Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter. Válaszolnátok...

Harry Potter. Válaszolnátok néhány kérdésemre a Roxforttal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Van néhány dolog, ami nem tiszta, ezekben szeretném a segítségeteket kérni.

1. Hányan járnak egy évfolyamra (kb.)? Gondolom Harryék évfolyamára sem csak az a nyolc ember jár a Griffendelbe, akiket név szerint ismerünk. Vagy de? Mert úgy akkor nem lenne túl nagy a roxforti diákok létszáma.

2. Hogy működik a prefektus/iskolaelső rendszer? Csak prefektusból lehet iskolaelső? Ha igen, akkor James hogy lehet mégis az? Hány iskolaelső van? Nekik mi a feladatuk?

3. Hogy lehet, hogy ilyen kevés tanár van? Ha megnézzük, egy időben egyszerre kb. 14 vagy még több órának kéne lennie, de ennyi tanár nincs az iskolában. Talán időnyerővel dolgoznak?

Tudom, hogy nem mindenhol van canon válasz, de ahol nincs, ott leírnátok, ti hogy képzelitek? Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 15. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Evfolyamonkent szerintem ugy 80+100 diak lehet kb, bar lehet, hogy RBF utan sokan kihullanak. Valahol olvastam, hogy a Roxfort teljes letszama kb.600 fo. Akkor ha ugy vesszuk, hogy a hazletszamok egyenloek (bar szerintem ez nem stimmel, a Mardekarba tuti kevesebb embert oszt a suveg, mint pl.a Hugrabugba), akkor 150 forol beszelunk hazankent. Ha ezt lebontjuk evfolyamokra, egy osztalyra 21 diak jut. Osszesen ez akkor a tobbi hazzal egyutt egy teljes evfolyamon 84 ember. De szerintem picit tobb, mert nem hinnem, hogy a hazakba beosztasok aranya pontosan egyenlo lenne, meg biztosan van, aki megbukik, elmegy, akar magantanulo stb. Szoval ez egy sarkitott szamolas.

2. Prefektus szerintem az alapvetoen megbizhato, jo tanulokbol lesz, akikre lehet szamitani. Iskolaelso en is azt hittem, hogy csak prefektusbol lehet, de ezek szerint nem. Bar vegul is logikus, mert prefivalasztasnal pl.lehet, hogy a kviddics is pluszpont, ezert inkabb X-et valasztjak Y helyett, viszont Y attol meg lehet iskolaelso, mert kviddicsezni nem tud, de mindenbol kituno. Az otodik konyv alapjan szerintem csak ket iskolaelso van a vegzos evfolyambol (Hermione a Fonix Rendjeben azt mondja, hogy az iskolaelso fiutol es lanytol kapjak majd meg a prefektusi feladataikat), egy fiu es egy lany. A feladataik szerintem nagyreszt egyeznek a prefikevel, ejszakai orszolgalat, golyak kisergetese stb., illetve a harmadik konyvben Dumbledore Sirius beszokese idejen a nagyterembe evakualt diakok felugyeletevel Percyt es a tobbi iskolaelsot bizza meg.

3. Szerintem ez egy baki. De lehetseges, hogy nehanyan idonyerot is hasznalnak, de nem hiszem, mert Hermione peldajan okulva a hosszutavu hasznalata nagyon-nagyon faraszto.

2016. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. :)
2016. aug. 16. 09:53
 3/10 anonim válasza:
62%
Az iskolaelső a köznyelvben az iskola legjobb tanulóját jelenti, nem így van a HP-ben is?
2016. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Jegyzetek alapján házanként 10fő van évfolyamonként, viszont ezren voltak egy kviddics meccsen. Bár Rowling bevallottan rossz matekból.
2016. aug. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. aug. 16. 14:48
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan elmélet is, miszerint Harry-ék évfolyama azért ilyen pici, mert ők ugye pont a Voldemort-tal vívott első háború kellős közepén születtek, amikor nyilván sokkal kevesebben vállaltak gyereket, mint máskor. Ez szerintem elég logikus magyarázat.

Ettől függetlenül a többi évfolyam lehet sokkal nagyobb létszámú, így simán járhatnak több százan a Roxfortba.

2016. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ú, ez az utolsó elmélet nagyon tetszik! :) Köszönöm szépen!
2016. aug. 17. 11:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszok nekem elég jónak tűnnek, én csak egy kis plusz infót adni jöttem:

Az iskolaelsőt ne szó szerint értelmezd. Eredetiben Head Boy és Head Girl van, akik az angol iskolarendszerben kb nálunk a DÖKös elnök(ök)nek felelnek meg. A Head Boyt ill. Girlt többnyire megbízhatóság alapján választják ki, bár mondjuk a legmegbízhatóbb diákok általában jól is tanulnak, úgyhogy a magyar fordítás-beli kifejezés sem rugaszkodik el túlzottan.

2016. aug. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2016. aug. 19. 11:43
 10/10 Lily Aldrin 22 ***** válasza:
100%
szerintem több tanár van csak nem mindegyik tanítja harryt . hiszen harry nem jár az összes órára nem ismerheti a összes tanárt, meg lehet h ott is úgy van mint nálunk h egy tanár több tantárgyat is tanít
2016. nov. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!