Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a könyvkiadás menete?...

Mi a könyvkiadás menete? Valaki letudná írni pontosan?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy könyvet kiadni. Ez hogy mükődik ? Kell hozzá önerő vagy ha megtetszik a kiadónak akkor ingyen is meg lehet oldani? Lenne egy érdekes témám, bár még fiatal vagyok de szerintem pont ezért lenne érdekes. Van értelme nekifutni ? Kinek kellene írni vagy hova ezzel kapcsolatban ?

2013. máj. 14. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Én magam is foglalkozom írással, bár még nincs kész az első könyvem. Viszont alapítottam régebben egy írói klubot, és onnan van ismerősöm, aki már nem egy könyvet kiadott. Könyvkiadóknál próbálkozz, neten kutasd fel az ajánlataikat. Zugkiadókkal ne foglalkozz. Az olyan kiadók, akik pénzt kérnek tőled azért, hogy kiadják a könyved, csalók. Pénzért te is ki tudod nyomtatni a könyved kiadó nélkül is.


30F

2013. máj. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmiképp se próbálkozz olyan kiadókkal, akik pénzt kérnek. Küldd el néhány kiadónak, amelyek fogadnak kéziratot (pl. Könyvmolyképző és Ad Astra MOST ÉPPEN NEM), de arra nagyon figyelj, hogy passzoljon a kiadó profiljába, erről a hivatalos oldalukon tájékozódhatsz. Próbáld jól megfogalmazni a levelet/e-mailt, ha lehet, már ott keltsd fel az érdeklődésüket, kicsit olyan ez, mint az állásinterjú. Érdemes annak is utánanézni, hogy először csak szinopszist (fülszöveg-félét, tehát a történet nagyvonalakban) kérnek, vagy egyből az egész kéziratot lehet nekik küldeni. Ha úgy döntenek, hogy kiadják, akkor onnantól már válaszolnak minden kérdésedre, ha meg nem, meg kell próbálni a következőt.


Elég hosszú a folyamat, egy ismerősöm most 7 év után talált kiadót, szóval baromi sok kitartás kell hozzá. Sok sikert!

2013. máj. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!