Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket olvassak...

Milyen könyveket olvassak 13-14 évesen?

Figyelt kérdés
Nagyon sok könyvet olvastam már és nincs ötletem,hogy mit olvassak.
2008. okt. 27. 14:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Csillagok háborúja sem rossz könyvben!

Legjobb a Sithek bosszúja

Matthew Strokes írta George Lucas alapján.

2008. okt. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Matthew Stover az író pontosan.
2008. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Úúú 13 évesen nem paráztok Stephen King regényeitől? Én 21 évesen is majd bepisilek félelmemben amikor a Ragyogást olvasom, vagy az Állattemetetőt :) Én tőle az első könyvet 16 évesen olvastam, azóta is nagy rajongója vagyok, de szerintem nagyon ijesztő tud lenni. Persze pont azért olvasom, de magamat ismerve 13 évesen aludni nem tudtam volna tőle :) De persze kinek mi.

Néhánnyal fölötted kérdezte valaki, hogy 12 évesen miket olvasson, arra már válaszoltam egy igen hosszút, ezeket a könyveket neked is ajánlom, bár nem misztikus könyvek, "csak" ifjúsági regények, én nem igazán kedvelem az ilyen regényeket, mármint amik ilyen túlontúl misztikusak, bár akad pár kivétel, de nem sok ilyet ismerek. Viszont 13 évesen olvastam először A Mester és Margaritát Bulgakovtól, emlékszem, amikor gimnázium elsőben megkérdezte a magyar tanárunk, hogy kinek mi a kedvenc könyve és én ezt mondtam, akkor majd leharapta a fejem, hogy azt én még nem is érthetem, minek olvasok ilyet, hát érdekes, én értettem akkor is. És legalább én nem azt nyögtem be, hogy a tévéújság. Amúgy ebben a könyvben valamelyest jelen van a misztikum, de inkább filozófiai mondanivalója miatt érétkes könyv, de ahány kritikus, annyi féle értelmezés. Az viszont tény, hogy én ezt 13 éves korom óta legalább 40szer elolvastam, és mindig újat mond, mindig más és más. Egy próbát megér :)

Örömmel látom, hogy vannak még hozzám hasonló fiatalok az "új generációban", akik épp úgy imádnak olvasni, mint én. Maradjon meg ez a jó szokásotok!

2008. nov. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Bartimaeus trilógia
2008. nov. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én is 13 éves vagyok, és a boszorkányos, tündéres könyveket szeretem! tudom ajánlani az Elisabetta Gnone Fairy Oak - Ikrek titka c. könyvet! (trilógia lenne, de még elég friss és csak az első van kész. még.. én ezt a könyvet 2 nap alatt elolvastam ! :D
2008. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy most be fognak nekem szólni, de én az Alkonyatot ajánlanám :) Bár kicsit idősebb vagyok, de a te korosztályodnál is ez most a sláger - és nem véletlenül!

Egyébként a Harry Potterrel is ez a helyzet. Tudom, "csak" szórakoztató irodalom, de szerintem ez is kell; nem lehet mindig kötelezőket olvasni :D

2009. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :D


Az Alkonyatot nem rég olvastam. Király egy könyv az biztos!!

2009. febr. 17. 20:11
 18/19 anonim ***** válasza:
Na és a többi részt? :D Én tudom ajánlani a csontvárost. Ennek 3 része van. Az írója nem tom ki de nekem nagyon tetszett.
2010. szept. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szent Johanna Gimi, A neveletlen hercegnő naplója. Nagy favoritjaim!
2011. máj. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!