Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regény ötletek?

KönyvmolyUraság kérdése:

Regény ötletek?

Figyelt kérdés
Feketemágiás könyvet szeretnék írni és kérdezem, hogy ti mit látnátok benne szívesen? Pl: szereplők, helyszínek, stb.) Nem kell nagyon részletesen mert az alapkoncepció már megvan. Csak kíváncsi vagyok ti miről olvasnátok egy ilyen könyvben.

ápr. 13. 06:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és ifjúsági, sci-fi, krimi. Szóval a célközönség a 12-18 éves korosztály.
ápr. 13. 06:23
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Sohasem értettem az ilyen típusú kérdéseket. Egy igazi író nem azt írja le, amit mások olvasni szeretnének, hanem azt, amihez ihletet kap, ami az ő fejében megszületik, aztán majd kiderül, hogy az olvasókat érdekli-e vagy sem, sikeres lesz-e vagy sem.

Amit te akarsz csinálni az nem írás, hanem iparosmunka megrendelésre.

ápr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
csak én nem nagyon vagyok otthonos a feketemágiában és azért kérdeztem, hogy aki már olvasott ilyen könyvet mit szeretne olvasni egy ilyen könyvben.
ápr. 13. 08:29
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Akkor kísérletezz. Ha írni akarsz tedd meg, de ne tőlünk várd el hogy ihletet adjunk.
ápr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Amellett hogy egyetértek az előttem szólóval, 3 klasszikus iskola létezik.

Az első szerint a forrás számít:az emberben nincs igazi mágia, az ereje valamilyen természetfeletti entitástól jön, ami ja jóságos (jó isten, angyal, tündér, stb.) akkor az fehér mágia. Ha a forrás gonosz/romlott (démon, átok, sötét tündér, stb.) akkor az fekete mágia.

A második iskola szerint a szándék a fontos: mindegy honnan jön a mágia, ha önző vagy ártó szándékú, akkor fekete.

A harmadik iskola azt mondja, a mágia alapvetően nem fekete vagy fehér, az emberek teszik azzá. Magyarán az eredmény a fontos: ha ártasz vele vagy a saját hasznod nő, akkor végül fekete mágia lesz, mindegy, mi volt a célod.

A többit a belátásodra bízom.

ápr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Engem érdekelne a feketemágia részletesebb megtanulásának fázisai, meg példái. Pont ugyanúgy ahogy pl varázslótanoncok tanulják a Harry Potterben a magiát, és mondjuk az a feladat hogy teáskancsót ékszerteknőssé valtoztassanak át, na ugyanez csak fekete mágiában.


Ha a főszereplőd fekete mágiával foglalkozik, akkor az is érdekelne a könyvben, hogy mi legitimálja az adott fantasy világban a fekete mágiát? egy kidolgozott főszereplő nem fekete vagy fehér,.hanem ennél árnyaltabb. Miért gondolja úgy hogy feketemágiával érdemes foglalkozni, a fehérmágia helyett? Mivel indokolja, hogy bánt embereket, mi az ok emögött?

ápr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Ha már Budapest, mint ahogy egy másik kérdésedből kiderült, szerintem beletehetnél kifejezetten magyar mitikus lényeket is. Vagy legalább egypár európait.


Ez kicsit segít:

[link]

[link]


Vagy ott van a Bestiarium Hungaricum és A magyar nép hiedelemvilága könyvek. Lehet egy kis ihletet is vennél belőlük.

Például nekünk van olyan mitikus lényünk, amit hamuként bele lehet sütni az ételbe, majd a gyomorban vízzel érintkezve kvázi feltámad s kitör, mint egy Alien. A feketemágiához szerintem passzol.

ápr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Az alapkoncepció nem csak annyi, hogy "egy átlagos lány megtanulja a fekete mágiát egy táskájába rejtett könyvből".

Amiket te itt gyakorin akarsz megtudni, helyszín, ötletek, azt is neked kéne kitalálni. Egyébként engem már ott elvesztettél volna az olvasók közül, hogy átlagos lány. Ne írd le hogy átlagos, egy átlagos lányról minek írni? Írd le kerek perec, hogy mi történik vele, nyilván ne túl részletesen. Nyilván a fülszövegről/tartalomról beszélek.

Mindenesetre sok sikert! A wattpaden szükség lesz rá!

ápr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Kései Sirató ***** válasza:
59%
Lehetne az alapkoncepciód az, hogy ez a fekete mágia egy átverés. Hogyan tervezik meg az emberek becsapását, a pénzlehúzást, miket hazudoznak és ehhez képest mennyire hatástalan, dedós játék, és mennyi jóhiszemű buta ember fizet a semmiért, én valami ilyenről írnék, meg arról, hogy fel is jelentik a főszereplő csaló hölgyet, aki végig tagad mindent, a könyv végére pedig öngyilkos lesz.
ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon jó kis könyv lenne. XD
ápr. 15. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!