Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért költenek az emberek...

Miért költenek az emberek könyvekre, amikor ugyanazt online, vagy telóra ingyen letöltve is tudják olvasni?

Figyelt kérdés

Szerintem a nyomtatott könyvek az utolsó korszakukat élik, és pár év múlva nem lesz nyomtatott könyv, sem újság, mert a net kiszorítja.

Szerintetek?



#sajtó #nyomtatott #leáldozása
ápr. 28. 11:46
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
59%

#18

Legalább ne hazudj:


[link]

[link]


NEM ingyenes egy felnőttnek, aki nem 70 év feletti!

ápr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
80%

#21: Kb. kéthetente járok oda, már 3 éve is ingyenes volt MINDENKINEK, aki kitöltött egy űrlapot, az elmúlt két évben ingyen hosszabbították, pedig a 70 évnek a fele sem vagyok. :) Gondolhatod, hogy milyen gyakran frissítik az oldalt.


Amúgy mekkora IQ bajnoknak kell lenni, hogy azt gondolja valaki, hogy egy anonim oldalon valaki hazudik a könyvtári tagság díjáról? :D Mi értelme lenne? Paranoia lvl 1000.

ápr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
85%
Plusz hozzátenném, hogy az első kommentemben is azt írtam, h "kb. ingyen van", tudod, a kb. az közelítő értéket jelent. Még ha nem lenne ténylegesen ingyenes (az), akkor is kb. ingyenes lenne, mivel egy könyv kb. egyötödéért kapnál éves tagságot (ha fizetős lenne, de nem az).
ápr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen logikus, elvégre a torrent oldalak és egyéb kalózoldalak megjelenésekor is csődbe ment az egész filmipar... Ja, nem.

Egyébként nem "kell" könyvekre költeni, egy egyéves könyvtári tagság max. egy átlag könyv ára.

ápr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
89%
Sokkal jobban szeretek könyvet olvasni, mint telón vagy bármi máson. Van egy hangulata, a könyv illatát is szeretem, ráadásul szerintem a szemem is kevésbé fárad el. Amúgy az elmúlt években is azzal jöttek, hogy már nem kellenek majd nyomtatott könyvek, ennek ellenére azóta is veszik az emberek
ápr. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudnám megmondani miért, de en ragaszkodom a papír alapú könyvekhez.

Könyvtárba pedig azért nem járok sűrűn, mert “gyűjtöm” a könyveimet. Minden, amit elolvastam és tetszett felkerül a polcomra.

ápr. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
52%

Én is inkább ilyen spórolós, kényelmes fajta vagyok, érdekelt pl. Andy Weir-től A marsi és a Hail Mary küldetés, beírtam a gugliba és letöltöttem ingyen, aztán elolvastam a monitoron.

De van, amit nem találok meg, azt kénytelen vagyok megvenni...

ápr. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
45%

Én ebook olvasóval kezdtem el olvasni, mivel kiskoromban egyáltalán nem érdekeltek a könyvek, de manapság nagyon sokat olvasok, még mikor magyar nyelvű könyveket kezdtem el olvasni, akkor egyetlen egyszer volt, hogy kénytelen voltam fizikailag megvenni a könyvet, mivel a könyv akkor jelent meg és még nem volt elektronikus formátumban sehol sem.


És így ebook olvasó után először olvasni rendes könyvet rém kényelmetlen volt, mivel a könyv nagyon vastag volt, hiába helyezkedtem el ülve, fekve, idő után elfáradt a karom, sokkal nehezebb mint egy kindle, főleg hogy kénytelen vagy úgy tartani a kezeddel a könyvet hogy ne csukódjon össze, mivel új könyv ezért folyton össze akar csukódni.


Másik idegesítő probléma olvasáskor hogy az előbb említett új könyveknél volt a probléma, mivel nem volt használva a könyv, és mivel vastag volt, az oldal jobb oldala alig látszott, úgy kellett lenyomnom azt a végét, és ha a könyv jobb oldalát olvastad akkor meg fordítva, a bal oldalánál kellett lenyomni...


Ekkoriban váltottam át angol nyelvezetű könyvekre, angolul egyből kijönnek elektronikus formátumban mikor a könyv megjelenik.


Szóval nekem nem jöttek be a rendes könyvek, bár tény, hogy polcon ha gyűjtöd őket baromi jól néznek ki.


Egyébként nincs problémám könyvet vásárolni elektronikusan, általában az első részeket nem szoktam megvenni, mert nem tudom hogy mennyire jók-e, de ha nagyon bejött akkor általában a többi részét megszoktam venni, ezzel is támogassam az író munkáját.

ápr. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
82%

Napi 10-12 órát töltök a számítógép előtt.


Szabadidőm kevesebb van, mint elkölthető bevételem.


Arra a heti 4-5 órára, amit olvasásra tudok szánni, nem fog tétel jelenteni egy 4-10,000 ft-os könyv, amit hetekig olvasok. Más hobbira a sporton kívül nincs időm, az az 1000-3000 ft pedig nem pénz manapság.

máj. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

Én a 28-assal értek egyet, hiába lepontoztátok.

Nagyon kényelmetlen nyomtatott könyvet olvasni, vagy nyomdai hiba, vagy passz, de telón sokkal kényelmesebb.

Fárasztja a szemet?

Egyáltalán nem, mert amikor olvasok telón bekapcsolom az éjszaki üzemmódot. :)

máj. 1. 12:00
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!