Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért tartják Wass Albertet...

Miért tartják Wass Albertet sokan középszerű írónak?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, ha nem is én vagyok a leghardcore-abb baloldali, az a fajta lány vagyok, akit Bayer Zsoltiék belpesti hipszterszemüveges idiótának bélyegeznének, akinek a Hungária körúton kívüli világ olyan idegen, mintha a Távol-Kelet egy eldugott zugában járnék. A Fideszre, Jobbikra, Mi Hazánkra sosem szavaztam, vélhetően ez nem is fog változni.


Gyakran hallom, szinte kizárólag az úgymond ideológiailag és világnézetileg hozzám hasonlóktól, hogy Wass Albert művészete egyáltalán nem meggyőző, tizenkettő egy tucat író volt.


A kritikusai mire alapozzák ezt a véleményüket? Szerintem gyönyörű történeteket írt; egy Elvásik a veres csillagnak, egy Adjátok vissza a hegyeimetnek, vagy A funtinelli boszorkánynak igenis ott a helye a magyar irodalom legnagyobbjai között, ahol ott van Az arany ember, a Sorstalanság, a Légy jó mindhalálig és társaik. Persze átlagos művei is vannak bőven, de kinek nem, ekkora életmű mellett? Mikszáth vagy Dumas műveinek egy részét is teljesen elfelejtettük mára.


Ha már mindenképp meg kellene említeni egy írót, aki körül nagyobb a hype, mint amit érdemei indokolnának, inkább Nyírő Józsefet mondanám. Őt is erősen promózza/promózta a hazai jobboldal, számomra érthető módon jóval kisebb eredménnyel, mint W.A. esetében.


jan. 7. 15:55
 1/1 Juliusz48 ***** válasza:
29%
Tetszik nekem hogy pont azt mondod Bayerra, amit Ő szokott mondani a baloldaliakra, de hát egy helyen laknak ismerhetik egymást. Az hogy később esetleg számolsz majd, hogy kitől milyen életfeltételeket várhatsz a jövőben, esetleg változtatja majd a politikai elköteleződésedet. Én addig javaslom, hogy keresd ki a minimálbér emelkedését mindkét két oldal alatt az interneten, na meg az inflációs adatokat, és gondold végig kitől mire várhatnál ezek alapján a következőkben. Ami meg Wass Albertet illeti. Akinek nem teszik, vagy nem olvasta, annak lehet akár még rosszabb is a véleménye, de azért neked sikerült mentegetni. Nem álltál be a sorba.
jan. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!