Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vélemények sirius blackről?...

Vélemények sirius blackről? (Ha lehet hosszút )

Figyelt kérdés

2016. ápr. 2. 22:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ő a kedvenc szereplőm. Felnőttként és gyerekként is. Imádtam, hogy olyan laza, hogy 12 év bebörtönzés után sem lett belőle egy utálatos, megkeseredett ember, és szerintem az is bámulatra méltó, hogy nagyrészt Harry miatt szökött meg Azkaban-ból, csak azért, hogy megvédhesse Pettigrew-tól. Kockára tette az életét, a lelkét, hisz ha elkapják, rögtön dementorcsókot kap. Nagyon jó keresztapja volt Harry-nek, tényleg nem féltette túl, mégis vigyázott rá, mindenben támogatta, mindig ott volt mellette, átérezte a problémáit. Nem próbált meg Harry-ből egy miniatűr James-t nevelni, csak azért, hogy újra maga mellett érezze legjobb barátját, és bár sokszor hasonlítja James-hez, azt is inkább dicsérés képpen mondja, mert látja, hogy Harry-ből is egy jó ember lett.

Önzetlen, bátor, humoros...imádom :)

2021. márc. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ő az abszolút kedvenc. A filmben sem egy elcsépelt karakter, de a könyvbeli Sirius-t mégis jobban kedvelem.

Bátor, önzetlen, jólelkű, segítőkész. A szülei utálták, a gyerekkora nem volt felhőtlen, ő azonban mégis kitartott, és a helyes utat követte. Megtehette volna, hogy inkább ő is követi a családi hagyományt, és beáll Voldemort csatlósai közé, de nem tette, vállalta a döntésével járó kockázatokat (pl hogy kiutálták a családból). Ha úgy akarja, simán lehetett volna belőle egy ugyanolyan fennkölt, önző, kegyetlen ember, mint családja többi tagjából. Nagyon szerettem benne, hogy mégsem ilyen lett. Olvastam egy választ ezzel kapcsolatban, hogy az írónő valószínűleg így akarta érzékeltetni, hogy mindegy honnan jössz, te döntöd el, ki lesz belőled.

Felnőttként is imádtam. Hűséges, bátor, mindent megtesz azért, hogy megvédje a számára fontos embereket. James és Remus nem is kívánhatott volna nála jobb barátot :D

Hatalmas lelkiereje van, hisz Azkaban után is ugyanaz az ember marad, nem fordul magába, nem lesz belőle egy őrült, utálatos alak.

Tökéletes keresztapja Harry-nek, nem félti túl, mégis kellőképpen vigyáz rá. Bármire képes érte, bujkál, éhezik miatta, az életét adja csak azért, hogy megvédhesse. Nagyon megértő vele, mindenben támogatja, mindig ott van Harry számára, ha keresztfiának szüksége van rá.

Mint mindenkinek, így neki is vannak negatív tulajdonságai. Lobbanékony, szókimondó, de mindezeket a tulajdonságokat elfeledteti a hatalmas szíve, és önzetlensége.

Ő a kedvenc szereplőm, és engem is nagyon letört a halála. Kellett egy kis idő, mire sikerült megbarátkoznom a gondolattal, és el tudtam fogadni a tényt, hogy Tappmancs nincs többé.

Zseniális karakter volt, nagyon szerettem :)

2021. márc. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!