rá kategória. De az AO3 jelezte, hogy egyébként nincsenek oda érte, és ha nem muszáj, örülnének, ha nem mennének túlzásba az emberek az original sztorikkal, mert az oldal nemes egyszerűséggel nem erre lett kitalálva. Ez persze a birkacsordát nem fogja megállítani, de na.
2023. aug. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%
26 éves vagyok, és én is osztok meg történeteket Wattpadon. Rengeteg visszajelzés jön, kedvesek az emberek, és szerintem ott lehet a legnagyobb elérést produkálni (ha hirdet az ember csoportokban). A Merengővel eddig (főleg mostanában) nagyon rossz tapasztalataim voltak, én azt max HP ficiseknek ajánlanám, és azoknak, akiknek még a drótkötélnél is erősebbek az idegei, mert a mostani adminokat baromi nehéz elviselni.
2023. aug. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
A "mostani adminokat"? Alig változott a gárda az évek folyamán. Nem tudom, mit nehéz elviselni rajtuk, ha tudsz helyesen írni.
2023. szept. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%

Anyuuuuu, már megint itt vannak a Merisek okoskodniiiiiiii!!!

Drága, te is tudod, hogy most van pár új admin, aki túlságosan is komolyan veszi a dolgát. Nyilván az is igaz, hogy alig változott a gárda az évek folyamán, mert a munka oroszlánrészét ugyanaz az 1-3 ember viszi, szóval ha van új név, az új névvel találkozunk, amíg ki nem szipolyozzátok őt annyira, hogy ne akarjon egyedül dolgozni az oldalon. :)

Más a "nEm TuDsZ hElYeSeN íRnI", meg más a "belekötök a stilisztikába, amúgy a te alternatívád is megfelelt a magyar nyelvtannak, csak a fülem nem szereti, így belekötök".

2023. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!