Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az ALEXANDRA könyves áruházlán...

Az ALEXANDRA könyves áruházlánc tényleg be fog zárni mindenhol Magyarországon?

Figyelt kérdés

2017. jan. 21. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Mii? Erről nem is hallottam! Remélem hogy nem!
2017. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
46%
Nem hiszem
2017. jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam hogy az Alexandra tulajdonosának tartoznak páran és mivel neki tartoznak nem tudja a saját tartozásait kifizetni. Emiatt már számos helyen pl. Veszprémben és Győrben bezárt 1-1 üzletük. Nem tudom, hogy mi a helyzet de ha valaki tud akkor szolgáltathatna valami információt.
2017. jan. 21. 17:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Még nem zártak be, de amilyen ütemben visszahívják a kiadók a könyveiket, már csak hónapok kérdése.

Szóval igen, ha van Alexandrás könyvutalványotok akkor itt az idő beváltani őket.


Egyébként ez jó szöveg a Matyi Dezsőtől, hogy neki is tartoznak... az a cég tartozik neki, amelyet szintén ő alapított, csak pár hónapja eladta a többségi tulajdoni részt. Ezt persze tagadja és azt mondja, hogy kicsalták tőle. Az új tulaj pedig közölte, hogy azért nem fizetnek Matyinak, mert már így is rengeteg pénzt eltüntetett a cégből. Úgy hogy most mindenki feljelent mindenkit, a kiadók meg visszahívják a könyveiket a boltokból, hisz az mind az övéké, addig a pillanatig, amíg Alexandra el nem adta őket, ugyanis a könyvek bizományban vannak náluk.


Tehát, mivel a kiadók már hónapok óta nem kapták meg a pénzeiket (összes tartozása Alexandrának jelenleg 3 MILLIÁRD forintra rúg) valószínűleg a jövőben sem fogják, ezért a kiadók többsége kéri minden vásárlóját, hogy az Alexandrában ne vegyenek könyvet, mert abból ők egy forintot sem fognak látni, magyarul meglopják őket. A karácsonyi csúcsforgalomból származó bevétel teszi ki a kiadók éves bevételének nagy részét. Innen nem nehéz kitalálni, hogy ha ez a bevétel nincs akkor mi történhet velük...


A kisebb kiadók miután nem kapták meg a pénzüket, szintén tartoznak másoknak (nyomdák, szerkesztők, fordítók stb...). Ez oda vezethet hogy ők is tönkre fognak menni, mert nem tudják kifizetni őket. A nagyobb kiadók túlélhetik, de számukra és az olvasóik számára is nagy érvágás lesz: félbehagyhatják a nem jövedelmező sorozatokat például és kevesebb behozott könyv lesz.


Szóval én részemről nem sajnálom, hogy bezár az Alexandra, de azt igen, hogy ennyire tönkre vágja a magyar könyvszakmát.

2017. jan. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes információt. Hát bizony sajnálatos.. A könyveknek a mai társadalomban így is egyre jobban csökken a szerepük és ezekre rátesznek az ilyen dolgok. Szomorú :/
2017. jan. 23. 12:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is tartozik, de egyelőre nem hívjuk vissza. Talán még nincs minden veszve. A nyomdákat egyébként nem értem, miért keverik bele a történetbe. ŐK nem a fogyás után kapnak pénzt, hanem a munka elvégzését követően. A legnagyobb vesztesek egyértelműen a kis kiadók.
2017. jan. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!