Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Sokban különbözik a Gyűrűk...

Sokban különbözik a Gyűrűk ura könyv a filmtől? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 16:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A könyv.jobban.tetszik.Olyan szép.A filmben nem jön át a mögöttes tartalma,és szinte csak a mészárlásról szól.Tény,hogy nem valami vidám,sőt,néhány helyen tök szomorú,de imádom.
2013. máj. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mindkettő nagyon jó! A gyűrűk ura tündérmese és így is kell értelmezni. Lehet, hogy álmodozós, érzelmes, drámai a történet, de szerintem ettől olyan jó. Amikor Faramir meséli Frodónak, hogy miként tudta meg Boromír halálát, idézem valahogy így volt: "Az Anduin partján ültem és figyeltem az ellenség útvonalát, de aznap este csend volt és csak egy csónak jött le a folyón, mely a bátyámat hozta, de már halott volt. Rajta feküdt a kürtje kettétörve és tudtam ,hogy nemes halált halt, mert álmában talán szebb volt az arca, mint mikor élt" Na ezt a film nem tudta átadni, bár régen láttam a 3. részt majd újra megnézem. Az ilyen leírásokért érdemes elolvasni, én ezért élveztem egyrészt. A másik pedig, hogy a filmnek is van egy sötét hangulata. Gyerekkoromban mikor néztem kicsit féltem :D de miután elolvasod a könyvet rádöbbensz, hogy a történet mélyebb értelmezése teljesen felülírja azt az aggodalmat amit éreztem a film nézése közben. Én valahogy vidámabban láttam a filmet, miután a könyvet végig izgultam.
2017. jan. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem megvan a könyv es a film is. A könyv sokkal részletesebb természetesen. Es igenis gyakorlott olvasónak kell lenni, nem gyereknek, mert nem könnyű olvasmány a több kitalált nyelvvel, a több száz' pontosítok több ezer! tulajdonevvel (amit szinte képtelenség megjegyezni) ..

A film is nagyon jó lett! Látványos mese.

2017. febr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!