Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kinek tetszik könyvem első...

KönyvmolyUraság kérdése:

Kinek tetszik könyvem első fejezete?

Figyelt kérdés

2024 április harmadikán A Pesti általános iskolában órák közben ugyanolyan körülmények uralkodnak mint egy temetőben. Kihalt udvar, néma csend és nyugalom. Kábé még 5 perc volt kicsöngetésig, ám ekkor a bejárati ajtó hatalmasat csapódott és két, kábé 15 éves lány rongyolt ki rajta.

- Siess már Zsófi! Azonnal el kell tűnnünk innen!

- Mondta az egyik miközben a derekáig érő szőke haját próbálta kiszedni a szájából, mivel az a rohanástól egyfolytában belerepült.

- Nyugi van Hanna! - Mondta a másik zihálva aki alig tudta beérni barátnőjét.

- Te könnyen beszélsz! Nem te láttál a lányvécében egy férfit aki téged figyel! - Mondta Hanna, majd élesebben hozzátette - Nem tudnál egy kicsit gyorsabban rohanni?

- Ha észrevetted már 7 év alatt nem tudnék. Tudniillik ugyanis, hogy kettes vagyok tesiből.

- Attól futni még lehet, vagy nem?

- Mondta, majd szétnézés nélkül átrohant az úttesten. Egy éppen arra járó autó épphogy le tudott fékezni.

- Ne dudáljál bazdmeg! Nem lett semmi bajod!

- De ha elütött volna akkor neked viszont lett volna.

Kiáltott utána Zsófi, majd úgy döntött pihenőt tart. Lefékezett a zebra előtt, majd miután kifújta magát komótosan elindult vissza az iskola felé.

- Én nem értem, hogy mit láttál Hanna, de én most visszamegyek mert nem szeretnék öt igazolatlan órát!



ápr. 13. 18:54
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
81%
gagyi
ápr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
80%

20


A Microsoft Word Kiírja. Alul a nagyítás-kicsinyítés sávjában bal oldalt.


Nekem pl 3 hét alatt lett 34000 szó, miközben rajzolgattam is hozzá elég sokat. Egyetemen lyukas órákon írtam...

Átlagos könyvméretekkel kb 200 oldal lenne.

S valahol a közepén voltam úgy, hogy az elejét kicsit át kellett írjam, mert eszembe jutott egy jó kis csavar, amit be tudnék építeni, és egyben meg is magyarázná azt, hogy a főszereplő miért ilyen "overpowered" egy kicsit.


Ez a 210 szó édeskevés ahhoz, hogy érdemben mondani lehessen valamit a történetről.

Akkor inkább írj egy összefoglalót.

Ez kb annyit ér, mint én bemásolnám ezt és ámen. Találd ki, hogy most miről szól, azon kívül, hogy vámpíros. (Mondjuk a tiédnél ennyiből még az sem derül ki, hogy fekete mágiás...)


𝘍𝘦́𝘯𝘺.

𝘔𝘦𝘨 𝘴𝘰̈𝘵𝘦́𝘵𝘴𝘦́𝘨

Vagy fény a sötétségben.

Nem, határozottan sötétség. De akkor miért látok? S mit keresek itt? S 𝘰̋𝘬 mit keresnek itt? Próbálok azon gondolkodni, hogy mi történhetett, de nagyon tompa a fejem. Valami sötét teremben lógok a karjaimnál felláncolva a plafonra. Körülöttem mások is hasonlóan lógnak, mint valami középkori kínzóteremben. Éhes vagyok, vagy szomjas. Nem is tudom. S fáj a szám. Valami lett a fogaimmal, mert érzem, hogy nem jól állnak. Mintha nem férnének a számban.

Ajtónyílást hallok valahonnan fentről. A távolságát nem tudom: mintha nagyon messze lenne, de mégis elég közel, ahhoz hogy tisztán halljam. Két ember lépteim hallom. Elindultak lefelé.

𝘍𝘦́𝘯𝘺.

Most már tényleg fény, egész pontosan fáklya fény. Így most valahogy úgy érzem, mintha eddig a vaksötétben lettem volna.

Ahogy leértek a lépcsőn, hallottam, hogy felém indultak. Szeretném megnézni, hogy kik azok, de bárkik is, jobban járok, ha nem tudják, hogy felébredtem.

Megálltak előttem.

– Ez miért néz ki szinte úgy mint én? Valami rossz tréfának szántad? – szólalt meg egy női hang.

– Fogalmam sincs. Én nem nyúltam itt semmihez. Minden úgy van, ahogy az úrnő hagyta – válaszolta egy másik.

– Felettébb érdekes – megfogta az államat, s felemelte a fejemet –, általában csak a szemszínük vagy a hajszínük szokott megváltozni a friss vámpíroknak, de még az sem mindig. Ráadásul lenyűgöző idő alatt változott át. Tegnap, mikor itt voltam, még biztos nem így nézett ki. Másnak ennyi idő alatt az agyarai sem nőnek ki rendesen.

𝘝𝘢́𝘮𝘱𝘪́𝘳𝘰𝘬. 𝘈́𝘵𝘷𝘢́𝘭𝘵𝘰𝘻𝘯𝘪. 𝘔𝘪 𝘦𝘻? 𝘝𝘢𝘭𝘢𝘮𝘪 𝘦𝘭𝘣𝘢𝘴𝘻𝘰𝘵𝘵 𝘧𝘢𝘯𝘵𝘢𝘴𝘺 𝘪𝘴𝘦𝘬𝘢𝘪?



Ráadásul van még egy fontos dolog: a formázás. Nálam például dőlt betűkkel vannak a hangsúlyos szavak, meg a nagyon belső gondolatok és reakciók. (Amit remélem ez az oldal jól jelenít meg)



De ha nagyon akarod, reagálhatok csak erre is:


- Az szép és jó, amiket a 20-as hozzászólásodban leírtál, de az a szövegből nem derül ki, vagy ha igen, nagyon zavaros.

- Egy 15 éves miért kérezik ki a mosdóba 5-10 percel kicsengetés előtt? S a tanár hogy engedte ki? Mondjuk ez lehet csak nekem fura.

- Ha látott a lányvécében egy férfit, aki figyeli, miért szalad el az iskolából? Te ha találkoznál ott egy kukkolóval, ez lenne az első reakciód? Vagy szerinted a lányoknak ez? (Rákerestem a régebbi kérdéseidre, és tudom, hogy tizenéves fiú vagy) Még véletlenül sem az, hogy tökön vágja; megpróbál lőni róla egy képet bizonyítéknak, amin látszik az arca; visszafut ijedtében a terembe a tanárhoz, s neki mondja el a történteket, stb?

- Valami külső lépcsője van ennek az iskolának, hogy az ablakból lehet látni, ahogy valaki a harmadikról szalad le? Vagy ha már az udvaron volt a csaj, mikor meglátta az ablakból, a másik hogy érte ilyen hamar utol, hogy már az útnál ott volt mellette?

- Ha valakinek hányingere van, a WC felé szalad.

- Meg a teremből sem futhat ki valaki csak úgy az osztálytársa után, na. Főleg nem, mikor láthatóan elhagyják az iskola területét. Nincs bezárva a kapu? Vagy legalább a tanár nem próbálta megállítani a másodikat? Az ő felelőssége, ha elcsapja őket egy autó.

- Miért lesz hirtelen fontos az igazolatlan óraszám, ha már így elindult utána?



Nem azt mondom, hogy komplett rossz. Simán meg lehetne írni úgy, hogy a tinikorosztály két Shawn Mendes fanfic között elszórakozzon rajta, de ahhoz jobban át kell gondolni.


Képzeld el, amit írsz, mintha egy film lenne, s írd le jó részletesen.


S lehet jobb lenne, ha csak olyan dolgokat tennél bele, amiket már megtapasztaltál, vagy legalább már olvastál róla egy könyvben, vagy láttad egy filmben, mert ez így nem reális.

WC-s kukkolóval nem találkoztam, de buszmegállóban szatírral igen. A kilencedikesek kikerekedett szemekkel, lefagyva nézték. Én tizedikesként, mint akinél megállt a Windows, gondolkodtam, hogy most tényleg a farkát láttam-e a sliccén átdugva vagy nem. Az egyik osztálytársam meg egy tizenegyedikessel selfizésnek álcázva próbálták lefényképezni, hogy beazonosítható legyen, de végül elment. Egyikünk sem kezdett el futkorászni, s főleg nem át az úton a semmibe.

A WC-ben amúgy hogy lehet kukkolni? Nyitogatta az ajtót? (Nincs rajta zár?) A kulcslyukon? (De akkor honnan tudta, hogy férfi, s nem valami idióta alsós, aki nézi, hogy foglalt-e a fülke?)



Szerintem inkább kezd magával a WC-vel. Miért van ott a csaj, hogy vette észre a pasit, stb. Majd ez után indulj el valamerre, attól függően, hogy mit akarsz kihozni belőle. Fontos, hogy elfutott? Mert ha nem, akkor simán csak mesélhetné is a másiknak szünetben, hogy mintha valaki kukkolta, de nem biztos.

ápr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!