Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kinek tetszik könyvem első...

KönyvmolyUraság kérdése:

Kinek tetszik könyvem első fejezete?

Figyelt kérdés

2024 április harmadikán A Pesti általános iskolában órák közben ugyanolyan körülmények uralkodnak mint egy temetőben. Kihalt udvar, néma csend és nyugalom. Kábé még 5 perc volt kicsöngetésig, ám ekkor a bejárati ajtó hatalmasat csapódott és két, kábé 15 éves lány rongyolt ki rajta.

- Siess már Zsófi! Azonnal el kell tűnnünk innen!

- Mondta az egyik miközben a derekáig érő szőke haját próbálta kiszedni a szájából, mivel az a rohanástól egyfolytában belerepült.

- Nyugi van Hanna! - Mondta a másik zihálva aki alig tudta beérni barátnőjét.

- Te könnyen beszélsz! Nem te láttál a lányvécében egy férfit aki téged figyel! - Mondta Hanna, majd élesebben hozzátette - Nem tudnál egy kicsit gyorsabban rohanni?

- Ha észrevetted már 7 év alatt nem tudnék. Tudniillik ugyanis, hogy kettes vagyok tesiből.

- Attól futni még lehet, vagy nem?

- Mondta, majd szétnézés nélkül átrohant az úttesten. Egy éppen arra járó autó épphogy le tudott fékezni.

- Ne dudáljál bazdmeg! Nem lett semmi bajod!

- De ha elütött volna akkor neked viszont lett volna.

Kiáltott utána Zsófi, majd úgy döntött pihenőt tart. Lefékezett a zebra előtt, majd miután kifújta magát komótosan elindult vissza az iskola felé.

- Én nem értem, hogy mit láttál Hanna, de én most visszamegyek mert nem szeretnék öt igazolatlan órát!



ápr. 13. 18:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Huh, elég összevissza. Kapásból a forma nem túl jó, nézz utána hogy írunk párbeszédet. A csúnya beszéd sem túl nyerő, főleg a főszereplő szájából. Értem én, hogy odaillik de furcaának hat.

A fogalmazás nagyon fiatalos, nekem túlságosan is pedig még csak 20 vagyok xd Szerintem inkább ne írj azlenget egy könyvbe, főleg ne a leírásba, párbeszédben még elmehet.

Szóval összességében hosszú út áll még előtted könyvmoly ;)

ápr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Rendben. Odafigyelek majd a szlengekre.
ápr. 13. 19:32
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Kínos, rosszul éreztem magam olvasás közben.

A csúnya beszéd tényleg nem illik oda, azt felejtsd el.

ápr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A párbeszéddel én is sokat szenvedtem, de ez az oldal segít:

[link]

Arra figyelj még, hogy nem a sima kötőjel kell (-), hanem ez a hoszabb: –.


Kicsit zavaros, hogy épp ki beszél.


A random b.meg az elejére meg kicsit korai. Főleg úgy, hogy most csöppentünk bele. Az ilyen "Tudniillik" fogalmazás után meg valahogy duplán rossz.

ápr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

Tragikus. Tele van helyesírási hibával, rossz a formázás, rossz a szóhasználat, rossz a stílus.

Értékelhetetlen és nem hiszem, hogy az, aki ennyire nincs tisztában az alapvető elvárásokkal, az belátható időn belül képes összehozni egy épkézláb történetet megfelelő formában. Tedd le a tollat és mielőtt újra írásra adod a fejed, olvass el sok-sok könyvet, hogy legalább minimális fogalmad legyen arról, hogy milyen a jó irodalom.

ápr. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Sokan félreértettétek. Nem azt kérdeztem hogy formailag helyes-e hanem azt hogy milyen a történet?
ápr. 14. 11:05
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Milyen történet? Az, hogy két lány b*zmegolva kifut az iskolából? Ez nem történet!
ápr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon messze van még a konyvtől...
ápr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
#8 az hogy tetszik-e, magába foglalja a formai és a törteneti elemeket is. Viszont mivel ebben tényleg nem sok törtenet van, ezért sokan a formai dolgokra hegyezték ki a választ.
ápr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg azt akartad kérdezni mennyire figyelemfelkeltő, mennyire fog meg akkor mondjuk 10/3, amiben erősen benne van a forma, helyesírás, történet hiánya is.
ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!