Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Merengősök! Mi tetszene egy...

Merengősök! Mi tetszene egy ilyen Harry Potter fanfictionben és mi nem?

Figyelt kérdés

Harry Potter fanfiction vázlatán dolgozok, ami már nagyon-nagyon hosszú ideje érik bennem. Van azonban néhány dolog, amit egyelőre nem döntöttem el, ezért kérlek, írjátok meg, mi tetszene nektek. Nyugodtan fejtsétek ki a gondolataitokat ezekről!


Dióhéjban egy elcsépeltnek tűnő Tekergők korabeli történet lenne, amit igyekszem nem elcsépeltté tenni. A fő konfliktus nem a szerelem, a főszereplők pedig nem Lily és James. Minden karakternek, dátumnak utánanéztem, hogy hiteles legyek a korszak szempontjából. Mint az eredeti sorozatnak, ennek is lenne egy átfogó és több kisebb cselekményszála, kötetekbe szedtem őket.


A kérdéseim:


1. Milyen szemszögből írjam meg?

Két lehetőség között vacillálok. Az első a napló, amit úgy fél évvel a Roxfort előtt kezdene írni. A második a jól ismert írói szemszög, Rowling hangulatban.


2. Baj lenne-e, ha változna az eredeti történet?

Mivel teljes mértékben Harry Potter-rajongó vagyok, és imádom az egészet mindenhogyan, azon tűnődöm, esetleg az egyik hosszabb rész témája lehetne, hogy a főhős tudomást szerez valami apróságról, ami megváltoztatja a jövőt, tehát a könyvsorozat egy alternatív jövőkép lenne csak. Ez tetszene? A szereplő élete előtti időből semmi sem változna meg, és valószínűleg sok utalás lenne a végén az eredetire, de természetesen nem alakulhatnának ugyanúgy a dolgok. Persze, a fanfiction lényege a változás, én azonban szeretném olvasni a véleményeteket is.


Ha ezen kívül lenne bármi, amit a HP ficekkel kapcsolatban mondanátok, hogy mi nem tetszik vagy tetszik, örülnék mindennek!


Köszönöm a segítséget!



2017. jan. 16. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem vagyok igazán oda a naplóregényekért, szerint a "Rowling-féle" írói szemszög jobb, íróként is azzal szeretek inkább bánni. De egyébként ezt neked kell eldöntened, melyikkel tudod jobban beleélni magad TE a történetbe.


Nem lenne baj a változtatás, minden azon múlik, mennyire csinálod jól. Ha hiteles (és ha már ennyi ideje érik benned, és ennyi mindennek utána néztél) és jól tudod átadni, nem hiszem, hogy lesz vele probléma! Nekem legalábbis sosem lenne bajom egy AU történettel, a Merin is rengeteg ilyennel találkozni.


Bár nem vagyok oda a James/Lily-Tekergő-kori ficekért, bármivel le lehet venni a lábamról, ami jól átgondolt, hiteles, jól megírt és nem túl szirupos. A humor és a komolyság jól összerakott egyensúlya is levesz a lábamról, és az, ha nem egydimeziósak a karakterek. Velük azért nagyobb szabadságod lesz, mintha teszem azt Harryről írnál, de ettől függetlenül ne legyenek túl OOC-k, legyen mélységük, motivációjuk.


Az igényes megfogalmazás és helyesírás meg alap, de ahogy olvastam a kiírásodat, nem hiszem, hogy azzal baj lesz :)


Sok sikert a sztorihoz!

2017. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Írói szemszogot jobban szeretem

Zavarna a történet megvaltoztatas, de ha belemerulok a történetben, úgy sem tűnne fel

2017. jan. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok merengős, nem gond?


Az első kérdés alapján te félsz írni. Ki bántott?

Nézd, mindegy, mi a szemszög. Neked megfelel? Remek, mehet. Kellemetlennek érzed, túl sokat kéne "kiugranod" belőle? Válassz más. A POV E/3. (emlékeim szerint az eredeti HP az) és az E/1. napló mellett azért kismillió másik lehetőség van, de ha neked ez a kettő tetszik leginkább, válassz ezek közül. Nem más, nem az olvasó, nem a szomszéd, hanem te. Ha nem érzed igazán a különbséget, emelj ki a történetből két totál random jelenetet, és írd meg azokat, egyiket az egyik, másikat a másik szemszögből. Látni fogod, melyik megy jobban. Mindkettő tud nagyon elcsépelt lenni, és mindkettőben lehet eredetit alkotni.

Egyedül az a megfogadható tanács, hogy a "napló-írások" nagyon gyakoriak a kezdőknél, így ha csak a marketinget nézzük, nem tudnád igazán "eladni" a történetet egy naplós kezdéssel. De mivel értelmes ember előbb olvas, aztán ítél, ha jól írsz, ez nem feltétlenül szempont. Bár van egy elég széles közönség, ami kifejezetten az ilyen "napló E/1." sztorikra bukik.


A második: ööö... oké. Utánanéztél mindennek, pontos és könyvhű szeretnél lenni, a világhoz igazított, de azért az eredeti történetet javarészt elhagynád. Ez így erősen ellentmondásos. :)

Te tudod, mit akarsz. Ha jónak tűnik és működne, és az alternatív világ, amit felépítenél vele, nem valami rózsaszín cukormázas prüntyögéssé süllyedne (vagy valami direkt superdark goth őrületté), csináld. Ha "csak mert megtehetem" alapon X-et nem Y-nal, hanem a főszereplőddel szeretnéd összeboronálni, csináld. Az ilyen alternatív történelmi írásoknál (ez ugyan fiktív történelem, de abból alternatív) általában az a nagy buktató, hogy mivel te ismered az elkövetkezendő eseményeket, a főszereplő(i)det úgy irányítod, oda helyezed és mindenáron úgy tervezed meg, hogy pont azokra az eseményekre lehessen hatással, amik később sorsfordítóak lesznek, lehetnek. Ebből meg gyakran lesznek erőltetett helyzetek, kidolgozatlan karakterek, amik láthatóan csak azért élnek, mert a szerző azt az egy eseményt másképp akarta. Ha ezt a csapdát el tudod kerülni, és nem lesz egy halom "hoppá, fatális véletlen" az írás, nincs vele semmi gond.

Az más kérdés, hogy hányan vevőek erre a témára, és hányan szeretnének abszolút világhű művet olvasni, de ezt a Gyakorin neked senki meg nem mondja. A Merengőn is legfeljebb egy szavazással tudnál róla képet kapni.

2017. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat! Harmadik válaszoló, igazából nem félek, csak kíváncsi voltam a véleményekre. És tényleg ellentmondásos, inkább úgy fogalmaznék, hogy a történetben egy cselekedet a könyvbeli jelent változtatja meg, a fanfiction idejét és az azelőtti múltat tartottam meg eredetinek. Lehet, hogy még így is kusza.^^"
2017. jan. 16. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!