Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Felnőtt, amatőr írók online...

Felnőtt, amatőr írók online publikálás - Merengő, Wattpad, egyéb alternatíva...?

Figyelt kérdés
Fenti kérdés lényegében. Mostanában elkezdtem dolgozni egy történeten, amit szeretnék valahova online feltölteni, és olvasói visszajelzést kérni. A probléma, hogy jelenleg nem annyira ismerem a magyar írós online közösségeket. A Merengő, és Wattpad inkább a tini írók platformjának tűnnek, ami oké, csak hát félek, hogy nagyon kilógnék onnan így 30 felett. :D Van itt valaki tizenévesnél idősebb, aki online tesz közé szösszeneteket? Mi a véleményetek? :)

2023. aug. 31. 11:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
39%

10-es vagyok, rájöttem valamire!

Nem az a leggázabb, hogy ha valaki kritizálja a Merit, hirtelen nagyon aktívan le vannak szavazva azok a válaszok, és valószínűleg ugyanazok az emberek beugranak megvédeni az oldal adminjait. Nem. Az a leggázabb, hogy roppant bután teszik.

Itt van egy ember, aki szeretné megosztani a történeteit, és gondolkozik, hova töltse fel. Eleve felhívjuk a figyelmét, hogy bárhova kirakhatja, amennyiben van hozzá türelme, kapacitása. Szóval nincs verseny. Valaki megosztja a negatív tapasztalatait. És ahelyett, hogy kihasználva a helyzetet, tolnátok egy gaslight-gatekeep-girlbosst, valahogy így, hogy:

"8-as! Valóban, az adminjaink nagyon sok munkát fektetnek az oldal színvonalának fenntartásába. Hogy megkönnyítsük a leendő tagok helyzetét, összeállítottunk egy részletes segédanyagot, amiben a helyesírási cikkeinken túl a kategóriák megfelelő beállításában is segítünk."

Most engedjük el, hogy néhány admin többet kér, mint ami a segédletben van.

De tényleg, ezzel ti is egy pozitívabb képet állítanátok be magatokról, és szegény 8-as véleményét is teljesen érvénytelenítenétek, mert hát ahogy elnézem a 9-es válaszát, ez lett volna a cél. Ami csak azért gáz, mert itt is látszik, hogy 8-as helyesírása jó.

De nem, ehelyett célzottan betámadjátok 8-at, megerősítve minden erre járkáló nézelődőt és hozzászólót abban, hogy a Merengő nem szimplán toxikus hely, de a képviselői is kőbuták mellé. :)

2023. szept. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Wattpadon is vannak felnőttek, szerintem ott is lenne közönséged. Ha esetleg feltöltöd wp-re is, megírod a felhasználóneved?
2023. szept. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 paradicsom31 ***** válasza:
74%

Én már csak azért is a Merengőt javasolnám, mert ott a moderátorok figyelik a helyesírást, ha valami nem jó, szólnak, hogy javítsd ki, mert így nem kerülhet fel. Viszont, ha tudsz írni helyesen, és apró hibáid vannak, akkor felengedik a sztorit, de javítsd ki a hibákat, amiket írtak e-mailben!

Szerintem ez egy pozitív dolog, még akkor is, ha kicsit idegesítő.


Lássuk be, ahol nincs moderálás, oda olyan szerzemények is felkerülnek, amikben eszméletlen helyesírási hibák vannak! Nem egyszer volt olyan, hogy egy történetet nem bírtam tovább olvasni, mert az írója egyszerűen képtelen volt tagolni rendesen a mondatokat, gondolatjelet nem használ, és így értelmetlenek a mondatok. Lásd Wattpad. Oda bármikor feltöltheted a történetedet, és pont ezért is van ennyi semmitmondó, katyvasz sztori.


Én 30 évesen a Merire írok, a wattpadot reklámfelületnek használom. A Merin elérhető rengeteg segítség, akár helyesírási, akár szerkezeti, de mindenképp hasznos. Még akár így helyesírásodat is javíthatod ezáltál.

2023. nov. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!