Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ehezok viadala, Percy Jackson,...

Beakb kérdése:

Ehezok viadala, Percy Jackson, Harry Potter vagy Bexi?

Figyelt kérdés
En nem tudok valasztani, ti melyiket valasztanatok???

2017. jan. 14. 22:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
96%
Percy Jackson és Harry Potter. :)
2017. jan. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%

A Bexi-sorozat és a HP.

Mindkettőt nagyon szeretem. Olvastam mindegyik részét, és nekem tetszett/tetszik mind.

A Bexi inkább a tini lányoknak jön be, mivel Beki is tini. A téma a szerelem, jövő, álmok, sztárság, tehát amik a tiniket érdeklik, humorral ötvözve. Legalábbis én nagyon szeretem Leiner Laura humorát. Nagyon sokszor hangosan felröhögtem :D

A HP meg a jó és rossz közötti ellentétet, a varázslatosságot mutatja be. Itt is van szerelem, és izgalom. Nem alszik el mellette az ember :D

Az Éhezők viadala nekem sem jött be. A Percy Jackson sorozatba nemrég kezdtem bele, viszont eddig nem nagyon jön be :(

2017. jan. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
45%
Percy Jackson. A kedvenc könyvem, szeintem nagyon jó. Utána Harry Potter.
2017. febr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
49%

Percy Jackson. Vicces, izgalmas, igazából már nem pont az én korosztályomnak szól, de még mindig nagyon élvezem. Mondjuk én az átlagnál jobban szeretem ezeket a gyerek-ifjúsági regényeket... Ja, és az alapötlete is zseniális, miatta kedveltem meg a görög mitológiát.

Az Éhezők Viadala nekem tetszett, főleg az első rész. Nem tudom megmondani, miért, egyszerűen beszippantott a történet. Sajna a befejezés szerintem borzasztó lett...

Harry Potter miatt sokan nagyon utálni fognak, de szerintem eléggé túl van hype-olva. Oké, korrekt kis mese, de ezt a nagy rajongást nem annyira értem. Persze biztos van, akinek tetszik, de nekem egyáltalán nem jött be. A szereplőket pár kivétellel utáltam (azok is az első adandó alkalommal meghaltak), és nem nagyon tudtam izgulni értük. Ez van...

A Bexi pedig szerintem nem egy kategória ezekkel. Nem olvastam minden megjelent kötetét, de már za első ki tudott borítani a végével. Leiner Laurának a humora megvan az íráshoz (bár nekem jópár poén kicsit már erőltetett, főleg azok a bizonyos "vicces nevek"), sőt, a stílusa is megy az ilyen könnyed kis limonádékhoz, de a történeteivel akadnak problémák. A Szent Johanna Gimi volt az, ahol konkrétan elolvastad a fülszövegeket, és tudtad, mi fog történni. A Bexi amúgy szerintem az eddigi legjobb műve, de nem közelíti meg a HP szintjét. Egyszerűen totál más műfaj.

2017. febr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
65%

Potterheadként egyértelműen a Harry Potter az első, ezen nincs mit megindokolni, de ezeket a könyvsorozatokat nem igazán lehet összehasonlítani.

A Percy Jacksont szintén imádom, izgalmas, szórakoztató, de néha én is éreztem azt a fanfiction feelinget az olvasása közben.Egy-két helyen kicsit hirtelen, vagy logikátlan, zavaros.Ettől függetlenül tényleg szerethető.

Az Éhezők viadala...Hát, nyilván azt is szeretem, de megint csak teljesen más.Annak a hangulatát nem szeretem annyira, általában rossz kedvem lesz tőle, ami nem véletlen, hiszen gyakran fordul elő benne az éhezés, halál, a főszereplő Katniss is elég negatív gondolkodású.

Nem igazán értem, hogy a Bexi hogy kerül a listára.:D Magyar írója van, nem fantasy, még csak nem is sci-fi, hanem egy...Hát, ha úgy vesszük, ponyvaregény.Ne értsd félre, elolvastam, és szeretem, de nem lehet egy napon említeni a többi felsorolt könyvvel.

Egyébként miért kellene választanod közülük?Szeretheted egyformán mindegyiket.:)

2017. máj. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

1. Percy Jackson

2. Harry Potter

3. Éhezők viadala

4. Bexi

2017. jún. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

15- ös, abszolút igazad van. A Bexi valóban jó egyszeri elolvasásra, de sosem tudnék rajongó lenni. A Harry Potter és az Éhezők Viadala (lehet, hogy valakinek a Percy Jackson is, de nekem az nem jött be annyira) viszont olyan remekmű, ami képes kihatni egy egész életre. Két óriás fandom, saját világgal, nem kispályás mondanivalóval, szerethető, kidolgozott karakterekkel, halállal, szerelemmel, érzelmekkel, fantáziával beszőve.

A Harry Pottert 4, az Éhezők Viadalát 1 éve fanolom. A HP mind a 7 kötetét legalább 3-4- szer olvastam, a filmeket meg sem tudom számolni. Az Éhezők Viadalát úgyszintén, bár abból nyilván kevesebb könyv van.

Ha egyformán szereted mind a négyet, valóban nincs értelme választani. Bár én a helyedben a Bexit fel sem venném a listára :)

2017. jún. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Harry Potter
2017. aug. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
69%
14 legszívesebben perbe fognálak és kivégeznélek a HP mese? akkor én vagyok Hófehérke írd ki a pottermore-ra hogy a HP mese s benne vagy a hírekben. Egyértelműen nekem a Harry Potter
2017. aug. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
87%
Bexi biztos nem. A többit mind nagyon szeretem, de a favorit az Éhezők viadala.
2017. aug. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!