Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kinek tetszik könyvem első...

KönyvmolyUraság kérdése:

Kinek tetszik könyvem első fejezete?

Figyelt kérdés

2024 április harmadikán A Pesti általános iskolában órák közben ugyanolyan körülmények uralkodnak mint egy temetőben. Kihalt udvar, néma csend és nyugalom. Kábé még 5 perc volt kicsöngetésig, ám ekkor a bejárati ajtó hatalmasat csapódott és két, kábé 15 éves lány rongyolt ki rajta.

- Siess már Zsófi! Azonnal el kell tűnnünk innen!

- Mondta az egyik miközben a derekáig érő szőke haját próbálta kiszedni a szájából, mivel az a rohanástól egyfolytában belerepült.

- Nyugi van Hanna! - Mondta a másik zihálva aki alig tudta beérni barátnőjét.

- Te könnyen beszélsz! Nem te láttál a lányvécében egy férfit aki téged figyel! - Mondta Hanna, majd élesebben hozzátette - Nem tudnál egy kicsit gyorsabban rohanni?

- Ha észrevetted már 7 év alatt nem tudnék. Tudniillik ugyanis, hogy kettes vagyok tesiből.

- Attól futni még lehet, vagy nem?

- Mondta, majd szétnézés nélkül átrohant az úttesten. Egy éppen arra járó autó épphogy le tudott fékezni.

- Ne dudáljál bazdmeg! Nem lett semmi bajod!

- De ha elütött volna akkor neked viszont lett volna.

Kiáltott utána Zsófi, majd úgy döntött pihenőt tart. Lefékezett a zebra előtt, majd miután kifújta magát komótosan elindult vissza az iskola felé.

- Én nem értem, hogy mit láttál Hanna, de én most visszamegyek mert nem szeretnék öt igazolatlan órát!



ápr. 13. 18:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

Fut két lány a suliból...

Ha öt perc volt kicsengetesig, akkor a lányok miért voltak a lány mosdóban, hogy gyorsan el kellett sietni onnan, mert nézte a Hanna nevezetűt egy pasi?

Nem órán kellett volna lenniük?

Vagy a tanár kiengedte mindkét lányt az óráról mosdóba?

Vagy az óra közepén gondoltak egyet, felálltak és elkezdték kirohanni az iskolából?

A Zsófi nevezetű elkezdett rohanni mint a bolond, aztán útközben meggondolta magát, hogy jaj mégsem megyek?


Katyvasz.

ápr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Ennek irtam, hogy a felhasznaloi nevebol kifolyolag olyan konyvet irhat, mint ahogy a ripacs szineszek szerepelnek... igazam lett.:))
ápr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval.

Szinte már komikusan rossz, egy katyvaszos összevisszaság.

Először képzeld el a helyzetet. Például azt, amiről #11 írt: mi történik éppen? Mert nem tiszta.

A párbeszédek és a leírások egyaránt legyenek tartalmasabbak, ugyanis látható, hogy párbeszédek segítségével próbálsz információt adagolni, viszont ez nem adagolás, ez siralmas. Semmit nem közöl, érthetetlen, nincsen se kiindulópontja, se pedig befejezése (és ez túl csekély kis szösszenet ahhoz, hogy fejezetnek legyen nevezhető).

Igyekezz minél több dolgot leírni egy-egy jelenethez, és legyen koherens, visszavezethető. Gyakorolj sokat, és össze fog jönni. Láttam a másik kérdesedet, a nagyvonalakban összefoglalt cselekmény megfogó lehet, viszont nem így kell csinálni.

ápr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
79%
Előttem szólókkal*, bocsánat.
ápr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Ez nem fejezet. Túl rövid.


2. Kezdésképp szerintem csinálj valami ilyet, csak hogy tisztázd le magadban, hogy mikor mi történik, s melyik fejezetben van róla szó.

[link]

Főleg, ha nagyobb időintevallumot is felölel az egész, vagy fontos, hogy épp melyik évszak van, vagy a tanév melyik felében járunk. Nem kell más értse, elég, ha te érted.


3. A párbeszédek írására vonatkozó helyesírási szabályokat tartsd be.


4. Kicsit legyél bőbeszédűbb, főleg ha ilyen in medias res kezdésed van.

ápr. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem ez az egész fejezet. Ez csak egy része. Azért írtam ennyit mert ez alapján ki olvasná tovább. Elég izgalmas?
ápr. 14. 20:18
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nem izgalmas.
ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
51%
Milyen hosszú eddig amúgy? Hány szó?
ápr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Mittudomén, hogy hány szó.
ápr. 15. 18:04
 20/22 A kérdező kommentje:

11-es nem katyvasz.


Hanna kikéredzkedetz mosdóba majd ott meglátott egy férfit. Ennek hatására persze elvesztette az eszét és futott le a harmadik emeletről. Amikor pedig Zsófi meglátta az ablakból fogta magát és arra hagyatkozva hogy hányingere van Hanna után rohant. Itt kezdődik a fejezet.

ápr. 15. 18:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!